SP aylık il divan toplantısı yapıldı

İl Sorumlusu GİK üyesi Talat Gizli, İl Başkan Yardımcısı Yaşar Sinoplu, Teşkilat Başkanı Mücahit Mekeç, STK Başkanı Fikret Ercan, Merkez İlçe Başkanı Emin Titiz, Merkez İlçe Teşkilat Başkanı Enes Mekeç, Merkez İlçe Siyasi İşler Başkanı Musa Titiz, Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sedat Yolcu gibi isimlerin yanı sıra İlçe ve Belde Teşkilatlarının eksiksiz katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan İl Başkanı Ünal Yurtbay; "İnsanımız Milli Görüş iktidarını hasretle beklemektedir" dedi.

Konuşmasında Yurtbay; Hakkın hakimiyeti için çalışmamakla, batılın egemenliği için çalışmak arasında fark yoktur. Dünyada herkese yetecek kadar yer de vardır, nimet de vardır. Saadet Partisi’nin hedefi adil bir dünya kurmaktır. Avrupa Birliği ırkçı emperyalizmin maşasıdır. Dünyanın dört bir yanında devam eden zulümler İslam Birliği olmadan engellenemez.

Sürekli olarak medya tarafından Ahlaki ve Manevi değerlerimiz tahrip edilmektedir. Milli birlik ve bütünlüğümüz tehdit altındadır. Ülkemiz ekonomik açıdan dışa bağımlı hale getirilmiştir. Ülke kaynaklarımızın büyük bir bölümü yabancıların denetimine geçmiştir. Bankacılık sektörünün % 60’ı yabancıların eline geçmiştir. Milli gelirimizin önemli bir bölümü, yabancı şirketler tarafından faiz ve kâr olarak yurt dışına aktarılmaktadır. Ekonomimiz rakamsal olarak büyürken halkımız yoksullaşmakta, ülkemiz geriye gitmektedir. Dünyanın 17. Ekonomisine sahip olduğumuz söylenmesine rağmen, gelirimizin önemli bir kısmına yabancılar ortak edildiğinden gelişme düzeyi açısından ülkemiz 83. Sıradadır.

Ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliğini savunan İslam Birliği ve D-8'ler ile bizler gerçek kalkınmayı ve büyümeyi sağlayacağız. İktidara geldiğimiz takdirde Refah-Yol iktidarı döneminde temelini attığımız D-8‘leri yeniden canlandıracak ve İslam Birliği’ni kuracağız. İslam Birliği bu güne kadar kurulmuş olsaydı, Milli Görüş’ün 40 yıldır savunduğu İslam Barış Gücü oluşturulmuş olsaydı Irak’ta, Afganistan’da, Libya’da Suriye'de üzülerek söylüyorum ki bu yaşanan katliamlar olmazdı.

Türkiye’nin bütün sorunlarına ait tek reçete Milli Görüş'tedir. Milli Görüş’ün tek partisi olan Saadet Partimiz, hem Türkiye için, hem İslam Alemi için, hem de bütün dünya için tek çaredir. Bölgede hüküm sürmekte olan Kürt sorunu, terör sorunu, eğitim sorunu, işsizlik, açlık, yoksulluk sorununu çözebilecek yegâne siyasi görüş Milli Görüştür, tek parti ise Saadet Partisi’dir. dedi.

Toplantının ikinci bölümünde konuşan Teşkilat Başkanı Mücahit Mekeç; 28 Şubat sürecinde hakkında soruşturma açılan kişiler sadece kukladır. Bizim derdimiz kukla ile değil kuklacıyladır. Elbette ki kuklalar da ceza almalıdır ancak asıl aktörler unutulmamalıdır. 28 Şubat 1997’de asker maalesef ve açıkça söylüyorum ki maşa olarak kullanılmıştır. 54. Erbakan Hükümeti’nin havuz sistemi ve denk bütçe kurması, içerideki oyun kurucuları, kuklacıları harekete geçirmiştir. D-8 adımı ise küresel emperyalizm tarafından tehdit olarak görülmüştür. İçerideki kuklacılar, hortumları kısılmış olan holdingler ve patronlardır. Aktörler yargılanmalıdır, kurdukları sistemler de yargılanmalıdır. Darbe sonucu geldikleri makamlar, rütbeler ellerinden alınmalıdır.  Başbakan Erdoğan’ın fert başına düşen milli geliri 10 bin dolar seviyesine çıkardığını belirten sözü hatırlatıyorum sizlere. Başbakanı bu hesabı gözden geçirmeye davet ediyorum. Başbakanın hesabına göre beş kişilik bir ailenin yıllık 50 bin dolar yani 90 bin TL, aylık 7.500 TL gibi bir gelire sahip olması gerekiyor. Aylık geliri 7500 TL olan kaç aile var? Her doğan çocuğun 7500 dolar borçlu olarak dünyaya geldiği bir Türkiye'de toplam borc 540 milyar dolar seviyesine yükselmiş ve bunun batıdan, celladından medet ummanın sonucu olduğuna dikkat çekiyorum. Sovyet Rusya’nın çökmesi sonucu NATO kendisine yeni düşman olarak İslam’ı seçmiştir. Gözümüz korkmasın diye NATO’daki tehlike işaretleri kırmızıdan yeşile çevrilmiştir. Son on yılda 6 İslam ülkesi, Afganistan, Pakistan, Irak, Libya, Yemen ve Somali NATO tarafından vurulmuştur. Bu durum ancak ve ancak Milli Görüş şuuruna sahip bir iktidarla engellenebilir. Bir davanın haklılığı geçici kalabalığın çokluğuyla değil ancak ve ancak ilahi iradeye uygunluğuyla ölçülebilir. Şeklinde konuştu.

İlçe ve Beldelerden Saadet Partisine üye olan yeni isimler için yapılan rozet merasimi sonrası toplantı sona erdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.