MHP Bartın Merkez İlçe yeni başkanı Kabasakal

Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ve Belediye Meclis üyeleri ile CHP İl Başkanı Selim Karakaş, SP İl Başkanı Ünal Yurtbay , SP İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu ve DP İl Başkanı Hamit Güngör’ünde katıldığı kongrede, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP İlçe Başkanı Tuncay Maden, Milletvekili adayı ve yeni Merkez İlçe Yönetimine aday Avni Kabasakal, eski İl Başkanı ve Milletvekili adayı Sezai Bilgin, İl ve İlçe yönetim kurulu üyeleri, delegeler ve çok sayıda parti üyesi hazır bulundu.

MHP Merkez İlçe Kongresi, MHP Bartın eski İl Başkanı ve 12 Haziran genel seçimlerinde 1'nci sıra milletvekili adayı olan Sezai Bilgin’in divan başkanlığında gerçekleşti.

Kongre, İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, MHP Bartın Merkez İlçe yönetimine ait faaliyet raporu, mali rapor ve tahmini bütçenin okutulup açıklanmasının ve delegelerce de onaylanmasının ardından MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, eski MHP İl Başkanı Sezai Bilgin, Belediye Başkanı Cemal Akın, Merkez İlçe Başkan adayı Avni Kabasakal ve kongreye kadar merkez ilçe başkanlığı görevini sürdüren Tuncay Maden’in konuşmaları ile devam etti.

CEMAL AKIN “SÖZ KONUSU BARTIN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR”

Belediye Başkanı Cemal Akın’ın Belediye çalışmalarını anlatarak birlik ve beraberlik mesajı verdiği konuşmasını “Seçim bir ekip işidir. Milliyetçi hareket partisi İl-İlçe yönetimi, delege ve üyeleri, kadın kolları üyeleri ile birlikte omuz omuza çalıştı ve başarılı oldu. Biz hiç bir zaman hiç kimseye adın ne, hangi siyasi görüşe mensupsun, nereden geldin gibi sorular sormadık. Biz bu ülkeyi, bu memleketi hiç bir menfaat beklemeden karşılıksız sevdik, "Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır" anlayışı ile söz konusu Bartın ise gerisi teferruattır dedik. Unutulmamalıdır ki birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır” şeklinde tamamladı.

BİLGİN “ONLARDA SİYASET SAHNESİNİN ÇÖPLÜĞÜNDE YERLERİNİ ALACAKTIR ELBET”

Eski MHP İl Başkanı ve milletvekili adayı Sezai Bilgin ise yaptığı konuşmada 2002’den bu güne 10 yıllık AKP iktidarı ile gelinen noktayı ve şuan hizmet vermekte olan resmi binaların 2,5 yıl görev yapan, MHP’nin de iktidar ortağı olduğu Koalisyon hükümeti zamanında bitirilip teslim edildiğini söyledi. Konuşmasında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan’ı ve partisinide sert bir dille eleştiren Bilgin “Yeni AKP İl Başkanı Yaşar Arslan Siyaset de henüz yeni olduğundan bilmiyor sanırım. Bu sebeple bizim iktidar ortağı olduğumuz o kısacık zamanda, 2,5 yıllık dönemde verdiğimiz hizmetleri, yaptığımız kamu hizmet binalarını sahipleniyor, kendileri yapmış gibi anlatıyor. Sayın İl başkanım kendisine gerekli cevabı vermiştir. Vermeye de devam edecektir. Biz 1969 yılından bu güne dek var olan bir ülkücü hareketin, milli davanın içinde, köklü bir partiyiz. Biz çok gördük öyle şenlik havasında kongrelerle gelenleri. Onlarda bir gün siyaset sahnesinin çöplüğünde yerlerini alacaktır elbet” dedi.

ÖZÇELİK “BİN YILLIK KARDEŞLİK DUYGUSU BU DÖNEMDE KÖRELTİLMİŞTİR“

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik yaptığı konuşmada “Değerli Konuklar, Allah aşkıyla islam bilincini yayan, vatan ve millet sevgisiyle tarihten aldığı ahlak ve terbiye ile bu günlere gelmiş , ülkemizde ve ilimizde çok önemli bir yere sahip, vatanın bölünmez bütünlüğünün yılmaz savunucusu Milliyetçi Hareket Partisi'nin Bartın Merkez İlçe Kongresi'nde toplanmış bulunmaktayız. Türkiye'nin 2002 yılından bugüne 10 yıldır iktidarda olan AKP ile birlikte bunalım ve buhran alanına sıkıştığı ve nefes alamaz hale geldiği bariz bir şekilde ortadadır. Başbakan Erdoğan'ın yönetimi altında AKP hükümeti teröristle müzakere etmiş, kandil çetesine sessiz kalmış, peşmerge kalıntılarıyla sarmaş dolaş bir halde ülkemizi ayrışmanın eşiğine kadar getirmiştir. Türk milletiyle kimin husumeti varsa AKP onlara yanaşmış kol kola girerek geleceğimizi sakatlayacak girişimleri birlikte icra etmiştir. Bin yıllık kardeşlik duygusu bu dönemde köreltilmiştir. Milletimizin benzerliklerini ön plana çıkarmak yerine farklılıklarının önünü açarak bir bütün kalacağına inanan sefil ve rezil zihniyet dışarıdan güdümlü zehirli politikalarını inatla bu güne kadar sürdürmüştür. İmralı canisi yattığı yerden örgütünü yönetmeye devam etmekte ve belirli aralıklarla sözde ateşkes yenilemesi yaparak AKP'nin affedilmez aymazlığı yüzünden Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile köşe kapmaca oynamaktadır. İmralı canisinin şantajlarına boyun eğen AKP zihniyetinin terörle yaptığı pazarlıkların merkezinde yeni anayasa olduğu açık ve bellidir.

“AKP’NİN İŞİNE GELMEYEN DAVRANIŞLARI GÖSTERENLER KOLLUK GÜCÜ İLE SİNDİRİLDİ”

AKP hükümetinin işine gelmeyen söz ve davranışları gösterenler, kolluk gücü marifetiyle sindirilmekte ve eziyetlere maruz kalmaktadır. Unutulmamalı ki AKP'nin kendi yargısını oluşturma gayretleri ve adaleti siyasallaştırma çabaları Türkiye'nin geleceğini karartacak ve birlikte yaşama ülküsüne vahim bir hasar verecektir.

“AKP HÜKÜMETİ TÜRK EKONOMİSİNİN İPİNİ YABANCILARIN ELİNE VERDİ”

Ekonominin tehlikeli bir aşamaya ulaşmış olan hastalığı tedavi edilmemiş, işsizlik, yoksulluk ve gelir dağılımı adaletsizliği aziz millet fertlerini perişan etmiştir. Üretmeyen ithalat ve borçla ayakta duran ekonomik sistemin vatandaşlarımızın sorunlarını temelinden çözmesi şu haliyle mümkün değildir. AKP hükümeti ekonomiyi bütün hatlarıyla küresel alana eklemlemiş, dışarıya yönelik varlık ve kaynak aktarmanın önünü ardına kadar açmış ve Türk ekonomisinin ipini yabancıların eline vermiştir.

“TÜRK SİYASETİNİN EN KÖKLÜ PARTİLERİNDEN MHP’NİN YAPACAKLARI BELİRGİN VE ORTADADIR”

Milliyetçi Hareket Partisi, Türk siyasetinin en köklü bir kaç partisinden birisi olarak sorunları kökünden çözmeye hazırdır. Kadroları donanımlıdır. Yapacakları belirgin ve ortadadır. Milletimizi huzur, refah ve bereket dolu günlere ulaştırmak en büyük istek ve emelimizdir. Türkiye'yi ayağa kaldırmak, Türk milletini mutlu kılmak, kötü niyetli ve kirli emelleri def etmek için tek başına iktidar mücadelesini hep birlikte el ele vereceğimizin kuşkusu da yoktur.

“SAYISIZ ESER VE HİZMETLERİ İÇİN BELEDİYE BAŞKANIMIZ CEMAL AKIN’A ŞAHSIM, TEŞKİLATIM VE HALKIMIZ ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Bunun yanında unutulmamalıdır ki, bizler Bartın halkının desteğiyle elde edilen başarılı bir yerel seçim sonunda Belediye başkanlığını hak etmiş bir teşkilatın çatısı altında toplanmış bulunmaktayız. Seçim kazanmanın yanında kazandırdığı sayısız eser ve hizmetleriyle halkın emanetine sahip çıkan başarılı bir belediye anlayışından aldığımız bir güçle ve sorumlulukla Merkez İlçe kongremizi gerçekleştirecek olmanın gururunu yaşamaktayız. Yapılamayanları yapan, ilklere imza atarak gecesini gündüzüne katıp hizmet vermeye devam eden Belediye başkanımız Cemal Akın'a şahsım, teşkilatım ve Bartın halkı adına teşekkürlerimi sunarım.

“GÜCÜNÜ ÖNCE ALLAH’TAN SONRA HALKTAN ALAN TEŞKİLATIMIZ“

Kongreler, birlik ve beraberliğin pekiştiği yerlerdir. Yönetim listesindeki kavramlar sadece kâğıt üzerindedir. Yönetim üyeleri arasında ayrım yoktur. Bizde yönetimin hangi kademesinde olursa olsun yönetimin bir parçasıdır. Her kademede düşen görev yardımlaşarak çalışmaktır.
Mili bilinçle, vatan, millet ve memleket sevgisiyle, zaman mefhumu olmaksızın gönül birlikteliği içinde gücünü önce Allah'tan sonra halktan alan teşkilat mensupları olarak teşkilatımızda bu güne kadar başarıyla görev yapmış Tuncay Maden ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür eder, yeni seçilecek Avni Kabasakal ve yeni üyelerle kol kola omuz omuza görev yapması temennisiyle başarılar dilerim” dedi.

KABASAKAL ”MİLLİYETÇİ HAREKET TÜRK VE İSLAM DEĞERLERİNİN AŞIĞIDIR”

MHP İlçe Başkanı Adayı Avni Kabasakal ”Kongremizin Bartın halkına, aziz milletimize hayırlar getirmesini cenabı haktan niyaz ederim.” Diyerek başladığı konuşmasında “Rahmetli Başbuğuz “Niyet hayır, akıbet hayır” derdi. Hayırlısıyla bu işe niyet ettik. Amacımız Milliyetçi Hareket Partisi’ni Bartın’da en yüksek seviyelere taşımaktır. İnancımız, erdemlerin en üstünü olarak gelmeyene gitmeyi, vermeyene bağışlamayı ve kötülük edene iyilikle mukabele etmeyi öğütlemiştir, bizler hareketimizin yüzünü insanlarımıza göstermekle mükellefiz. Milliyetçi Hareket talan ve teslimiyetin egemen olduğu günümüzde eğilmez başın temsilcisidir. Milliyetçi Hareket kimlik ve kişilik bunalımının tırmandığı günümüzde Türk ve İslam değerlerinin aşığıdır.

“MADEN’E TEŞEKKÜR EDERİM”

Değerli delege arkadaşlarım kıymetli misafirler, sözlerime son verirken İlçe Başkanım Tuncay Maden’e ve Teşkilatında birlikte çalıştığımız ve çalışmaya devam edeceğimiz yönetim kurulu üyelerine yaptıkları hizmetler ve destekleri için teşekkür ediyorum. bütün dava arkadaşlarımı en içten samimi dileklerimle selamlarken, gerçekleştireceğimiz kongremizin hayırlar getirmesini temenni ediyor çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Kabasakal’ın konuşmasının ardından delegeler, birer birer oylarını kullanmaya başladı.

Kongreye 463 Üst Kurul üyesi oyları ile (delege), 18 asil ve 18 yedek Yönetim Kurulu üyesinden oluşan liste ile giren 12 Haziran 2011 genel seçimlerinde de Milletvekili adayı olan Avni Kabasakal MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı seçildi.

KABASAKAL’IN 18 ASIL VE 18 YEDEK’ ÜYEDEN OLUŞAN YENİ YÖNETİM LİSTESİ

Kabasakal’ın yönetim listesinde asil üyeler olarak Murat Demir, Ferhan Kara, İ.Emre Fırıncıahmetoğlu, Erdal Çakır, Ali Alan, Özgür Öztürk, Hasan Aydeniz, Hasan Uzun Çelebi, Macit Yalçın, Mehmet Anül, Mustafa Ergin, Hüseyin Güneş, Hüseyin Çakmak, Davut Güçlü Fırıncıoğlu, Erdinç Fırıncı, Erkan Yay, Zekeriye Erkan ve Mehmet Ergün bulunurken Basri Demirsoy, Havva Özçelik, Zeliha Temeltaş, Türkan Kaplan, Emine Yoğurtçu, İdris Sagay, İssan Ata, Nizamettin Özpamuk, Sadettin Yıldız, Zeki Çakmak, Ertuğrul Yılmaz, Altan Akbaba, Aytekin Özcan, Bünyamin Özgüroğlu, Emin Maden, Mecnun Gülşen, İlker Başol ve Erkan Yetim yedek üyeler olarak yer aldı.

ESKİ BAŞKANDAN DUYGU YÜKLÜ VEDA MESAJI: “‘ÜLKÜCÜ HAREKET SON SÖZÜNÜ SÖYLEMEMİŞTİR’”

Son olarak söz alan Tuncay Maden ise duygu yüklü bir konuşma gerçekleştirdi. Maden, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr Devlet Bahçeli’nin “Ülkücü Hareket Son Sözünü Söylememiştir” sözü ile başladığı konuşmasında “Çok çalışmamıza rağmen 12 Haziran 2011 seçimlerinde milletvekilliğini kazanamadık. Bu anlamda önce çok değerli başkanım olan sayın Sezai Bilgin’den daha sonra sizlerden çok özür diliyorum. Bu durumda kendimi başarısız buluyorum” diyerek genel seçimlerde elde edilemeyen milletvekilliğinden dolayı duyduğu üzüntüsünü bir kez daha teşkilatı ile paylaştı.

“İLÇE BAŞKANLIĞINI BIRAKIYORUM AMA TEŞKİLATIMIN EMRİNDE, BU HAREKETİN BİR PARASIYIM”

Kaybedilen milletvekilliği seçiminden dolayı başarısızlığı kendi üzerine aldıktan sonra “siyaset ekip işidir” diyerek yeni yönetim ile birlik beraberlik içerisinde omuz omuza çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Maden “Siyaset ekip işidir. İnanmış bir ekibin başarısı da kesinlikle engellenemez. Ben Merkez İlçe başkanlığını bırakabilirim ancak bizleri birbimizden ayırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Artık herkes anlamalı ki sözde ileri demokrasi krizinden çıkmak için tek güç Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Şahsım ve ekip üyesi arkadaşlarım adına önce ülkem ve milletim, sonra partim ve sonra ben ülküsü ile çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz inşallah. Son olarak şunları söylemek istiyorum. Ben Merkez İlçe başkanlığını bırakıyorum ama teşkilatımın emrindeyim, bu hareketin bir parçası olduğumu her zaman hissedip son gücüme kadar verilecek görevleri eksiksiz yerine getireceğimden hiç bir ülküdaşımın kuşkusu olmasın istiyorum.

“KABASAKAL VE YÖNETİM KURULUNA ÜSTÜN BAŞARILAR DİLERİM”

Görev sürem boyunca bilmeden, farkında olmadan üzdüğüm arkadaşlarım varsa hepsinden ayrı ayrı haklarını helal etmelerini rica ediyorum. Benim herkese hakkım helal olsun. Bu meşakkatli yolda Allah yar ve yardımcımız olsun. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yönetim kurulumuzun hayırlı ve uğurlu olmasını cenabı Allah’tan niyaz eder, Sayın Avni Kabasakal başkanım ve yönetim kuruluna çalışmalarında üstün başarılar diler, saygı ve hürmetlerimi sunarım.”dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
TÜRKLÜK AŞIĞI 9 yıl önce

Allah mübarek etsin.her iki lafının biri Allah diğeri türk olan bu camiayı anlayamayanlar tarihin ilerleyen yıllarında yanıldıklarını anladıklarında,inşallah ülkem insanı hürriyetin ve bölünmezliğin hala koruyor olabilsin.Bu harekete ihtiyaç duyulduğunda dilerim geç kalmış olmasınlar.ülkücüler vatan ve Kuran aşkıyla hep var olur.türke zulm edenler inşallah değerini bulur.

Avatar
Metin Boz 9 yıl önce

Avni bey çok cana yakın sıcak kanlı bir insan ona herşey yakışır o siyasetin halka faydalı olması için bu hizmet sektöründe her daim olması gereken birisi hayırlı olsun !

Avatar
cem kalafat 9 yıl önce

avni bey yeni yönetiminle beraber önümüzdeki dönemde başarılar dilerim. rahmetli baban gibi mücadeleyi sevdiğini biliyorum ben de emrin bir nefer olarak vereceğin emirleri yerine getirmek için mücadele edeceğimi bilmeni isterim.

Avatar
Temiz Suya hasret 9 yıl önce

Avni Bey'i tebrik eder görevinde başarılar dilerim. Ercümen Bey konuşmasında Belediye Başkanı Sn.Cemal Akın için ilklere imza atan, yapılamayanları yapan sözünü kullanmış. Doğrudur hakikaten Başkan Akın güzel icraatlara imza attı atmaya da devam ediyor. Ancak şu su meselesini de çözün de tarihe geçin Allah aşkına. Öldükten son ra inanın hayırla yad edilirsiniz. Sular gene çamur akıyor. Yerel seçimlere 2 yıl kaldı. gene seçimlerde su vaatleri havada uçuşmasın. Bu yerel seçimlerde adaylar suyu konuşmasın, artık tertemiz suya kavuşalım. Başkan Cemal Akın 1999 yılıdaki kaybettiği seçimlerden beri temiz suya vurgu yaptı vaatlerde bulundu, Rıza Yalçınkaya'yı suyla vurdu eleştirdi. 2009 da başkanlık nasip oldu artık görev süresi bitmeden ve bir dönem daha seçilmek istiyorsa su meselesini çözmeli. S

Avatar
Temiz suya hasret 2 9 yıl önce

Adam gibi suyu akmayan, temiz suyu olmayan bir kentte o kenti masaya yatırmayın, tarihi kentler birliği toplantıları yapmayın, formalite toplantılar düzenlemeyin. Kısacası su meselesini halletmeden ağzınız laf yapmasın. Hayat anlamına gelen su meselesini çözmeden nutuklar atmayın. Çamur akıyor musluklardan çamur... Eğer tarihe geçmek istiyorsanız su meselesini çözerek bunu başarabilirsiniz... Su hayattır, sağlıktır. Hayat ve sağlık olmayan bir yerde hiç bir şeyden söz edilemez. Termik santrale duyarlı olan Bartın Platformu evden akan çamurlu suya da duyarlı olmalı. Ama olmaz çünkü eleştiremezler, neden Başkan Akın da bu platformun üyesi. Halbuki doğruya doğru yanlışa yanlış olunmalı. Termik santrale karşı duyarlılığını ne kadar doğru ve takdire şayansa çamurlu akan suya duyarlılık gösterilmemesi de o kadar yanlıştır, subjektiftir. Sular ilahesi Bartın'da çaresizilik,çamurlu suya mahkum olmak çok kötü. Başkan Cemal Akın Bartın sizden tarihe temiz su notu düşmenizi bekliyor...

Avatar
Ali Terzi 9 yıl önce

Milyonlar çöpe atılarak Öyle kalitesiz bir arıtma sistemi yapılmışki Yalçınkaya zamanında suyun debisi arttığında yükselen su ile birlikte gelen bulanıklıkta Belediyeyi çaresiz bırakıyor belediye suyun sağlığa zarar vermemesi için gerekli çalışmaları yapıyor fakat bu sistemde bu bulanıklığa çözüm bulunamıyor şimdi ya kar suyu sebebiyle yükselip bu hale gelen suların azalıp normale dönmesini bekleyeceğiz yada yine trilyonlar harcayıp yeni su arıtma teisisi yapacağız siz olsanız hangisini yaparsınız bu milletin parası çöpe gitmesin diye azcık sabretmek daha mantıklı değilmi siz saldıracaksanız daha evvelki belediye başkanına saldırın ona sorun bunun hesabını tarihin en büyük kar yağışının ardından bir türlü azalmayan su debisi ve yüksekliği dolayısı ile eski kalitesine gelemeyen bu suyu arıtamayan sistemi kuran Rıza Yalçınkaya'dır.

Avatar
Görmeyen gözegözlük 9 yıl önce

Kim yaptı Bartın'A üst geçiti tarihi hizmet değilmiyapılanlar iyi okuyun kim yaptı derme çatma geceleri sarhoşların kafayı çektiği pazaryerini yıkıp modern pazaryerini.
kim yaptı o korkulan yalıyı sevgi parkı yürüyüş yolları ile güzelleştirip şimdi çevre illerdeki insanları bile Bartın'ı çeker hale kim getirdi kim yaptı haddinizi bilin muhalefet parti mensupları bunları sizin şak şakcılığını yaptığınız insanlar değil Cemal Akın yaptı.

Avatar
Atilla Tunç 9 yıl önce

Siz seçim kaybedildi sezai bilgin gitti parti dağıldımı sandınız adamlari bomba gibi seçim maratonuna hazırlanıyuor eskiler yeniler el ele yine umutsuz olmakta haklısınız diğe partililer yzın yazın serinlersiniz..