SP, adaylarını tanıttı

Saadet Partisi İl Teşkilatı, dün düzenlediği basın toplantısı ile milletvekili adaylarını tanıttı ve seçim startını da verdi. Varol Otel’de düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Saadet Partisi’nin Türkiye’nin en köklü, en dinamik ve en kemikleşmiş teşkilatlarına sahip tek parti olduğunu söyledi. Bu teşkilatlanma ile hedefe ulaşmalarının önünde hiçbir engel olmadığını ifade eden Yurtbay, “Biz teşkilatlarımıza güveniyoruz. İnşallah hocamızın vasiyeti yerine getirilecektir. Saadet Partisi sürpriz yaparak bu seçimi kazanacaktır. Maddi ve manevi kurtuluşumuzun adresi, milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisidir” dedi. Yapılan tüm operasyonlara rağmen, milli görüş teşkilatlarının dimdik ayakta olduğunu ifade eden Yurtbay, Şimdi yeniden hakkın yardımıyla, halkımızın desteğiyle bolluk ve bereket geliyor. Müjdeler olsun saadet geliyor” diye konuştu. Seçim Karargah Başkanı Ayhan Kabuk “Cumhuriyet tarihinde ilk defa denk bütçeyi yapan, havuz sistemini kuran, çalışanların maaşlarına yüzde 50 zam veren, işçilerimize yüzde 100 yüzde 130 zam veren biz değil miydik? İnanıyoruz ki halkımız özellikle Bartın halkı, bunları unutmadı. Bu seçimlerde de Saadet Partisini unutmayacak” sözlerine yer verdi. Saadet Partisi Milletvekili Adayı Mücahit Mekeç de, Bizler yaşanabilir bir Bartın yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya düzeni için çalışan kadrolarız. Bizler hiçbir zaman Bartın politikası yapmayacağız. Bartın üzerinden Türkiye siyaseti yapacağız. Haksızlık, yolsuzluk ve fakirlik son bulursa bundan nasibini Bartın da alacaktır. Bundan dolayı diyoruz ki, fakirliğin durması için hop dedik demenin zamanı gelmiştir. Bunun için bizler Saadet Partisi kadroları olarak 12 Haziran seçimlerine kadar canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YURTBAY: KURTULUŞUN ADRESİ MİLLİ GÖRÜŞTÜR

Saadet Partisi İl Teşkilatı, dün düzenlediği basın toplantısı ile milletvekili adaylarını tanıtarak seçim startını da verdi. Varol Otel’de düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Saadet Partisi’nin Türkiye’nin en köklü, en dinamik ve en kemikleşmiş teşkilatlarına sahip tek parti olduğunu söyledi. Ülkedeki 81 il, 957 ilçe 3 bini aşkın belde ve 36 bini aşkın köyün tamamında çelikleşmiş bir teşkilata sahip olduklarını ifade eden Yurtbay, “İnşallah bu teşkilatlanma ile hedefe ulaşmamızın önünde hiçbir engel olmayacaktır. Saadet Partisi 12 Haziran seçimlerine tek başına giriyor. Biz teşkilatlarımıza güveniyoruz. İnşallah hocamızın vasiyeti yerine getirilecektir. Saadet Partisi sürpriz yaparak bu seçimi kazanacaktır. Saadet Partisi Bartın il teşkilatı olarak, bir kez daha Bartın halkına Saadet Partisinin görüş ve düşünceleri hatırlatma fırsatı doğmuştur. Bu vesileyle diyoruz ki, ey insanlık, ey dünya halkları, ey Müslüman halkları, ey Türkiye ve Bartın halkı, kendinize geliniz. Maddi ve manevi kurtuluşumuzun adresi, milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisidir” dedi.

TÜM OPERASYONLARA RAĞMEN MİLLİ GÖRÜŞ AYAKTADIR

Dünya sistemlerinin teker teker çöktüğünü, komünizmin ardından kapitalizmin de can çekiştiğini kaydeden Yurtbay, alternatifin milli görüş ve adil düzen olduğunu söyledi. Milli görüş ve onun temsilcisi Saadet Partisi’nin bu dünya düzenine alternatif olarak 6 buçuk milyarlık insanlık alemine adalet, huzur ve barış getireceğini dile getiren Yurtbay, “1 buçuk milyarlık İslam aleminin birlik, beraberlik ve kardeşlik getireceği için, 72 milyonluk Türk halkı için huzur, saadet, bolluk ve bereket getireceği için, Siyonizm tarafından mercek altına alınmıştır. Yapılan tüm operasyonlara rağmen, milli görüş teşkilatları dimdik ayaktadır. Milletimiz tarafından yakinen takip edilmektedir. Saadet Partisi şimdi ne diyecek, ne yapacak, nasıl gelecek diye merakla izlenmektedir. Milli görüşün dışındaki siyasi partilere halkımız sömürülmekten kurtulamamıştır. Eskiden denenmişler denenmez diyorduk. Şimdi Ak Parti denenmez. Çünkü saadet var diyoruz. Şimdi yeniden hakkın yardımıyla, halkımızın desteğiyle bolluk ve bereket geliyor. Müjdeler olsun saadet geliyor” diye konuştu.

KABUK: KAN GÖLÜNE DÖNEN İSLAM DÜNYASI BİZİ BEKLİYOR

Seçim Karargah Başkanı Ayhan Kabuk ta, “Bugün burada milli görüşün simgesi olan Saadet Partisinin 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerinde aday olan arkadaşlarımızı sizlere tanıtmak ve Bartın halkıyla bir araya gelmek maksadıyla toplanmış bulunuyoruz. Bu vesileyle milli görüşe hizmeti geçmiş ama şuan aramızda bulunmayan, ahrete göç etmiş tüm büyüklerimize ve milli görüş lideri muhterem hocamız Profesör Doktor Necmettin Erbakan’a bir kez daha Cenabı Haktan rahmet diliyor, kendilerini bir kez daha rahmetle anıyoruz. 12 Haziran seçimleri vesilesiyle Saadet Partisine ne kadar büyük bir ihtiyaç olduğunu bildiğimiz için tekrar siyaset sahnesinde yerimizi almış bulunuyoruz. Çünkü biliyoruz ki, fakir fukara, garip bizi bekliyor. Ezilen halklar bizi bekliyor. Emekli, işçi, memur bizi bekliyor. Mazlumlar, mağdurlar bizi bekliyor. Bartın bizi bekliyor. Kolu kanadı kırılan, kan gölüne çevrilen İslam dünyası bizi bekliyor. Kapitalizmin, dolayısıyla Siyonizm’in sömürgesine mahkum edilmiş dünya insanlığı, insanlık alemi bizi bekliyor. Çünkü aklıselim olanlar biliyorlar ki, insanlığı ancak milli görüş kurtarabilir” dedi.

KARŞINIZDA PIRLANTAMIZ MÜCAHİT MEKEÇ

İslam dünyasını ancak milli görüşün birleştirebileceğini kaydeden Kabuk, “Türkiye’mizdeki ezilenleri ancak milli görüş sahiplenebilir. Bu nedenle yeniden haykırıyoruz. Cumhuriyet tarihinde ilk defa biz değil miydik denk bütçeyi yapan, biz değil miydik havuz sistemini kuran, ilk defa biz değil miydik çalışanların maaşlarına yüzde 50 zam veren, emeklilerimize, Bağ-kurlumuza, SSK’lı işçilerimize yüzde 100 yüzde 130 zam veren. İnanıyoruz ki halkımız özellikle Bartın halkı, bunları unutmadı. Bu seçimlerde de Saadet Partisini unutmayacak. Şimdi yeniden çare biziz diyen, umut biziz diyen, çözüm bizde diyen, bekleyin geliyoruz diyen geçmişlerinde hiçbir şaibesi olmayan, alınları açık, başları dik, ben değil biz diyen, omuzlarında sadece Bartın’ın değil, Türkiye’nin değil, topyekun insanlığın sorunlarını taşıyan, pırlantalarımızı Saadet Partisi İl Başkanlığımız adına, sizlere arz ediyorum. Bartın halkına da emanet ediyorum. 1980 yılında Bartın’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bartın’da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden ilişkiler bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Aynı yıl Türk Dış Ticaret Vakfı Uluslararası Ticaret ve Girişimcilik Programını bitirdi. Evli ve bir çocuk babası, bir yiğit adam Ömer Keleş milletvekili adayımızdır. 1973 yılında Bartın’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Bartın’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde okudu. 2001 yılında Saadet Partisi İlçe Başkanı oldu. 12 Haziran 2011 seçimleri için Merkez İlçe Başkanlığından istifa ederek Saadet Partisi milletvekili adayımız oldu. Karşınızda pırlantamız Mücahit Mekeç milletvekili adayımız. Bartın’ımıza hayırlı ve uğurlu olsun” sözlerine yer verdi.

KELEŞ: CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIZ

Saadet Partisi Milletvekili 2. sıra Adayı Ömer Keleş da, milli görüş çizgisindeki Saadet Partili yöneticiler olarak önce ülkeye, sonra 1 buçuk milyar İslam aleminin ve tüm insanlığın huzur ve saadeti için çalışan bir siyasi parti olduklarını anlattı. Keleş, “12 Haziran 2011 seçimlerinde, tarafımıza Saadet Partisi milletvekili adaylığı görevi verilmiştir. Evvelden olduğu gibi bu görev bize daha da fazla çalışma gayreti ve azmi vermiştir. Dünyadaki bugünkü zulüm düzeninin yegane ortadan kaldıracak olan Saadet Partisinin projelerini uygulamak üzere canla başla çalışacağıma sizlerin huzurunda öncelikle Allah’a sonra sizlere söz veriyorum. Çünkü 54. Refah-Yol Hükümetinin efsane Başbakanı Profesör Doktor Necmettin Erbakan sözlerine başlarken, önce ahlak ve maneviyat, ağır sanayi ve üretime dayalı ekonomi, yaşanabilir bir Türkiye, yeniden bir Türkiye, yeni bir dünya ve D8 derdi. Aynı düşünce ve duygularla sözlerime son verirken, yurt dışında ve yurt içinde 12 Haziran 2011 seçimlerinde Saadet Partisine oy vermelerini arz ediyorum” dedi.

MEKEÇ: YAŞANABİLİR BİR BARTIN, YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE  

Saadet Partisi Milletvekili Adayı Mücahit Mekeç de, konuşmasında 12 Haziran 2011 Bartın milletvekili seçimleri için kendisine adaylık görevi verildiğini anımsatarak “Bu görevimizi en güzel şekilde yerine getirmek için beraberce Bartınlı halkımızı ve Türkiye’deki halkımızın dualarını ve desteklerini alarak yolumuza emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Bilindiği üzere bizler inanarak çalışırsak, üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir durum olamaz. Bilindiği üzere Saadet Partisi teşkilatları, milli prensiplerinde çalışan teşkilatlardır. Bizler yaşanabilir bir Bartın yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya düzeni için çalışan kadrolarız. Bizler Bartın’dan bu düşünceyi, bu idolü ilelebet yaşatabilecek bir seçim atmosferi geçirerek canla başla çalışacağız. Bizler hiçbir zaman Bartın politikası yapmayacağız. Bartın üzerinden Türkiye siyaseti yapacağız. Haksızlık, yolsuzluk ve fakirlik son bulursa bundan nasibini Bartın da alacaktır. Bundan dolayı diyoruz ki, fakirliğin durması için hop dedik demenin zamanı gelmiştir. Bunun için bizler Saadet Partisi kadroları olarak 12 Haziran seçimlerine kadar canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

KOMŞULARIMIZDA İŞLER TERS GİDİYORSA SIRA TÜRKİYE’YE DE GELECELTİR

Milli Görüş olarak 2002 yılında seçimlere giderken tarihi bir seçim olduğunu söylediklerini ve milli görüşün temsilcisi olan Saadet Partisine oy istediklerini de ifade eden Mekeç, sözlerini şöyle sürdürdü: Ama gelen hükümetler bizim olmadığımız dönemde milyonlarca Iraklı kardeşimizin ölmesine sebep oldular. Bununla yetinmeyip İsrail artık elini kolunu sallaya sallaya Gazze’yi allak bullak edip abluka altına aldı. Biz yine dedik ki 2007 seçimleri yine tarihi seçimlerdir. Bu seçimlerde milli görüşün temsilcisi olan Saadet Partisine milletimizden oy istedik. Ama göreve gelen iktidarlar bizim olmadığımız dönemde bugün Libya kan ağlıyor. Bugün Avrupa Birliği el ele vermiş Libya’yı kan altında bırakmıştır. Bununla yetinmeyip, Mısırda Suriye’de ve diğer Ortadoğu ülkelerinde değişik tanzimlere gitmişler, oralara da yumuşak geçişler yapmışlardır. Eğer bizim komşularımızda sömürü devam ediyorsa, zulüm devam ediyorsa Türkiye’nin rahatlığı, huzuru ve saadeti anlamına gelmez. Eğer komşularımızda işler ters gidiyorsa bunu bilin ki Türkiye’de de işler ters gidecektir. 2011 seçimleri bu ülke için bir fırsattır. Biz Bartın halkımızın ve tüm Türkiye’mizin bu tarihi fırsatı değerlendirmesi için canla başla çalışacağız. Bu seçimler Saadet Partisi ve diğerleri arasında geçecektir. Bugün Avrupa Birliğini elinin tersiyle iten tek parti Saadet Partisidir. Bizim arkamızda para gücü yok. Bizim Türkiye halkından alacağımız dualar gereken yerlere taşıyacaktır.”

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
vatandaş 11 yıl önce

seçim zamanı herkes çıkıp konuşur siyasetle ilgisi olmayan bir vatandaşım ben yıllar önce kdv için alışverişlerde fiş toplanır idi fotoğrafda görünce hemen tanıdım ayakkabı ticareti yapan sayın mücahet beyin sağ tarafında oturan kısa beyaz sakallı vatandaş konuşmasınıda izledim dedim ya yıllar önce bir milyonluk kızıma ayakkabı aldım kendisinden fişinide istedim yanımda eşim de vardı beni bir azarladı dükkanının içinde birtek döğmediği kaldı dükkandan kendimi dışarı zor attım şimdide doğruluktan haktan hukuktan dürüslükten bahsediyor geçin bunları geçin ...

Avatar
fikret ercan 11 yıl önce

rabbim mahcup etmesin.tüm islam alemine hayırlı olsun.

Avatar
ahmet naim 11 yıl önce

vatandaş...bu muhabbetler ve yorumlar ucuz senaryodan ibarettir...biz mücahit in ticaretinide biliyoruz kişiliğinide...eleştiri yapacaksan belden aşağı yapma...eleştirininde seviyesi olanı makbuldür...

Avatar
vatandaş 11 yıl önce

ahmet bey ben mücahit beyle alakalı hiçbir şey söylemedim yorumu iyi oku okuimasını bilmiyorsan birine okut mücahit beyin sağ tarafında oturan kısa beyaz sakallı kişiyi kastettik bir şeyi kulağınla dinleyip gözünle okumada falda var