TOKİ Köprüsü imar planını bekliyor

TUNÇ; “TOKİ KÖPRÜSÜNÜ BELEDİYENİN KORUMA AMAÇLI İMAR PLANINI YAPMASININ ARDINDAN İHALE EDECEĞİZ”

Milletvekili Tunç, TOKİ köprüsünün yapılacağı Bartın Çayın 26.07.2002 tarihinde 1. Derece doğal sit alanı olarak ilan edildiğini, bu nedenle Bartın Belediyesi tarafından Bartın Çayının koruma amaçlı imar planının yapılması gerektiğini belirterek bu hususta gerekli yazışmaların yapıldığını ancak koruma amaçlı imar planı yapımı çalışmalarına belediyece başlanılamadığını, köprünün de acil ihtiyaç olması, ödeneğinin de 10 aydır beklediğini zaman kaybı olmaması için Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerin ardından sadece köprünün geçeceği etabın belirlenerek, bu alanın koruma amaçlı imar planı yapılması hususunda Bartın Belediyesine yazı yazıldığını söyledi.

Milletvekili Tunç, köprünün yapılacağı alanda Koruma Amaçlı İmar Planının yapılmasının ardından Köprü yapım ihalesinin Bartın İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirileceğini söyledi.

Ankara Valiliği, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Ankara 2 Nolu Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu tarafından 30.05.2012 tarihinde Ankara'da yapılan toplantı sonucunda alınan karar:

Bartın ili, Merkez İlçe, Koruma Amaçlı İmar Planı ve Kentsel Sit sınırlan dışında, Ankara Kültür ve Tabiat Varlıklarım Koruma Bölge Kurulu tarafindan 26.07.2002 tarih ve 8087 sayılı karar ile 1. Derece Doğal Sit Alanı ilan edilen, Karabük Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 12.10.2006 tarih ve 274 sayılı kararı ile sınırlan belirlenen Bartın Çayı 1. Derece Doğal Sit Alanı içinde kalan, Gölbucağı Mahallesi ile Orduyeri Mahallesi arasında ulaşım bağlantısını sağlayacak Bartın Çayı üzerinde yeni köprü yapım talebini konu alan Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün, 17.05.2012 tarih ve B.09.4.İLM.0.74,12.00/090/3758 sayılı yazısı ekinde gelen Karayolları Genel Mûdürlüğü, 15. Bölge Müdürlüğünün 08.12.2011 tarih ve B. 11.1.15.13.00-504.04-29383 sayılı yazısı, DSİ Genel Müdürlüğü, 23. Bölge Müdürlüğünün 13.04.2012 tarih ve B.23.1 .DSİ 1.23.10.00-022-152151 sayılı yazısı, Ankara 2 Nolu Tabiat Varlıkların Koruma Bölge Komisyonunun 30.01.2012 tarih ve 9 sayılı karan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Tabiat Varlıklarını Koruma Şube Müdürlüğü uzmanlarının 23.05.2012 tarihli raporu okundu, ekleri incelendi, Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bartın Belediyesi temsilcilerinin görüşleri alındı, yapılan görüşmeler sonucunda:

Bartın Çayı üzerinde yapılacak köprüyü de kapsayacak şekilde Koruma Amaçlı İmar Planının sınırlarının Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bartın Belediyesi yetkililerinden oluşacak bir komisyon tarafından belirlenmesine, komisyon tarafından belirlenecek bu alanın etap sınırının “Korunan Alanlarda Yapılacak Planlara Dair Yönetmelik’’in 5. Maddesinin (d) fıkrası gereğince Tabiat Varlıklarım Koruma Genel Müdürlüğünün uygun görüşüne sunulmasına, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünün görüşü doğrultusunda Bartın Belediyesince Koruma Amaçlı İmar Planının “Korunan Alanlarda Yapılacak Planlara Dair Yönetmelik" bükümleri doğrultusunda İlgili kurum görüşleri de alınarak komisyonumuza sunulmasına karar verildi.


iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Temel reis 9 yıl önce

Toki köprüsü herhalde imar planı beklemiyor.. Toki köprüsü Bartını yönetenin kitap yazmasını bitirmesini bekliyor herhalde.. Allah aşkına söyleyin, Toki konutları biteli 6 yıl mı oldumu.. Allah aşkına söyleyiniz, Milletvekili Tunç'un Toki köprüsü parasını çıkaralı 1 yıl oldumu.. Allah aşkına söyleyiniz, Bartın Valiliği başkanlığında, Bartının tüm ilgilileri ile yer tespit toplantısı yapılalı 6 ay oldumu.. Allah aşkına söyleyiniz, Toki köprüsü neden meydanda yok..Ortada Toki köprüsünün yeri bile yoksa eğer, bartında kitap yazan bir yazar yöneticimiz var demektir... gidip de mahkeme kararı ile geri gelen yöneticinin çalışkanlığını sayın Milletvekili görmüyor her halde... Bartına çok yazık oluyor.. Yazar yönetici sayesinde iktidar partisinin oyları yükseliyor mu yoksa düşüyor mu bilemem ama sayın Milletvekilinin çalışkanlığı, adeta yok ediliyor..

Avatar
deli murat 9 yıl önce

bartın çayı 1998 selini yaşatıyor.. bartını yönetenler bartın çayını sellerden kurtaracak sel önlemlerinin alınmasını sağlayacaklarına, mantık dışı işler yapmışlar.. 4 haziran 2000 ve 23 temmuz 2002 seli yaşanmasına rağmen, 2002 selinden 4 gün sonra, 27 temmuz 2002 tarihinde bartın çayını 1. derecede doğal sit alanı haline getirmişler.. "bravo doğrusu" sel önlemleri konuşmayan bartının seçilmiş ve atanmışlarına "bravo doğrusu" aradan 10 yıl geçmiş, toki köprüsü gündeme gelince 1. derece doğal sit alanı akıla geliyor... bartının atanmışı kitap yazarak üstün bir çalışma gösterdi.. 6 yıldır, doğal sit alanını çözmek neden aklına gelmedi. "bravo doğrusu" sayın milletvekili, bartının bir eksiği var.. bartının fazlalığı ise, gidipte gelip kitap yazan.. bartın tarihin en büyük sel felaketini yaşarsa eğer, hiç şaşmayacağım. kitap yazarken bartın ırmağının sorunları nede güzel unutulmuş.. yaşanacak bir (veya birden) çok sel felaketlerinde, bartına çok yazık olacak...

Avatar
Metin Boz 9 yıl önce

Siz burada yazarken Cemal Akın hizmetlerle tarih yazmaya devam ediyor.O Cemal Akın'lı Belediye eserininde TOKİ'nin köprüsü değil Boğaz Köprüsü olacağını, sadece küçücük bir TOKİ için değil bütün Bartın için kurulacağını,yapımı için imar çalışmalarının tamamlanmasına rağmen devletin resmi kurumlarının ağırdan aldığın,ı bu konuda Sadece Ulusta Doğmuş Ama Hep İstanbulda yaşamış, vekil ilken de Ankarada yaşamaya devam eden Milletvekili Yılmaz Tunç'un köprüden Cemal Akın prim kazanmasın, bir şekilde oy kaybetsin diye işlemleri yavaşlatıp sonrada demeçler verdiğini biliyorsunuz. Bütün yorumcu arkadaşlara kolaylıklar dilerken derin derin düşünerek yazma çabalarının ve emeklerinin meyvelerini bir gün mutlaka toplamaları ümidiyle başarılar diliyorum.

Avatar
Atilla Tunç 9 yıl önce

Tunç Belediye'ye topu atmış .. yorum yazan kişide Vali Bey'e takmış birileri gitsin başka birileri gelsin planı belliki ama suya düşer bu plan.

Avatar
can tan 9 yıl önce

toplantı tarihi 30 mayıs, haber tarihi 1 haziran. yani karar belediyeye yeni ulaşmış. koruma imar planı yapılıp kurula sunulacak özeti bu. belediye festival havasından çıktıysa bir an önce bu planı yapıp kurula sunmalı. bartın ın kaybedecek vakti yok. top sizde ve rakibinizden baskıyı yiyeceksiniz. elinizi çabuk tutun, işi bitirin..................

Avatar
Kanuni 9 yıl önce

Bartın Valilisi başkanlığında, Bartının en üst kademesi Töprü yeri için toplanıyorlar fakat ortada Toki köprüsü yok.. Vatandaşın istediği tek bir istek var.. Toki köprüsünü yapabilecekler atanmışların, Bartını yönetmek için atanmaları.. İstanbul boğazına 3. köprü yapılıyor, Bartına Toki köprüsü yapılamıyorsa eğer "yazıklar olsun" .

Avatar
Kanuni 9 yıl önce

Bartın'a Toki köprüsü, atanmışların kafa yapısı ile yapılamaz... Toki köprüsü gündeme gelince, bartın ırmağı 1. derece doğal sit alanı oluyor.. BARTIN VALİLİĞİ VE BARTIN BELEDİYESİ BİNALARI YAPILIRKEN, Bartın ırmağı neden 1. derecede doğal sit alanı olmuyor.. Bartın'ın bütün sorunlarını hallettikten sonra kitap yazmakla meşhur olan SAYIN VALİ, mutlaka bizleri bilgilendirecektir. SAYIN VALİ, BARTIN VALİLİK BİNASI NEDEN "TAŞKIN TEHLİKE SINIRI" İÇİNDE DEĞİL... Sel sularının 2 metre yükseldiği yer, neden "Taşkın Tehlike Sınırı" içine alınmaz.. Umarım, makamdan bir açıklama gelir.. Toki köprüsünün yapılmasından umudumu kestim.. Toki köprüsünü POLEMİK yapmayalım.. VALİLİK BİNASI, NEDEN "TAŞKIN TEHLİKE SINIRINDA" DEĞİL.. Sayın Vali'den bir açıklama rica ediyoruz.......

Avatar
selim 9 yıl önce

toki köprüsü yapılamıyor ama arıt tarafındaki çevre yolu köprüsü çok kısa zamanda yapıldı. toki köprüsüne sıra gelince, parası gelmesine rağmen yapılamıyor.. ilginç ... bartın valisi başkanlığında toki köprü yer toplantısı kasım 2011 yılında yapıldı.. 8 ay geçmesine rağmen bartın valisi 2. yer tespit toplantısını yaptırdığını bartın basınından duymadık.. keşke yer tespit toplantısı, makamda değilde amasranın içkili balık lokantalarında yapılsaydı keşke.. amasraya devlet işi için makam aracının sık geldiğini görüyoruz.. yemek yenirdi ve toki köprüsünün yeri yemekte tespit edilirdi.. bartının son 6 yılı çok boş geçmiş.. pardon, ortada yazılmış bir kitap var.. ama parası gelen ve binlerce insanı ilgilendiren toki köprüsü ortalıkta yok... sayın milletvekilimiz, bartında ters giden bir durum varmı acaba...