Mekeç: Bizde üzülmek yoktur

SP MİLLETVEKİLİ ADAYI MEKEÇ, SEÇİM SONUÇLARINI DEĞERLENDİRDİ

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, 12 Haziran milletvekilliği seçimlerinde milletvekili adayları Mücahit Mekeç ve Ömer Keleş ile birlikte basın toplantısı düzenledi. Gürgenpınarı Recep’in Yeri’nde düzenlenen toplantıda konuşan İl Başkanı Ünal Yurtbay, 12 Haziran seçimlerinde Saadet Partisine destek veren vermeyen herkese teşekkür etti. SP birinci sıra milletvekili adayı Mücahit Mekeç de “Bizler destekleyip gönülleriyle yanımızda olan tüm seçmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. Bizler büyük olumsuzluklarla seçim çalışmalarına başladık. Devlet yardımı, hazine yardımı almadık. Kurum ve kuruluşları arkamıza almadan çalıştık. Hacı, hoca ve cemaat takımları son gece mesajlarıyla bizlerin oylarını çaldı. Bize oy vereceğini söyleyen insanlar bile son gece mesajlarında partimize gelecek olan oyları diğer partilere yönlendirdiler. Bunun vebali, mesuliyeti ve sorumluluğu vardır. Genel başkan yaptığımız adam partisini bölerek ayrıldı. Liderimizi seçim çalışmalarından 3 ay önce kaybettik. Saadet Partisi, bütün bu olumsuzluklara rağmen meclise giremeyen partilerin arasında en çok oy alan parti oldu. Maddi ve manevi olarak partimiz büyük zorluklar aştı. Saadet Partisi ve milli görüş devam edecektir. Bizlerde üzülmek, gevşemek yok. Seçimlerden sonra yine teşkilat toplantılarımızı yapmaya ve ülkenin gerçeklerini haykırmaya devam edeceğiz. Partimizin ülke ortalamasının 2 katını ilimizde aldık. Halkımıza gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ediyoruz. Ömer Keleş de seçim döneminde hiç kimsenin karşısında ezilip büzülmeden herkese doğruları anlatmayı bir borç bildik” dedi.

YURTBAY: BİLDİĞİMİZ DOĞRULARI ANLATTIK

Saadet Partisi İl Başkanlığı, 12 Haziran seçimlerinin ardından milletvekili adaylarıyla birlikte değerlendirme toplantısı yaptı. Düzenlenen toplantıda konuşan İl Başkanı Ünal Yurtbay, 12 Haziran seçimlerinde partisine destek veren vermeyen herkese teşekkür etti. Çalışmalarının aralıksız süreceğini ifade eden Yurtbay, “12 Haziran seçimlerini geride bıraktık. Bizler güzel seçim bir seçim çalışması yaptık. Halkımıza bildiğimiz doğruları anlattık. Seçim sonuçlarının tüm halkımıza hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bu sonuçlarla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”dedi. Saadet Partisi’nden ikinci sıra milletvekili adayı olan Ömer Keleş de meclise giden vekillerin ülke adına önemli çalışmalar yapması gerektiğini belirterek, “Geride bıraktığımız 12 Haziran seçimlerinde halkımız neticeyi belirledi. Sonuçların hayırlara vesile olmasını istiyoruz. Meclise giden arkadaşlar inşallah güzel çalışmalar yaparlar. Saadet Partisi olarak seçim döneminde yaptığımız ziyaretler sırasında çok güzel teveccühler aldık. Hiç kimsenin karşısında ezilip büzülmeden herkese doğruları anlatmayı bir borç bildik.  Bizlere oy veren vermeyen tüm halkımıza canı gönülden teşkilatımız adına bildirmek isterim” diye konuştu.

MEKEÇ: ULUSAL BASIN, MİLLETE SADECE 3 PARTİ GÖSTERDİ

Partinin birinci sıra milletvekili adayı Mücahit Mekeç de halkın gösterdiği teveccühe teşekkür ederek, “12 Haziran seçimlerinin ilimize ve ülkemize iyilikler getirmesini temenni ediyoruz. Yoğun bir seçim dönemi geçirdik. Bartın halkı yaptığımız ziyaretlerde bizlere teveccüh gösterdi. Seçim çalışmaları siyasal bir mücadele ya da siyasal bir sonuç değildir. Bu durumun psikolojik süreci de vardır. Çünkü 3 aylık süre içerisinde Türkiye gündeminde milletimize 3 tane parti gösterdiler. Bu 3 parti sürekli olarak ulusal basında yer aldı ve milletimiz de bu 3 parti arasında tercihini yaptı. Bizler destekleyip gönülleriyle yanımızda olan tüm seçmenlerimize sonsuz teşekkürlerimi arz ediyorum. Bizler büyük olumsuzluklarla seçim çalışmalarına başladık. Devlet yardımı, hazine yardımı almadık. Kurum ve kuruluşları arkamıza almadan çalıştık” dedi.

HACI, HOCA TAKIMI BİZİM OYLARIMIZI ÇALDI

Mekeç, sözlerini şöyle sürdürdü: Hacı, hoca ve cemaat takımları son gece mesajlarıyla bizlerin oylarını çaldı. Genel başkan yaptığımız adam partisini bölerek ayrıldı. Liderimizi seçim çalışmalarından 3 ay önce kaybettik. Saadet Partisi, bütün bu olumsuzluklara rağmen meclise giremeyen partilerin arasında en çok oy alan parti oldu. Maddi ve manevi olarak partimiz büyük zorluklar aştı. Saadet Partisi ve milli görüş devam edecektir. Bizlerde üzülmek, gevşemek yok. Seçimlerden sonra yine teşkilat toplantılarımızı yapmaya ve ülkenin gerçeklerini haykırmaya devam edeceğiz. Seçimlerde ilimizde iyi bir çalışma ortaya koyduk. Seçmenlerimizden olumlu tepkiler aldık. Biz yaptığımız çalışmalarda diğer partileri kırıp dökmeden sadece yanlışları göstererek çalıştık. Saadet Partisi’nin seçim sonuçlarında ilk 5 ile girdik. Partimizin ülke ortalamasının 2 katını ilimizde aldık. Halkımıza gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ediyoruz. İlimizde oylarımızı artırarak devam ettiren bir partiyiz. Bu artışın da bir patlama noktası olacaktır. Ülkemize doğru hizmetleri getirmek için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz.

BUNUN VEBALİ, MESULİYETİ VE SORUMLULUĞU VARDIR

İnanan ve inanmayan insanların muhafazakar olan olmayan tüm insanlarımıza hizmet etmeyi şer edinmiş bir siyasi partiyiz. Muhafazakarlar hiçbir zaman saadet partisine destek veremediler. Bunları da hiçbir zaman sesli olarak dile getirmemişlerdi. 2011 seçimlerinde bu sesli olarak ayyuka çıkmaya başladı. Şu guruplar bu partiye bu guruplar şu partiye oy verecek şeklinde yukarıdan gelen emirlerle mensubu oldukları partilere insanları kanalize ettiler. Bu kanalize edilen partilerin içerisinde saadet partisi yok. Bunu açık ve net bir şekilde ifade edebiliriz. Bize oy vereceğini söyleyen insanlar bile son gece mesajlarında partimize gelecek olan oyları diğer partilere yönlendirdiler. Bunun vebali, mesuliyeti ve sorumluluğu vardır. Bizler Saadet Partisi olarak dedik ki, ülke yanıyor, dünya yanıyor. Sadet Partisi’ne vereceğiniz bir oyla o yangına bir damla su bırakırsınız dedik. Ülkemizdeki az bir seçmen bu yangına damlayı bıraktılar. Birileri de o yangına bir parça dal bıraktılar. Herkes bu vebali ve sorumluluğu günahını da sevabını da çekecektir” şeklinde konuştu

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.