Özçelik'ten Arslan'a cevap

' DEMODE SİYASET ' GERÇEKLERİ İFADE ETMEK OLSA GEREK

Arslan'ın "demode siyaset" eleştirisine, kamu oyuna gerçekleri ifade edene söylenen "bayatlamış savunma" diyerek cevap veren Özçelik"Demode siyaset gerçekleri ifade etmek olsa gerek.Kendisi ve partisi tarafından çarpıtılan gerçeklerin, uzun zaman önce bayatlamış savunmasıdır bu söylem" şeklinde cevap verdi.

AKP'den öncesini ve sonrasını mercek altına aldı

Yazılı açıklamasında, Bartın'ın İl oluşundan bu güne geçen 20 yılı ikiye bölerek, AKP iktidarına kadar olan 10 yıllık dönem ile AKP İktidarı ile başlayan diğer 10 yıllık dönemi,Arslan'ı ve partisini eleştirerek mercek altına alan Özçelik"İçimizdeki hainlerin dışarıdaki düşmanlarımızla menfaatlerinin birleştiği bir ortamda, ileri demokrasi vaadleriyle halkın umut rüzgarıyla iktidara geldiniz ama on yıl içinde var olan demokraside zedelendi. Halkın umudu umutsuzluğa dönüşmeye başladı. Kırk yıldır yapılamayanlar denince hızlı internet, bilgisayar sistemi, LSD televizyon yoktu diye soracaksınız neredeyse. Elektirik direkleri geçmişte ağaç ve demirdi neden diye soracaksınız neredeyse.

ÜNİVERSİTE VE YOLLAR GENEL POLİTİKA SİZ NE KAZANDIRDINIZ ?

Her ile bir üniversite, bölünmüş yollar hükümetin genel politikası, siz kendi gayretlerinizle neler kazandırdınız bölgemize diye sormak lazım. Biz bundan bahsediyoruz. 20 yıllık bir il olan Bartın'ın ikinci 10 yılında tamamen AKP vardır. Birinci 10 yılı'nın son 3 yılı koalisyon dönemi ile yani MHP- ANAVATAN-DSP koalisyonudur. Bu koalisyonda da bazen uyumsuzluklar oluyordu ama hizmet yarışı vardı.10 yıllık tek başına iktidar, önceki dönemin koalisyon ortaklarından MHP'yi 3 yıllık süreçle aynı kefeye koymaya çalışan sığ bir siyasi anlayışın ürünüdür.Yanılmamışım"dedi.

ÇARESİZLİKTEN ÖFKEYLE GEÇMİŞE GİDİYORLAR

İktidarı, özellikle il bazında başarısızlıkları ile adeta topa tutan sözlerine, AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'un ve İl Başkanı Yaşar Arslan'ın çaresizlikten, öfke ile geçmişe gittiklerini belirterek devam eden Özçelik"Eleştirdiğimde nedense sayın Yılmaz Tunç ve Yaşar Arslan öfke ile geçmişe gidiyorlar çaresizlikten olsa gerek. Geçmişi bende aramanıza gerek yok. Sağınıza dönün, solunuzad,a bir de arkanıza 10 yıl öncesi ve daha ötesi yanınızda onlarıda üzersiniz yalanlarınızla. O dönem koalisyonlarda bazen uyumsuzluklar oluyordu ama kimsenin inkar edemeyeceği bir hizmet yarışı vardı. Bartın'ın menfaati için mobil santrale birlikte kolkola hayır dedik ve kazandık. Aynı birlikteliği yine bekliyoruz. Samimi bir tavırla.

BAKTIĞINI GÖRMEZDEN GELEN, İNKARCI VE SIĞ BİR ANLAYIŞ

Kırk yıldır yapılamayanlar dedinizya. Bartın il olmadan önce ve il olduğu tarihlerde kamu binaları yoktu.Baktığını görmezden gelen inkarcı bir anlayışınız var ya, hatırlatmakta fayda var. Valilik konağı, Valilik binası, Milli Eğitim Müdürlüğü, Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Diş Hastanesi, Emniyet Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü ve Özel İdare binaları yoktu.Sağlık ocakları, köy konaklarıda yoktu. Organize sanayimiz ve barajımızda yoktu. Spor kompleksleride yoktu. Köy yolları stabilize yapılıyordu ama Devletin bukadar borcu da yoktu.İl oluşumuzun ilk 10 yılında yapılan yani kendisinden önce yapılan bu binaları ve hizmetleri devralan AKP iktidarı ile başlayan ikinci 10 yıla baktığımızda şimdi ortada birşey yok ama doğmamış nesiller bile borçlu. Geçmişte bunca yatırımı yapan iktidarları yoksayan bu sığ zihniyetin anlayışına siz neyaptınız diye sormak lazım.

10 YIL GEÇMİŞE DÖNMEK ACİZİYETİN ÜRÜNÜDÜR

Geçmiş dönemde projelendirilmiş istimlak edilmiş bedelleri ödenmiş yolları bölünmüş yol yaptınız. Biliyoruz görüyoruz ya inkarıda inkarıda düşünmüyoruz. Her ile bir üniversite var olan fakültemizin yanına yüzde elli yapılmasını sağlamış sisteme katkı sağladınız. İstemiyoruz diyecek haliniz de yoktu ya. Tek başına bir iktidar var olan organizeyi 10 yılda genişletememişken, enerji problemini aşamamışken, 10 yıl geçmişe dönmenin bir aciziyetin ürünüdür diye düşünüyorm. Sizin deyiminizle görmeyen göze duymayan kulağa diyecek birşey yok.

BARTINA İKTİDARIN GÜCÜNÜ ÇOK MU GÖRÜYORSUNUZ

Bartın tek başına bir iktidarın gücünü hissetmek istiyor çokmu görüyorsunuz. Zaman içinde ülke politikası ile genele yapılan, zaten yapılması gereken az sayıda hizmete teşekkür ediyor ilimizde yapılamayan hizmetleri unutmamanız adına takipçiniz olduğumu ifade ediyorum.

155 HANELİK KÖY YOLU DURUKEN 4 HANELİK YOLA KÖPRÜ YAPILDI

Bir kaç gün önce bir cenaze nedeniyle Kozcağız Beldemizin en yakın köyü boğaz köydeydik. Ben cenaze evinde Yaşar Arslan'da mezarlıkta idi. Neden biliyormusunuz? Köyün ortasından geçen yol kışın nehir oluyor köye araçlar ve ambulanslarda giremedi. Yüz elli haneye sahip bu köy ızdırap içinde utandığı için gelemedi köye giremedi. Görmeyen Duymayan Kulağa diyeceğim budur. Bu sıkıntılı durum ivedelikle çözülmeli insanlarımızın isyanının önüne geçilmeli diye düşünüyorum. Ulus İlçemizde bir köyün nehir karşısındaki yolu olduğu halde dört hanelik bir yer için 2 milyon TL'ye köprü yapıyorsan, oda muamma ya zaman içinde bakacağız, yüz elli hanelik bu köyü görmezden gelemezsiniz diye bir kez daha hatırlatıyoro köprüyü unutmayacağız unutturmayacağımızı ifade ederek bu konuda da takipçileri olduğumuzu bilmelerini istiyorum"dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Atilla Tunç 9 yıl önce

Kendi gözündeki merteğe bakmadan başkalarının açığını arayan AKP siyasetini darbeleyen bu sözleri için sayın Özçelik'i tebrik ediyorum başarılarının devamını diler saygılarsunarım.

Avatar
Goca bartınlı 9 yıl önce

özçeliğe sormak lazım mhpli belediye bartına ne vermişitr? tarihinin ilk üst geçitinden dolayı mhpli belediyeyi kutlar ilk alt geçit içinde sabırsızlıkla beklediğimizi kendisine iletirseniz sevinirzi..dar siyaset dar vizyon...

Avatar
Metin Boz 9 yıl önce

mODERN pAZARYERİ , yALI sEVGİ ,pARKI, eBU DERDA TÜrbeSİ, üST gEÇİT Kim Yaptı Cemal Akın yaptı.
iKİNcİ üST üST Geçit temELi AtılDI şehİR mERkeZi AsFalTlaNdı 30 YıLDa yapıLan ÇocUK Parkı 3yıldA 2YE kATlanDı tarİRİHİ VE gERÇEkTeN mUHTEŞeM hİZmETLeri göRemeYen "KenDineÖzgücEMaatiMüslim" DaR aKp Zihniyeti anlAt AnlAT bitMiyor BeledİyEnin SitesinE bak BirazDA Oku Kİ ÖğreNesin 10 yIldıR yeRİNde Sayan Hiç bir Şey yAPMAMış AkP'nin Erİ ! KoCaBartınLI

Avatar
Adil Ardıç 9 yıl önce

Adamlar bu yazılıarı okudular ve çıldırdılar her türlü karalama siyaseti yaparlar hazırlıklı olun. AKP aleyhte olan her şeyi yalanlar örtbas eder herkeste inanır.Bu gerçekleri bilen halk onların iki lafına kanar yine MHPliler kötü olur kolay gelsin..

Avatar
Onur taş 9 yıl önce

Bilgin vekil olsaydı hizmet yağardı şimdi laf kalabalıklarının içinde yüzüyoruz bu mudur yani icraat nerede

Avatar
Goca bartınlı 9 yıl önce

bartın nufusu her yıl artıyor..artan bu nufusun alt yapısı hazırmı..millet tuvalet ihtiyacını su ihtiyacını parklardamı giderecek?

Avatar
Ali Mert 9 yıl önce

Belediye Alt yapı çalışmalarına hız verdi diye bir haber var dünden beri bu sitede okuma yazmanmı yok görmeyen gözlerine rehber oolmakmı lazım sen sadece siyaseti okursan buralarda akp tetikçiliği yaparsan ondada böylke birtürlü hedefi tutturamazsın yine karavana oldun bak !