Sinoplu'dan çarpıcı açıklamalar

Yaşar Sinoplu'nun basın açıklaması:

Değerli Bartın’lı hemşerilerimiz, ayrıca görevleri icabı Bartın’da bulunan vatandaşlarımız, hepinizi hürmet ve muhabbetle selamlıyor, Saadet Partisi adına saygılarımı sunuyorum. İnsani bir vazife olarak ülkemizin ve insanlarımızın ekonomik olarak Bartın’daki durumlarının ve durumlarımızın ne durumda olduğunu da sizlere ve tüm dünyaya ilan etmek istiyorum.

Bizler Milli Görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partililer olarak Türkiyedeki faizli zulüm düzenini ve tüm dünyadaki zulüm düzenini, adil bir düzene çevirmek için uğraşan kadrolarız. Bizler insanlarımızın çekmiş oldukları ekonomik zorlukları, ülkemizin üzerine oynanan oyunları ve bölünüp parçalanma planlarını çok iyi biliyoruz. Bu düzenin yerine adil bir düzenin kurulması için her türlü projeleri 44 yıl durmaksızın yüce milletimize anlatan 54. Refah-Yol hükümetinin efsane başbakanı Prof.Dr. Necmettin Erbakan Hocamız 15 ay öncesinde fani alemden baki aleme göçmüştür. Allah kendisine rahmet etsin. Fakat gerçek talebeleri olan bizler bu projeleri hayata geçirmek için ara vermeden canla başla tüm islam aleminin ve insanlığın kurtuluşu için çalışmaya gayret göstermekteyiz.

Bir kıyaslama yapmak istiyorum. 1996 – 97 yılında 11 aylık Refah-Yol hükümetinin ülkemize ve milletimize vermiş olduğu ücretleri ve yapmış olduğu hizmetleri aklınıza getirin. Birde Anasol-D Anasol-M hükümetlerinin kime hizmet ettiklerini, Akp hükümetleri olan 60. ve 61. Hükümetler dönemindeki halkımıza yapılan hizmetleri aklınıza getirin. Sizlere soruyoruz. Refah-Yol döneminde bankalara borcunuz varmıydı? Her ay maaş aldığınızda birikim yapmak için döviz bürolarından aldığınız 200 dolar veya 200 mark döviz ile evinize döndüğünüzü biz çok iyi biliyoruz. Bunlara kimse yalan diyemez. Biz biliyoruz sizler halen daha rahmetli Erbakan Hocanın verdiği zamlarla ayakta durabiliyorsunuz. Ve Allah razı olsun diyorsunuz.

Aziz milletimiz 15 yıldır liderlerin horoz dövüşü kavgalarını seyrediyorsunuz. Onların birbirlerine sözlü yada fiziki sataşmaları gerekiyor. Çünkü dış güçler öyle istiyor. Türkiye’de parti programı olarak AKP, CHP, MHP bunların birbirlerinden farkları yoktur. Biz kendilerini Allah yarattığı için seviyoruz. Ellerindeki projeler ülkemizi kalkındıracak, ülkemizi kalkınmış birTürkiye yapacak projeler değildir.

Akpli dostlarımız milletimize yardım yapıyoruz diyorlar. Odun, kömür, nakdi yardımlar. Allah kimseyi engelli yatalak hasta yapmasın. Yatanada bakanada ücret veriyoruz diyorlar. Elbette verecekler. Sağlıkta devrim yaptık diyorlar, ambulans helikopter hizmete sunduk diyorlar, duble yollar, sıkıntısız iletişim, bunlar çok önemli adımlar. Fakat gerçek şudur ki zaten Sosyal Devlet anşayışı bunu gerektirir. Bunlar övünülecek şeyler değil. Ayrıca bunları söylemek ve anlatmak kime olsa yakışıkalmaz. Önemli olan hükümet olarak hem ülkemizin hem milletimizin huzur içinde yaşaması refah düzeyinin yüksek olması için yeterince gösterilen çabalardır. Gerçekleri gözden geçimek gerekirse; sen hükümet olarak yeterince ücret ödemeyeceksin, odun, kömür, nakdi yardım yapacaksın. Artık aziz milletimiz bu gerçeklerin farkına varıyor. Asgari ücrete ne veriyorsunuz? Verebiliyormusunuz? Bugün asgari ücretlinin alım gücü nedir? Çay simit hesabıyla bile bir aile geçinemiyor. Birde Refah-Yol dönemine bakın. Asgari ücretliye ne vermiştik, düşünün. O dönemde asgari ücretli 42 tane tüp alabiliyordu. Bu demek oluyor ki bu gün asgari ücretli 2000 liranın üzerinde maaş alıyor olacaktı. İşte kalkınmış bir Türkiye’nin ilk ışıklarıydı o günler. Bunu gören dış güçler; geçmişleri ve ülkeyi kalkındıracak programları olmayan hükümetler kanalıyla devletimizi sürekli olarak borçlandırmışlar ve aziz milletimizi de düşük ücretlere mecbur bırakmışlardır. Bu sebepten dolayı ahlaki ve manevi değerlerde tahrip edilerek ülkemiz bir çıkmazın içine sürüklemiş ve sürüklemeye de devam edilmektedir.

Ülkemiz ve islam alemi üzerindeki emelleri için durmadan çalışan dış güçler, içerideki yandaşları sayesinde savaşlarla alamadıkları Türkiye Cumhuriyeti Devleti topraklarını para karşılığında satın alabilecek kadar cesaretlenmişlerdir. Ülkemiz Akp ve meclistekiler eliyle parsel parsel satılıyor. Bunu önlemek bizim namusumuzdur. Çünkü vatan elden giderse herşey elden gitmiş olur. Filistin, Irak, Libya, gibi. Bizler Saadet Partililer olarak ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunların bilincinde ibadet aşkıyla çalışmaya devam ediyoruz.

Konuşmalarımın sonuna yaklaşırken Bartın halkının kredi borçları hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum. 31.Aralık.2010 646 Trilyon 935 Milyar. 31.Mart.2011 697 Trilyon 225 Milyar. 30.Haziran.2011 776 Trilyon 568 Milyar. 30.Eylül.2011 811 Trilyon 663 Milyar. 31.Aralık.2011 835 Trilyon 582 Milyar. 31.Mart.2012 862 Trilyon 567 Milyar. Bu rakamlar rastgele yazılan rakamlar değil devlet kanallı resmi rakamlardır.

Aziz Bartınlılar bu böyle gitmez. Bu bir iflas tablosudur. Dış güçlerin istedikleri doğrultuda bir çöküş yaşıyoruz. Bizler tarihin en şerefli milletiyiz. Buna dur demenin zamanı geldi ve geçiyor. Bizler Allah rızası için kardeşlik vazifemizi yapıyoruz. Sizleri uyarıyoruz. Akp Hükümeti son 8 yılda sağlık hizmetleri için 3 milyar dolar, yol yapımı için ise 7,5 milyar dolar harcarken, 2011 yılında kamu bütçesinden 30 milyar dolar parayı ise faize aktarmıştır. Memura 2+2 zammı versek 2+3 mü hesabı yapılırken 54. Hükümetin güvenoyu alır almaz bir tek lira bile borç almadan yüzde 50 zam verdiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Bu duygu ve düşüncelerle gününüz bereketli olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.