MHP 28.Dönem Bartın Milletvekili Adayı Cemal Akın halka seslendi.

Akın halka sesleniş konuşmasında şunları söyledi:

Çok kıymetli dostlarım, 

“Devletiyle milletiyle her şeyden önce Türkiye” diyerek kutlu bir yola girdik.Öncelikle, yarınki 14 Mayıs 2023 Pazar günü birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin hem ilimize hem de ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. 

Bartınımızın; büyüyen Türkiye’nin, gelişerek büyüyen bir ili olması için, 2009’dan bu yana 14 yıl Bartın Belediye Başkanlığı’nda yaptığımız tüm çalışmaları, gösterdiğimiz tüm gayretleri il bazında sürdürmek amacıyla sizlerin karşısına Milletvekili Adayı olarak çıktık. Çok kıymetli arkadaşım Sezai Hangişi ile birlikte Bartınımıza hizmet için duyduğumuz heyecan, azim ve kararlılık her geçen gün artarak devam etmektedir.

Değerli dostlarım,

50 yıllık siyasi hayatımda kimseyi kimseden ayırmadan, yaradılanı yaradandan ötürü severek, kalp kırmamaya özen göstererek sizin içinizde yaşadım. Olur ya bilmeden, istemeden gönlünü kırdıklarım varsa affetsinler. Biz bu memlekettedoğduk, yeri geldi ekmeğimizi bölerek yedik, aynı havayı soluduk, aynı sudan içtik. Hiçbir zaman makam, mevki derdinde olmadık, şan-şöhret peşinde koşmadık.  Bir “Allah razı olsun” sözü, bizim için en değerli şan oldu. Dertlere derman olmaya çalıştık. Bize ihtiyaç duyan herkese elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar gece gündüz demeden faydalı olmaya çalıştık. Bartınımızı ve Bartın’da yaşayanları daha ileriye taşıyacak proje veprogramlarımız, kendimize ve milletimize olan tam güvenimiz, azmimizle ve Allah’ın izni ile 14 Mayıs seçimlerinde desteğinizi alarak yolumuza devam edeceğiz. Tevdi edilen her bir görev bizim için çok kutsal ve mutlaka hakkı ile yapılması gereken bir görevdir. Bizim anlayışımız budur.

Davamızın meselelere hem bakışında, hem de çözüm önerilerinin temelinde, Türk Milletine milli, manevi, insani açılardan seslenen, sevgiyi, adaleti, özgürlüğü, barışı, güven içinde gelişimi amaçlayan bir anlayış bulunmaktadır. 

“Önce Ülkem ve Milletim” anlayışını düstur edinen yüce bir davanın gönüldaşları olarak, demokratik olgunluk ve uzlaşı kültürünün egemen olduğu, dışlayıcı ve ötekileştirici üslup ve söylemlerden uzak bir siyasi anlayış ile sizlerin karşısındayız.

İşte bizler; dürüst, ilkeli, sözüne güvenilir siyaset için yola çıktık. Çocuklarımıza gelecek, gençlerimize umut, yaşlılarımıza güven ve huzur için, Bartın’ı geliştirerek büyütmek için, yarınlarımızı güvence altına almak için yola çıktık. Vatan millet aşkıyla, el ele, gönül gönüle, her zaman yanınızda hizmet eriniz olmak için yola çıktık. 

Çok kıymetli dostlarım,

Bartınımızın dört bir yanında, ilçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde sizlerin sevgisi ve güvenine tekrar tekrar şahit olmak gücümüze güç katıyor. Her gün katlanarak çoğalan bu sevgi ve güven karşısında sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bartın’ın bir evladı olarak bizleri her defasında bağrına basan, Milletvekili Adaylığımızı açıklamamızın sonrasında bizlere duydukları güveni ileten, destek mesajlarıyla ve gösterdikleri sevgiyle bizleri ziyadesiyle onurlandıran Bartın halkına bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Değerli dostlarım,

Biz kavgadan, hasetlikten, makam-mevki-etiket hırsından, çekememezlikten yana değiliz. Biz her zaman milletten ve millete hizmetten yanayız. Yapılamayanları elbette dile getireceğiz ki sizler doğruları bilin.

Sizlerin değerli destekleri ile gelin;

Artık hastalarımızı çevre illere göndermeyelim. İnşaatı devam eden Bartın Devlet Hastanemiz bir an önce tamamlansın, anjiyo ünitesi yapılsın ve kalp hastalarımız yollarda vefat etmesin.

Artık, Bartın’ın gençleri doğdukları yerde doysun, gurbet ellere göç etmesin.

Artık köy mera alanlarının verimliliğini arttırarak küçük ve büyükbaş hayvancılığın gelişmesini sağlayalım, Bartınımızın kaliteli ve Pazar değeri yüksek balı, çileği, kestanesi, ıhlamuru, salebi marka değeri kazansın, çiftçilerimizin yüzü gülsün.

Artık Bartın’ın bir demiryolu bağlantısı olsun.

Sizlerin değerli destekleri ile;

Artık Uğurlar Bölgemizdeki 600 milyon ton kömür rezervi yer üstüne çıksın, bunun için madenlere işçi alınsın. Üniversite-mesleki eğitim ve sanayi işbirliği ile kalifiye eleman yetiştirilmesine öncülük edilsin.

Artık turizmi çeşitlendirelim, Ulus, Arıt, Amasra, Kumluca, Hasankadı, Kozcağız, Kurucaşile, Abdipaşa’nın doğal güzelliklerini turizme kazandıralım. Bütün sahillerimize mavi bayrak alalım. Amasra ve Küre Dağları Milli Parkı’nın UNESCO Dünya Mirası’na alınmasını sağlayalım.

Artık çevre yollarını bir an önce bitirelim, Bartın şehir içindeki trafik sıkışıklığını ortadan kaldıralım.

Bizim farkımız Bartın için azimle çalışmak olacaktır. Kandırmadan, adam kayırmadan, hakkaniyet çerçevesinde, hor görmeden, kimseye tepeden bakmadan, ne oldum delisi olmadan, Allah rızası için hizmet etmek, bizim farkımız olacaktır. Çok çalışacağız. Yüksünmeden, yakınmadan, bıkmadan, usanmadan çok çalışacağız.

Bu Pazar yapılacak seçimde ben ve öğretmen arkadaşımız Sezai Hangişi, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bartın Milletvekili adaylarıyız.

Seçim süreci boyunca sizin demokratikhakkınıza ipotek koymadan, size abartılı ve yanıltıcı propaganda yapmadan, kalbimizden geçen en samimi hislerimizle hitap ettik.

Saygıdeğer dostlarım,

İstanbul’a her gidişimizde hemşehrilerimizingözlerindeki hüzün bize gurbetin, memleket hasretinin, sevdiklerinden ayrı kalmanın ne demek olduğunu öğretti. O nedenledir ki; doğduğu yerde doyamayan, başka diyarlara göç etmek zorunda kalan, iş için, aş için sevdiklerinden ayrı kalan vatandaşlarımız için aday oldum.

90 yıllık esnaflık geçmişimiz var. Esnaflık, siftah edemeden dükkân kapatmanın, verginin, hangi ay ne kadar para kazanacağını bilemeden ev geçindirmeye çalışmanın ne demek olduğunu öğretti. O nedenledir ki; esnaflarımızın sorunlarını çözmek, rızık kapıları olan işyerlerinin bereketini artırmak, atadan kalan mesleklerimizi gençlerimize öğretip iş sahibi yapmak, bu meslekleri geleceğe taşımak, gelecekten umut duymak isteyen esnaflarımız için aday oldum.

Yıllardır günün her saati bize ulaşarak hastası için derman arayan, Bartın’da yetersiz kalan hastaneleri, acil vakalarda sevk telaşı içinde çaresiz kalan vatandaşlarımızı gördüm. O nedenledir ki; Bartın’a tam teşekküllü sağlık tesisleri kazandırmak, en ihtiyacı olduğu anda vatandaşlarımızın elinden tutmaya devam etmek, büyükşehirlerde hastaları ve hasta yakınlarını ezdirmemek için aday oldum.

2009, 2014, 2019 yıllarında üst üste 3 kez Milliyetçi Hareket Partisi’nden seçildiğim ve 14 yıl süren Bartın Belediye Başkanlığı görevimde, yerel yönetimlerin kentin geleceği için önemini öğrendim. Bartın Belediyemiz gibi aynı başarıları göstermesini arzuladığımız tüm ilçe ve belde belediyelerimizin projelerinin Bakanlıklarda takibi, hiçbir ayrım yapmadan Belediyelerimizin destekçisi olmak için aday oldum.

50 yıllık siyasi hayatımda ilçe, belde ve köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarını çok iyi irdelediğim, 7 gün 24 saat bize ulaşan tüm vatandaşlarımızın dertlerine daha fazla çözüm bulmaya devam etmek için aday oldum.

Bartınımızı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, ülkemizi hem yurt içinde hem de yurt dışında çok iyi şekilde temsil edebileceğime inandığım için aday oldum.

Çok saygıdeğer dostlarım;

Sizin vekiliniz olmak demek, seçildikten sonra sizi hiç unutmamak demektir.

Sizin vekiliniz olmak demek, günün her saatine bir tuşla ulaşılabilir olmak demektir.

Sizin vekiliniz olmak demek, doğduğu yerde doyabilen, çocuklarının eğitimi için kaygı duymayan, sağlığı için derman ararken elini tutan bir dostunuz olabilmek demektir.

Sizin vekiliniz olmak demek, sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle refah seviyesi büyüyerek gelişen bir Bartın için, tüm gayretiyle çalışmak demektir.

Sizin vekiliniz olmak demek, kimseye tepeden bakmadan, kimseyi hor görmeden, küçüğünden büyüğüne saygıda ve sevgide kusur etmeden memlekete hizmet etmek demektir.

Sizin vekiliniz olmak demek, bizim için onur demektir.

14 Mayıs’ta vereceğiniz oyların bizim için ayrı ayrı kıymetli olduğunu belirterek diyoruz ki;

Büyük Türkiye, Büyük Bartın için Hep Birlikte Gelecek Güzel Günlere Daima Sizinle.

Hepinize sevgi, saygı ve selamlarımı sunuyorum.

CEMAL AKIN

 MHP BARTIN MİLLETVEKİLİ ADAYI

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.