SP İlçe Başkanı Titiz'den gündeme dair açıklamalar

Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe Başkanı Emin Titiz'in açıklaması:

Milli Görüş partileri dışındaki bütün partiler batıcıdır. Bu partiler iktidara geldiklerinde batının kültürüne ve çıkarlarına hizmet etmektedirler. Türkiye İslam âlemi ve bütün insanlık için önem arz etmektedir. Bu önemin bütün dünya tarafından kavranması ve ülkemizin gerçek bir güç olarak dünyadaki yerini alabilmesi için Milli Görüş iktidarına ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye’nin İslam âleminde yerini alması için Milli Görüş’e ihtiyaç vardır. Biz Saadet Partisi olarak açık ve net olarak söylüyoruz ki bizim dışımızdaki partilerin hepsi batıcıdır, işbirlikçidir, faizcidir.
Türkiye’nin mutlaka İslam ülkelerine önderlik ederek İslam Birliğini gerçekleştirmesi ve İslam Askeri Gücü’nü kurması gerekmektedir. 1911 yılında askerlerimizin Libya’ya batılı işgalcileri kovmak için gittiğini, ancak 2011 yılında yeni bizim askerimizin batılı askerlerin işgal etmesine yardım etmek için Libya’ya gittiğini görmekteyiz. Batılıların ancak güçten anlıyor, işgallerin sona ermesi, Müslüman kanının durması ve gözyaşının dinmesi için Lider Bir Türkiye kaçınılmazdır. Emperyalizm yalnızca bizi sömürmüyor. Aynı zamanda bütün dünyayı sömürüyor. NATO gücü, batının adeta vurucu gücü haline gelmiş. Hem de Türkiye gibi ülkelerin parasını ve askerini de kullanarak işgalleri gerçekleştiriyor. Emperyalizmi durdurmanın tek yolu güç birliği yapmaktır. Güç birliği yapmadığımız takdirde Emperyalizm her birimizi ayrı ayrı kıstırıp imha etmektedir. Bundan tam bir asır önce İslam coğrafyası bir bütündü. Birinci dünya savaşı sonrası parçalandı yerine onlarca devlet kuruldu. Emperyalizm her bir İslam ülkesini sıkıştırıp imha ediyor. Özü itibariyle diyor ki ‘Ya kölem olacaksın ya da öleceksin.’ İşte Irak, işte Afganistan, işte Pakistan, işte Bosna. İslam ülkelerinin, Müslümanların içinde bulunduğu durum ortadadır. Nerede bir duman yükseliyorsa baktığınızda oranın batılıların işgali altındaki bir İslam coğrafyası olduğunu görüyorsunuz. Buna artık bir dur demenin vakti gelmiştir ve bunu başaracak tek ülke ise Milli Görüş iktidarındaki bir Türkiye’dir.

Batılıların asıl hedefi ise Türkiye olduğuna dikkat çekmek istiyorum. NATO güçleri tam 6 İslam ülkesini bombalamıştır. Bunlar, Afganistan, Pakistan, Libya, Irak, Yemen ve Somali’dir. Unutmayın ki asıl hedefte Türkiye vardır. Çünkü batı tarihi intikam peşindedir Sevr’i hayata geçirmenin planını yapmaktadır. Stratejik ortak dediğimiz ABD’nin Türkiye’nin bugünkü sınırlarını, yani Lozan anlaşmasında çizilen sınırları halen tanımadığını alenen görmekteyiz. Bu münasebetle biz diyoruz ki NATO’ya karşı İslam Savunma Paktı, BM’ye karşı İslam Birleşmiş Milletleri, Dolara ve Euro’ya karşı İslam Dinarı, Unesco’ya karşı İslam Kültürel işbirliğini kurmamız ve aramızda her alandaki işbirliğini, güç birliğini artırmamız gerekmektedir.

Ayrıca Türkiye’de çalışma hayatı ciddi sorunlarla karşı karşıyadır. İşçimiz alın terinin karşılığını alamamaktadır. Bizim için gerçek bayram, işçinin emeğinin karşılığını alnının teri kurumadan aldığı gündür. Çalışana insanca yaşam koşullarının sağlandığı gündür. Herkesin sosyal güvence altına alındığı gündür.

Yıllardır 1 Mayıs kutlamalarına ideolojik kutuplaşmaların ve Taksim tartışmalarının damga vurduğunu görüyoruz. Bu sayede asıl konuşulması gerekenler gündemden uzak tutulmaktadır. Biz istiyoruz ki 1 Mayıs’ta işçinin sorunlarını konuşalım. Sosyal güvenlik sistemindeki aksaklıkları konuşalım. Mezarda emekliliği konuşalım. Kayıt dışılığı, iş güvencesini konuşalım. Toplu sözleşmeyi, grev hakkını konuşalım. Çalışma hayatının önündeki yasal engelleri konuşalım. Evine ekmek götürmekte zorlanan asgari ücretliyi konuşalım.
Sayın Başbakan kendi bakanlarının ifadesiyle yaptıkları zamların adını düzenleme olarak açıklıyor. Ama biz Sayın Başbakan’dan bir düzenleme de bu ülkenin çalışanları, emekçileri için yapmasını istiyoruz. Asgari ücreti vergi dışı bırakmasını istiyoruz. Haksız yere alınan bu vergiyi çalışana vermesini istiyoruz. Ayrıca bu teklifimiz afaki değil zaten yapılması gereken bir görevdir.

Ayrıca Türkiye’nin en önemli problemlerinden biride işsizliktir. Bu problemin tek çözümü üretim ekonomisinden geçmektedir. Ne yazık ki, işsizlik sürekli artmaktadır. Her yıl 700 bin gencimiz de bu işsizler ordusuna katılmaktadır. Bunun tek çözümü tüketim ekonomisini bırakıp, üretim ekonomisine geçmektedir. Bunu yapacak tek siyasi hareket de 40 yıldır milli sanayi diye çırpınan Milli Görüş’tür, Saadet Partisi’dir.

Saadet iktidarında asgari ücretten vergi alınmayacak ve Refahyol hükümeti döneminde olduğu gibi çalışana yüzde 50 zam yapılacağı müjdesini de geçtiğimiz günlerde Genel Başkanımızın açıklamalarından dinledik. Her bakımdan kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye temennisiyle gününüz mübarek olsun.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.