MHP'den Anneler Günü etkinliği

Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleşen ve 300 annenin katıldığı etkinlikte, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, MHP Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal, MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, İl Genel Meclisi Üyesi Aynur Yıldırım, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, şehit anneleri, özürlü anneleri, Huzur Evi'nde yaşayan anneler, MHP Kadın Kolları üyeleri ve çok sayıda Anne hazır bulundu.

AKMAZ “ANNELER TÜRK MİLLETİNİN EN BÜYÜK DEĞERLERİNDENDİR”

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan MHP Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz yaptığı konuşmada “Çocuklarını yetiştirirken her türlü zorluğa göğüs geren, her çilenin üstesinden gelen, her güçlüğü yenen, sabır ve metanetle yıllara meydan okuyan annelerimiz, müslüman Türk milletinin en büyük değerlerindendir.

Hiç bkarşılık Beklemeden vermenin, şefkatin, bağlanmanın, hoşgörünün ve eşsiz sahiplenişin en müntaz simaları şüphesiz annelerdir. Milletimizin gelecekte var olabilmesi, nesillerin sağlıklı, şuurlu ve milli bir zihniyetle meselelere odaklanmaları öncelikle ailelerinden alacakları eğitime ve terbiyeye bağlı olacaktır.

Bu itibarla, annelerimiz geleceğin hazırlayıcısı ve güzide mimarlarıdır. Akılla duygunun, heyecanla sağduyunun, yılgınlıkla azmin arasında yaşanacak çatışma ve ikilemler, öncelikle annelerimizin yol gösterici ve hikmet yüklü nasihatleriyle aşılacaktır.

Nitekim “Cennet annelerin ayakları altındadır” kutlu seslenişi bunun en bariz kanıtıdır. Bu duygu ve düşüncelerle,yemeyen yediren, giymeyen giydire, göz nuruyla, bin bir emekle bizleri büyüten annelerimizin Anneler Günü'nü canı gönülden kutluyor, çocuklarını genç yaşta vatan topraklarına emanet eden muhterem şehit analarınada saygı ve sevgilerimi sunuyor, MHP olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bu vesileyle bir kez daha bildirmek istiyorum”dedi.

ÖZÇELİK “ANNEMİZ İÇİN 40 YIL ÇALIŞSAK 1 GÜNLÜK HAKKINI ÖDEYEMEYİZ”

Etkinlikte HP İl Başkanı Ercüment Özçelik'te bir konuşmada yaptı. Özçelik konuşmasında ailenin temeli, toplumun geleceği olarak ifade ettiği annelerin önemini anlatmaya kelimelerin kifayetsiz kaldığını söyledi. Şehit annelerinininde her zaman yanlarında olduklarını ve onları kendi anneleri olarak gördüklerini ifade eden Özçelik “Bu gün Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kollarımız tarafından organize edilen bu yemekte, bizleri 9 ay karnında taşıyan ve ölene kadar en küçük zor anımızda detlerimizle dertlenen, mutluluğumuzla mutlu olan kutsal varlıklarımız, vefakar ve cefakar annelerimizi bir kez daha hatırladığımız anneler günü dolayısıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız.

BU GÜNLERDE ANNELERİMİZE DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYMAKTAYIZ

Birlik ve beraberliğimizin sorgulandığı bu günlerde dünden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz sağlam bir aile yapısı için annelerimize büyük ihtiyaç duymaktayız. Anne, ailenin temel direği ve toplumun da geleceğidir.

Bu gün, 40 yıl çalışsak 1 günlük hakkını ödeyemeyeceğimiz annelerimizi çeşitli hediyeler ve güzel sözlerle sevindirerek ne kadar değerli olduklarını hissettirmek için fırsattır.

Dinimiz, annelerimize hiç bir zaman saygıda kusur etmemeyi, onlara her zaman sevgi ve hoşgörüyle yaklaşmamızı emretmektedir. Bir hadiste: "Annelerin ayaklarının altı, cennet bahçelerinden bir bahçedir" buyurmaktadır. Bu hadisin bir manası şudur ki cenneti kazanmak, annelerin gönlünü kazanmak ve onlara iyilik etmekle mümkün olur. Bir başka manası da: "Anneler isterse dünyayı cennete çevirebilirler. Çocukların saadet ve mutluluğunun temel taşını koyan annelerdir. Annenin verdiği terbiyeyle çocuğun ilerideki şahsiyeti yavaş yavaş oluşmaya başlar. Bu yüzden Resulullah (s.a.v) şöyle buyurmuştur: "Saliha bir eşle evlenmesi bir erkeğin saadetindendir."[10] Zira ailenin ve çocukların saadeti büyük ölçüde anneye bağlıdır “

Tarihimiz boyunca, büyük başarılara imza atan, zaferden zafere koşmuş sayısız kahramanlarımızı ve liderleri, İlim ve bilim adamlarını, Dünya'ya ışık saçan bütün aydınları, yazarları yetiştiren annelerdir. Onların önemini anlatmaya kelimeler kifayetsiz kalıyor. Milliyetçi Hareket Partisi olarak, vatanımızın selameti için gözünü kırpmadan şehit olan evlatlarımızın annelerini kendi annelerimiz kabul ederek her daim yanlarında olduğumuzun da ayrıca bilinmesini istiyorum.Karşılıksız sevginin, emsalsiz hoşgörünün müstesna temsilcileri olan annelerimizin bu anlamlı günle sınırlı kalmadan, her zaman hatırlanması, anılması ve layık oldukları manevi ilgiyi görmeleri dileğiyle tüm annelerimizin Anneler gününü kutlar saygılarımı sunarım”dedi.

DAMLA SEYHAN'IN ANNEM ŞİİRİ HERKESİ DUYGULANDIRDI

Bartın Belediyesi Kültür Merkezi bünyesinde özel eğitim gerektiren çocuklar için faaliyetlerini sürdüren Ritim Gurubu'nda da yer alan Damla Seyhan'ın 'Annem' şiiri annesi Sevgi Seyhan'a ve etkinliğe katılan herekse duygu dolu anlar yaşattı. Okuduğu şiir sonrasında Damla'yı tebrik eden Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, etkinlik boyunca Damla Seyhan'ın yanında oturdu. Yapılan konuşmaların ardından, İl Genel Meclisi Üyesi Aynur Yıldırım, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ve MHP Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal tarafından etkinliğin onur konukları; şehit annelerine, özürlü annelerine ve huzur evinde yaşayan annelere birer buket çiçek takdim edildi.

MHP Kadın Kolları Anneler Günü Dayanışma Yemeği etkinliği, müzikli eğlence şeklinde devam ederken katılım gösteren herkese, yapılan çekilişler sonrasında çeşitli hediyeler verildi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
MHPAnneler Günü
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gerçekçi 9 yıl önce

Görevleri bu tip sitelere belediye ve mhp propagandası yapıp,karşı görüştekilere eleştirmek olan belediye halkla ilişkiler bölümündeki görevli hizmetliler, Ak parti nin anneler günü kutlamasını riya olarak değerlendirmişsiniz.MHP nin kutlaması için yorumunuz nedir?

Avatar
GERÇEKÇİ KARDEŞİME CEVAP! 9 yıl önce

hem akp nin hem de mhp nin haberini ve yorumlarını okudum.biri pazar yerinde karanfil dağıtmış diğeri kapalı alanda kutlama gerçekleşmiş, ikisinin arasındaki fark ise biri cadde ortasında şov yapmış,diğeri ise kendi üyeleri ile birlikte kapalı alanda şehit anneleri,engelli anneleri ve huzur evinde ki annelere eğlence düzenlemiş.gerçekci kardeşim buna böyle bir yorum getirmen ve iki tablo arasındaki farkı göremediğin için senin adına üzgünüm.senin savunduğun akp,örf adetlerimizde ve dinimizde anaların kıymetinin paha biçilemez olduğu belirtilmekte,oysa artık bakım parası alabilmek için yeterli sağlık raporu yüzdesine ulaşamadığı için anaların rapor alamadı diye evlatları tarafından horlandığı bir ülke yarattınız.değerlerimizle oynadınız,durmayın yolunuza devam edin.Durmak yok parçalamaya,yıkmaya devam edin.

Avatar
gerçekçi 9 yıl önce

Açık alanda annelere çiçek dağıtmak riya ise belediye önünde her sivil toplum örgütünün özellikle belediyenin yanına mhp il başkanınıda alarak dağıttığı lokmalar,karpuzlar da riyamıdır. yoksa orası kapalı alana mı girmektedir

Avatar
Adil 9 yıl önce

Kurumların halkla ilişkiler yetkilileri ancak halkı bilgilendirmek bilgileri başkana aktarmak gibi görevleri yerine getirmek için buralara bakarlar.Onlar kim başkan veya amir olursa aynı görevi ifa ederler... Amirlerinden aldıkları yetkiler ve bilgiler çerçevesinde kurumları ile ilgili yazılara cevap verirler savunma mekanizması bu noktada sadece kurum çalışmalarına ilişkindir ki çalışıpta çalışma yok dendiğinde o kurum personellerinin alın terine de haksızlık yapılmış olur. Şunu unutmayın işçinin geleceğiyle oynayan hareketlerdir bu yazdıklarınız ayıp tır.

Avatar
Metin Boz 9 yıl önce

Annelerimiz için ne yapsak azdır onlara çiçek dağıtan AKPlilERE DE eğlence yemek düzenleyenlerede teşekkürler. Bu arada selam sana gerçekçi böyle devam et :)) siyasi puanın -10 olabilir ama benden +10 aldın!

Avatar
Kemal Şen 9 yıl önce

Kimsenin günahını almayın boşuna o bahsettikleriniz buralara hiç bakmaz onlar sadece kurumlarını ilgilendiren haberlere bakarlar görevleri budur..

Avatar
Elif Şen 9 yıl önce

Okadar güzel bir gün dü ki hiç unutmayacağız.. MHP kadın kollarına çok teşekkür ederim

Avatar
gerçekçi 9 yıl önce

Şu yorumların yapılma zamanlarına bir bakalım Elif Şen bir yorum yapıyor.üç dakika sonra aynı görüşte Kemal Şen 4 dakika sonra Metin Boz altı dakika sonrada Adil aynı görüşte yorum yapıyorlar. Bunlara bir anda ilham geliyor.Yani belediye halk la ilşkiler servisindekilere.... Bu arkadaşlar çok tarafsızlar ancak bildiğim ikisi MHP ye kayıtlı. İsterseniz site yönetimine bir sorun bu yapılan bu yorumların IP numaraları nedir.Belediyenin bu servisindeki bigisayarların IP numaraları ile karşılaştıralım