Titiz'den hükümete ağır eleştiri

Titiz basın toplantısında şöyle konuştu;
Saadet Partisi Bartın Merkez İlçe teşkilatı olarak düzenlemiş olduğumuz basın toplantımıza hepiniz hoş geldiniz. Allah'ın selamı hepinizin üzerine olsun. Bizleri bugün burada bir araya getiren Cenab-ı Allah’a hamd ederek sözlerime başlıyorum. Cenab ı Hak toplantımızı hayırlara vesile eylesin.Değerli arkadaşlar; bugün Türkiye’nin gündemine baktığımız zaman kamuoyu gerçek gündemi ile değil suni gündemin bombardımanı ile karşı karşıyadır. Ve kendi gündemini unutmuştur.Şöyle hatırlayacak olursak bizler Kürecik’te kurulan füze kalkanını değil, sürekli siyasilerin birbirleri ile sözlü atışmalarını konuştuk. Geçtiğimiz ay yabancılara toprak satışını 25 dönümden 600 dönüme çıkaran yasayı değil, günlerce ilköğretim öğrencilerine dağıtılan ve bozuk çıkan sütleri tartıştık. Hükümetimiz memur maaşlarına komik rakamları reva görürken birkaç cılız eylem ve basın açıklaması dışında bir tepki göremedik. Ama iş kürtaj mevzuuna geldiğinde günlerce tartıştık ve bu tartışma daha ne kadar sürecek bilemiyoruz. Ortada bir resim var. Bu manzara kamuoyunu oluşturulan suni gündemlerle oyalamak sureti ile gerçek gündemden uzak tutmaktır. Ve bunda da başarılı olunmaktadır.Ancak şuurlu Milli Görüşçüler olarak bizler, her zamanki vazifemizi yapıyoruz. ve asıl konuşulması, tartışılması gereken konuları sizlerle paylaşmak üzere burada toplanmış bulunuyoruz.

Değerli arkadaşlar geçtiğimiz günlerde hükümet 2013 yılı memur maaşları için komik olarak nitelendirebileceğimiz zam oranlarını belirledi. Birçok memur sendikamız da buna tepki amaçlı bir takım eylemler tertip etti. Bu eylemlerden bir tanesinde açılan pankart çok ilgi çekiciydi. Diyordu ki orada ‘’ yüzde 50 verdi Erbakan. Sıra sende Erdoğan’’… Şimdi ben de diyorum ki bu kardeşlerimiz böyle bir beklenti içerisine girmesinler, zira hayal kırıklığı yaşarlar. Böyle bir şey Refahyol iktidarından sonra geçen 15 yıllık süreçte mümkün olmadığı gibi bundan sonrada mümkün değildir. Bu, Milli görüşle oldu ve bundan sonra da bunu başarabilecek olan sadece ve sadece Milli görüş iktidarıdır. Yine sn Başbakanımız bu konu ile ilgili dediler ki : ” Nereye gidiyorsun kardeşim? Bizi siz Yunanistan mı yapmak istiyorsunuz?’’  Evet vereceğimiz yüzde 4 lük zam bizi Yunanistan’a çevirir diyor sayın başbakan. Başbakanımız haklı. Övünerek söylediği kişi başına düşen milli gelirin 10 bin dolar olduğu yani daha anlaşılır bir ifade ile 4 kişilik bir ailenin aylık gelirinin ortalama 6500 tl olduğu bir ortamda maaşlara daha fazla zam yapmanın hiç de gereği yok(!) 2013 yılında faize 50 milyar lira ayırmamız lazım. bu para nasıl temin edilecek (?) Başbakan'a bu konuda biraz anlayış göstermekte yarar görüyorum (!)

Gündemi günlerdir işgal eden diğer bir mevzu kürtaj mevzuudur. Sayın başbakanın çıkışı ile başlayan tartışmada siyasilerden tutun da köşe yazarlarına varana kadar herkes bir şeyler söyledi ve söylemeye devam ediyor. Soruyoruz, daha önce suç kapsamında olup mevcut iktidar tarafından suç olmaktan çıkarılan zinayı bir kenara bırakıp kürtaj mevzuunu sündürmek acaba ne ile izah edilebilir? Daha dün Bursa Emniyet Müdürü ‘’Her çalının dibi yatak odası gibi. Bunlar benim kanıma dokunuyor. İki taraf gönüllü olunca yapacağımız bir şey yok.Yasalar buna izin vermiyor'' demedi mi? Ama her konuda olduğu gibi bu konuda da asıl konuşulup tartışılması gerekenler bir türlü gündeme gelmedi, getirilmedi.

Diğer taraftan bazı basın yayın organlarında domuz eti tespit edilen ticarethaneler teşhir ediliyor. Bu kabil haberler yazılıp çiziliyor. Peki soruyoruz. Yine mevcut iktidar tarafından Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde çıkarılan domuzun kasaplık hayvan sınıfına sokulması gibi bir yasa varken bunların yazılıp teşhir edilmesi neyle izah edilebilir?

Başka bir kanayan yaramız, her gün gazetelerin üçüncü sayfalarına yansıyan ve toplum olarak cinnetin eşiğine geldiğimizin en açık göstergesi olan bir takım haberleri okuyoruz. Ana haber bültenlerinde izliyoruz. Çok fazla detaya girmek istemiyorum. ‘’Cennet annelerin ayakları altındadır’’ diyen bir nesilken, annesini kesen bir nesil haline gelmek ne ile izah edilebilir?  Dindar bir nesil yetiştirmek istiyorum deyip, Avrupa Birliği istedi diye manevi tahribatın zeminini hazırlayan bir çok düzenlemeye imza atmak ne ile izah edilebilir?  Suya sormuşlar seni kaybettiğimizde nerede buluruz? Demiş ki nereden bir şırıltı sesi geliyorsa ben ordayım. Ateşe sormuşlar seni kaybettiğimizde nerde buluruz. Ateş de demiş ki nerden bir duman yükseliyorsa ben oradayım. Aynı soruyu ahlaka da sorunca ahlak ne demiş biliyor musunuz: Beni kaybetmeyi aklınızdan bile geçirmeyin eğer ki kaybederseniz bir daha bulamazsınız.

Bütün bu örnekleri çoğaltabiliriz. Ancak bu gibi tahribatları nasıl önleyeceğiz sorusuna gelince bunu ancak ve ancak Saadet iktidarı önleyebilir. Çünkü hamurunda ‘’Önce ahlak ve maneviyat’’ prensibi olan tek parti Saadet Partisi’dir.

Değerli arkadaşlar; asıl hayati önem taşıyan bir diğer meseleye değinerek sözlerimi toparlamak istiyorum. Bu mesele coğrafyamızda yaşanan gelişmelerdir. Irak'ın işgali ile başlayan süreç Afganistan, Libya ve Suriye ile devam etmektedir.

Irak'a müdahale yapılacağı zaman Bush'un kullanmış olduğu ''Haçlı Seferleri'' tabirini Libya'ya müdahale yapılırken de Sarkosy kullanmıştır. Evet Türkiye de maalesef Nato üyesi olarak bu müdahalelerde yer aldı ve yer almaya devam ediyor. Ancak Milli Görüşçüler olarak bizler diyoruz ki bizim ne işimiz var Haçlı Birliğinde. Bize Sultan Fatih'in torunları olarak AB kapısında beklemek değil İslam Birliğini kurmak yakışır. Bize emperyalist güçlerin uydusu olmak değil lider ülke Türkiye olmak yakışır. Bunu yapacak tek siyasi hareket de yine Saadet Partisidir. Neden? Çünkü diğer bütün oluşumların hepsinin yönü batıya dönüktür de ondan. Bunun için değerli kardeşlerim saymış olduğumuz tüm bu nedenlerden dolayı acilen Milli Görüş iktidarına ihtiyaç vardır. hatta ve hatta bu bir ihtiyaç değil artık bir zorunluluktur. Mutlaka bu en yakın zamanda gerçekleşmelidir. Bizler de bunun için canla başla çalışmağa gayret ediyoruz. Cenabı Hak bu yolda yar ve yardımcımız olsun.

Değerli kardeşlerim yapmış olduğumuz bu toplantıya iştirakinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.