MHP İl Başkanı Önce Kendi Belediye Başkanını Takip Etsin

MHP İl Başkanının yaptığı eleştirileri belgeleri ile çürüten Milletvekili Tunç, MHP İl Başkanı ve Belediye Başkanının başarısızlıklarını örtmek için çırpındıklarını ancak çırpındıkça battıklarını söyledi.

“Karasu Köyü Kireçtaşı ocağına 21.11.2011 tarihinde olumsuz görüş verildiği halde Belediye Başkanının hükümet izin veriyor biz de itiraz ediyoruz şeklindeki açıklamasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz”

Milletvekili Tunç, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ve MHP’li Belediye Başkanı Cemal Akın’ın, Karasu köyü hudutları içerisinde kireçtaşı-dolomit ocağı ÇED başvurusuna izin verilmiş gibi kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklamalarda bulunduklarını, ÇED başvuru dosyasının Bartın Valiliğinin ve Çevre Şehircilik Bakanlığının internet sitesinde yayınlandığını, dosya incelendiğinde taşocağına izin verilmediğini, Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ Bölge Müdürlüğünün 21.11.2011 tarihli yazısıyla, sözkonusu projenin Bartın ırmağının çıkış ağzı sol sahilinde yer almasından dolayı ve yapılacak olan patlatmalar neticesinde Bartın Irmağına malzeme akmasına neden olabileceğinden dolayı olumsuz görüşün verildiğinin görüldüğünü belirterek, hem il başkanı hem de belediye başkanı kireçtaşı ve dolomit ocağı ile ilgili olarak şahsıma yönelik “Yılmaz Tunç temsilciliğindeki AKP ne yapmak istiyor” diyerek gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmayan ifadeler kullanmışlardır. İlgili kurumların olumsuz görüşlerinin ÇED dosyasında olduğunu bildikleri halde, Çed süreci tamamlanmayan proje ile ilgili tarafımıza çamur atmaya kalkışan İl Başkanı ve Belediye Başkanı bu çamuru kendi ellerine bulaştırmışlardır.” Dedi.

“MHP’nin iktidar olduğu 2000 yılında termik santralin Tarlaağzı’na yapılması uygundur raporu verilmişti, biz ise reddettik”

MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik’in termik santrali gündeme getirerek bu konuda da AK Parti hükümetini eleştirdiğini belirten Milletvekili Tunç; “MHP İl Başkanına 2000 yılında MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde TTK Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ön fizibilite raporunda Amasra Tarlaağzı köyünün termik santral yapımı için en uygun yer olduğuna ilişkin raporunu hatırlatmak gerekir. Amasra Tarlaağzı ve Gömü köyleri ile ilgili ÇED başvurusunu redden AK Parti hükümetinin Çevre Bakanlığıdır. Kendilerinin hükümet oldukları dönemde verilen raporları hatırlamayarak bu konuda da siyaset yapmaya kalkışan MHP il Başkanının önce kendisinin aynaya bakması gerekir.” Dedi.

“Belediyenin 3 yıllık icraatı: 1 adet lokanta, 1 adet yaya geçidi, 1 adet Pazar yeri üstü”

Milletvekili Tunç, Bartın Belediyesini yönetenlerin 3 yılda sadece bir adet lokanta, bir adet yaya geçidi ve 1 adet Pazar yeri üstünü örterek belediyecilikte devrim yaptığını zannettiğini, üç yıldan bu yana bu üç konuyu her üç saatte bir basın toplantısı yaparak döndüre döndüre anlattıklarını, ancak halkın gerçekleri gördüğünü belirterek, Bartın halkının belediye çalışmalarından ne kadar şikayetçi olduklarını sokağa indiklerinde kendilerinin de görmüş olmalarından kaynaklanan bir telaş içerisinde nereye sataşacaklarını bilemediklerini söyledi.

“AK Parti icraatlarına MHP’lilerin hayalleri bile yetişemez”

AK Parti İcraatlarına MHP’lilerin hayallerinin dahi yetişemeyeceğini belirten Milletvekili Tunç; “AK Parti iktidarı Bartın’ı her alanda büyüten icraatlara imza atmaya devam etmektedir, 700 milyon tutarında gerçekleştirdiğimiz icraatlarımıza her geçen gün yenilerini ilave ediyoruz, bu icraatlarımız sayesinde bu gün Bartın’daki oy oranımız yüzde 29’dan yüzde 49’a çıkmıştır. Halkımızın bu güvenine layık olabilmenin gayreti içerisinde çalışmalarımızın hızını her geçen gün artırmaya devam ediyoruz, Bartın AK Parti iktidarıyla Üniversite şehri, turizm şehri, sanayi ve tarımda istihdamı artan bir şehir olma yolunda hızla ilerleyecek, iki yıl sonra yapılacak yerel seçimlerde de köhne belediyecilik anlayışına son vererek, merkezi hükümetle uyumlu, AK Projelerle Bartın’ı hak ettiği vizyona kavuşturacağız” dedi.

“MHP İl Başkanı Önce Kendi Belediye Başkanını Takip Etsin”

Milletvekili Tunç, MHP İl Başkanının kendisi hakkında “Takipçinizim”, “iki elim iki yakanızda” şeklinde ifadeler kullandığını, bu ifadeleri kendi Belediye Başkanları Cemal Akın hakkında kullanması gerektiğini belirterek, belediyenin göz yumduğu kaçak binalarda dalgalanan MHP bayraklarını 12 haziran seçimleri döneminden hatırladıklarını, belediyeyi yönetirken partizanca davranışların saymakla bitmeyeceğini, istenirse bunların onlarca örneğinin Bartın kamuoyu ile paylaşılabileceğini söyledi. Tunç, “kamu yatırımları için gerekli olan imar plan değişikliklerini geciktirenlerin, başka konulardaki imar plan değişikliklerinde ne kadar cevval olduğunu da hep birlikte görüyoruz” dedi.

“MHP’li Belediye Başkanı Cemal Akın’ın “ben parti rozetimi çıkardım”, “polemik için değil, hizmet için geldim” lafları sözde kaldı”

MHP’li Belediye Başkanı Cemal Akın’ın “ben parti rozetimi çıkardım”, “polemik için değil, hizmet için geldim” laflarının sözde kaldığını belirten Milletvekili Tunç, Belediye Başkanının iktidarla iyi geçinmesi gerekirken, her toplantısında AK Parti hükümetini eleştirmekte olduklarını, çoğu zaman bunlara cevap verme tenezzülünde bulunmadıklarını, halkımızın gerçekleri gördüğünü söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
frigyalı zeybek 9 yıl önce

sayın milletvekili 3 yılda 1 lokanta 1 üstgeçit ve 1 adet pazaryeri üstü yapıldı demiş...insaf yahu belediyenin yaptıklarını bukadar da görmezden gelinip siyaset yapmak siz milletvekiline yakışıyor mu?ayrıca belediye başkanı iktidarla iyi geçinmesi gerekir demek te ne oluyor.mecbur mu ki belediye başkanı iktidardan medet umacak.siz eğer gerçekten bartını düşünüyorsanız,gerçekten bartın sevdalıysanız ve amacınız hizmet etmek ise gidersiniz belediyeye ve iktidar olarak neler yapabileceğinizi ifade eder ortak bir paydada gerekeni yaparsınız.ama sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı kovmak.fakat siz bu zihniyetle iktidar olmaya devam eder iseniz bağcı uzun yıllar daha o makamda halkın desteği ile oturmaya devam edecektir.bundan kimsenin şüphesi olmasın...

Avatar
cengiz yıldırım 9 yıl önce

1 adet lokanta 1 adet yaya geçidi 1 adette pazr yeri üstüne ne yorum yapılabilirki gülmekten başka.Bilmiyrom ama sayın milletvekilimniz ankarada çokmu toplantıya giriyorda yapılan hizmetleri görmüyor,hadi öyleyse bu yazı bartın akp teşkilatı savunabilirmi sormak lazım.Birde hedef saptırma yapıyo yok 2000 ylında böyleymiş alalalalal 12 sen olmuş allah aşkına artık yeter 2000 yıllarından örnek vermek.

Avatar
Metin Boz 9 yıl önce

Kamu oyu araştırmalarında ve anketlerde başarısı tescillenen yüzbin lerce insanın takip ettiği www.siyasetdergisi.com adlı bir sitede de yılın Belediye Başkanları anketinde zirvede olan bir belediye başkanı hakkında yerli yersiz aslı astarı olmayan sözlerle ileri geri konuşursan batarsın bir daha da çıkamazsın.. sayın tunç göreceksin sana sözlü ve yazılı olarak 10 binlerce insan görev süren boyunca bu sözlerini hatırlatacak CEMAL AKIN SENİN TUNA MAHALLESİNDEKİ YOLLA ALAKALI HİİKAYENE CEVAP VERMEDİ...İlk CEVAP SİYASİ KANATTAN SAYIN ÖZÇELİK'TEN GELDİ. Belediye Başkanı Aba tv de işin Belediye imar müdürlüğünde bulunan kendisinden önceki başkanlar ve karayolları ile ilgili belgeleri ile birlikte bilgilendirme yaptı ve yine Tunç'un ismini bile geçirmedi.. sürtüşmeye girmedi siyasete bulaşmadı kendisine tek göndermede bulunmadı sadece işini nasıl yaptığını belgesi ile anlattı. Bu inkum tepesindeki taş ocağı hakkındada adını geçirmedi Siyasi Kanat ise görevini başarıylayaptı TUNÇ KARALIYOR

Avatar
niyazi uzun 9 yıl önce

Asıl çırpındıkca batan sensin se adam seninbartında ilbaşkanınyokmu ilçebaşkanınyokmu oralardan niye zahmet ediyosun yahu sanki herşyi senyaptın altısene öncesenibartında tanıyanmıvardı hasbelkader tayyiperdoğan sayesinde oralarageldin birgünolacak sende abilerin gibi silinip gideceksin bizbartında yaşıyoruz seningibi ankaradadeğil bizkiminneyaptığını çokiyibilıyoruz sendeğil seninil veye ilçe başkanın konuşsun sen kimoluyosunki bartınlıları tehdit ediyosun sanayazıklar olsun altısene önce senbartının neresini biliyordun sen ilkönce ulukayaya babanın evinin önüne yaptırdığın köprünün hesabını ver tüyü bitmemiş yetimin hakkını derenin içine gömdünüz ondansonra haktan hukuktan baset ayıp bizherşeyi çok iyibiliyoruz bartın halkı biliryapılan herşey ortada bartın belediyesi kıtkanaat adamgibi çalışıyor allah razı olsun sen tekrar söylüyorum ilkönce ilbaşkanını ve ilçe başkanını adam yerine koy onların azı yokmu

Avatar
KAYA 9 yıl önce

Selam hemşehrilerim. Sayın TUNÇ ve YALÇINKAYA beğenirsiniz beğenmezsiniz 2. dönem milletvekili seçilerek başarılarını ispatlamıştır. Şimdi sıra Cemal AKIN da...önümüzdeki belediye başkanlığı seçimlerinde; son milletvekilliği seçimlerinde MHP nin aldığı oy oranları mevcut belediyenin icraatlarına bakılırsa belki de son belediye başkanlığı olabilir geri sayım başladı gibi...bu tür tartışmalar bundan kaynaklanıyor sanırım...halk icraata bakar, icraatınıza güveniyorsanız başka söze gerek kalmaz. Mevcut durumda Belediye borçlarının çokluğundan şikayet ediliyor bu durumda sayın YALÇINKAYA nın sorumluluğu da unutulmasın.

Avatar
frigyalı zeybek 9 yıl önce

2 milletvekilinin de 2 dönemdir seçilmiş olması başarılarından kaynaklanan bir durum değil.çok başarılıydılar madem neden kendi partilerinden ikinci milletvekillerini çıkaramadılar.bu milletvekilleri genel merkezlerinin bizlere dayatmasıdır...gelelim mhp nin oylarına.belediye seçimlerini parti değil şahıs alır...dolayısıyla sayın cemal akın mhp vasıtası ile değil kişiliği ile insanlık ilişkileri ile başkan seçilmiştir.belediye seçimlerinde en büyük yanlış partiye oy vermektir...ayrıca belediye başkanı sadece şehir merkezinde oturanlar tarafından seçilmektedir...şehir merkezinde oturanların çoğu da bu konuya duyarlıdır.şimdi soruyorum size sayın tunç belediye başkanlığına adaylığını koysa oy oranı %20'yi geçer mi acaba.ayrıca akp bartında madem birinci parti neden adayları belediye başkanlığı seçimi için yeterli oyu alamamaktadır...bence akp bu konuda kendi öz eleştirisini yapmalıdır...

Avatar
Bartınsever,siyasatsevmez 9 yıl önce

Amacı hizmet olması gerekenler laf ile ömür geçirirse,gün gelir sandık dile gelir.şimdi sayın vekilimizin belediye hizmetleri ile ilgili küçümsemelerine hiç bir şey diyemiyeceğim.ben gördüklerimi yazayım diğerleri karar versin.
1-orduyeri köprüsü
2-kanlıırmak yolu
3-,kavaklı yolu
4-,kavallar yolu
5-gazi ilköğretim ve çevresi
6-vekilin deyimiyle lokanta
7-üst geçit
8-pazaryeri
9-yalı mevki düzenlemesi
10-Ebu Derda türbesi(nasıl görmezsin halbuki oralara sıkta gidiyorsunuz.)
11-mezarlıkların düzenlemesi
12-Toki yolu genişletme ve sıcak asfalt
bir vatandaş olarak görebildiklerim.Şimdi sayın vekilimize sormak lazım.Siz belediyeye yardımcı olup Bartın a büyük bir eser bırakmak için hiç destek verdiniz mi?

Avatar
amasralı 9 yıl önce

yorumları baştan aşağı okudum sayın zeybek isimli yorumcu şöyle demiş (gerçekten bartın sevdalısı isenin) sayın zeybek bartın sevdalısı 5-6 yılda olunmaz bartını koklamak gerek eğer sn. yılmaz vekil olamasaydı şu anda bartındamı idi pendikdemi idi elbette pendikde idi onun için yılmaz beyin bartın sevdalısı olması mümkün değil.
sn niyazi uzun demişki senin bartında akp il başkanın yokmu demiş niyazi bey bartında akp nin il başkanımı var var diyorsan kaç oy alarak başkan olmuş sn yılmaz tuncun il başkanı o akp nin değil seçimle değil torpille il başkanı olmuş birisidir sayın vekil bartına geldiği günden beri bir kere yoğurdum kara demediki