Tunç Arıt'a Çıkarma Yaptı
ARIT BÖLGESİ MUHTARLARI İLE BİRARAYA GELDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz ve Regaip Bayraktar ile birlikte Arıt ve çevre köylerinin muhtarları ile kahvaltılı toplantıda biraraya geldi.

Milletvekili Tunç, toplantıda yaptığı konuşmada, Arıt Belediyesinin 2000 nüfusun altına düşmesinden dolayı kapandığını ancak Arıtlı hemşehrilerimiz müsterih olsun, Arıt Belediyesinin eksikliğini kesinlikle hissettirmeyeceğiz, bundan sonra Arıt ve çevre köylerimize İl Özel İdaresi aracılığı ile daha fazla hizmet ve yatırım getireceğiz, Arıt bizim için artık daha önemli hale gelmiştir, Arıtla daha “özel” ilgileneceğiz dedi.

Arıt eski Belediye Başkanı Şahidi Kuşçu’nun üç dönem Başkanlık yaptığını ve Arıt’a önemli eserler kazandırdığını belirten Milletvekili Tunç, Belediye Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz, geçtiğimiz yıllarda, beldenin Kanalizasyon çalışmalarını, İçme suyu projelerini hayata geçirdiklerini, Atıksu arıtma projesini programa aldıklarını, beldenin üst yapısının cadde ve sokak düzenlemelerini yaptıklarını, Aile Sağlığı Merkezi İnşaatını tamamladıklarını, en önemlisi de Bartın-Arıt-Aydınlar karayolu çalışmalarını başlattıklarını, Arıt-Aydınlar bölümünü tamamladıklarını, Arıt-Çöme Boğazı arasındaki çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Milletvekili Tunç, Arıt yolunun tamamlanması ile birlikte Arıt ve Çevre köylerinin en önemli probleminin çözülmüş olacağını ve bölgenin Milli Park içerisinde kalması nedeniyle turizmde de hareketlilik kazanacağını söyledi.

Arıt Muhtarı Satı Uzun’da toplantıda yaptığı konuşmada, “Milletvekilimiz Yılmaz Tunç bizleri kırmayarak, davetimize katıldı, kendilerine teşekkür ediyorum, Arıt ve çevre köyleri muhtarları olarak, Arıt bölgesine yapılan hizmetler için teşekkür ediyoruz” dedi.

KAYADİBİ VE ÇEVRE KÖYLERİNİN MUHTARLARI İLE BİRARAYA GELDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar ile birlikte Kayadibi ve çevre köylerinin muhtarları ile biraraya gelerek, sohbet ettiler.

Milletvekili Tunç ve beraberindeki İl Genel Meclisi üyeleri, Kayadibi ve çevre köylerinin muhtarları ile biraraya gelerek, köylere yapılan hizmetler hakkında görüş alışverişinde bulundular. Bartın’ın tüm köylerine çok büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, Köydes Projesi için 2005-2014 yılları arasında 1000'i aşkın proje için toplam 90.000.000 TL. tahsis ettiklerini söyledi. Tunç; “Bartın’da suyu olmayan, yolu olmayan köyümüz kalmasın diye çalışıyoruz, 2014 yılında Bartın’a 5,2 milyon lira ödenek tahsis ettik, bu ödeneklerle KÖYDES projesi devam edecek ve yeni programlarla eksiklikleri gidermek için çalışacağız” dedi.

Bartın’ın köylerine 1220 kilometre asfalt, 1638 kilometresi stabilize yol, 100 km. peton parke yol çalışması gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, “262 köyümüzde toplam 423 Ünitede içme suyu projesi gerçekleştirdik, Köydes Ödeneklerinin haricinde İller Bankası köy kalkınma paylarından sağladığımız 4 milyon TL. ödenekle 81 adet köyümüzün alt yapı hizmetleri, kilit parke taşı döşemesi, köy yerleşik alanlarının tespiti çalışmalarını gerçekleştirdik.” Dedi.

Milletvekili Tunç ve beraberindeki İl Genel Meclisi üyeleri, Kayadibi ve Kayadibi Çavuş köylerinde kıraathaneleri de ziyaret ederek, köy sakinleri ile selamlaşıp sohbet ettiler.

ARIT AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz ve Regaip Bayraktar ile birlikte yapımı tamamlanan Arıt Aile Sağlığı Merkezinde incelemelerde bulundu.

Arıt Muhtarı Satı Uzun ve çevre köylerinin muhtarlarının da hazır bulunduğu ziyarette, Aile Sağlığı Merkezinin tamamlandığını belirten Milletvekili Tunç, Arıt ve çevre köylerine hizmet verecek olan 2 Hekim kapasiteli Aile Sağlığı Merkezinin bölgedeki sağlık hizmeti ihtiyacını en güzel şekilde karşılayacağını söyledi. Milletvekili Tunç, inşaatı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi binasının iç donanımının tamamlanmasının ardından hizmete açılacağını belirtti.

Bartın’ın diğer beldelerinde ve merkezi köylerinde Aile Sağlığı Merkezleri inşa ettiklerini belirten Milletvekili Tunç; Kozcağız Aile Sağlığı Merkezinin, Hasankadı Aile Sağlığı Merkezinin, Arıt Aile Sağlığı Merkezinin yapımlarını tamamladıklarını, Kumluca Aile Sağlığı Merkezinin ihalesini gerçekleştirdiklerini, Kayadibi Aile Sağlığı Merkezinin de yapım ihalesinin gerçekleştirileceğini söyledi. 2014 yılı yatırım programına aldıkları Bartın Merkez İlçeye bağlı Kurtköy, Kızılelma, Ellibaş ve TOKİ ile Kurucaşile ilçesine her biri 2 Hekim kapasiteli Aile Sağlığı Merkezleri inşa edeceklerini belirten Milletvekili Tunç; "bu konuda Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezleri yatırım programına alındı ve 2 milyon lira ödenek ayrıldı" dedi.

BARTIN-ARIT YOLU ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz ve Recep Regaip Bayraktar ile birlikte Bartın-Arıt-Aydınlar karayolunda gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi.

Milletvekili Yılmaz Tunç beraberindeki İl Genel Meclisi Üyeleri ile birlikte, yapım çalışmaları yoğun bir şekilde devam eden Bartın-Arıt-Aydınlar karayolunda incelemelerde bulunarak, şantiyede çalışan teknik personel ve işçilere kolaylıklar diledi. Arıt’ın en önemli probleminin yol olduğunu belirten Milletvekili Tunç, AK Parti hükümeti sayesinde dedelerimizin kazma kürekle yaptığı yoldan kurtuluyoruz, Arıt-Aydınlar arası tamamlandı, Bartın-Arıt arasında çalışmalar Çöme boğazı mevkiinde yoğun bir şekilde devam ediyor dedi.

Arıt ve çevre köyleri için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Milletvekili Tunç, Bartın-Arıt-Aydınlar karayolu çalışmalarının yanısıra, Arıt Kanalizasyon çalışmalarını, İçme suyu projelerini hayata geçirdiklerini, Atıksu arıtma projesini programa aldıklarını, Arıt’ın merkezde üst yapı çalışmaları olarak cadde ve sokak düzenlemelerini yaptıklarını, Aile Sağlığı Merkezi İnşaatını tamamladıklarını söyledi. Milletvekili Tunç, Arıt yolunun tamamlanması ile birlikte Arıt ve Çevre köylerinin en önemli probleminin çözülmüş olacağını ve bölgenin Milli Park içerisinde kalması nedeniyle turizmde de hareketlilik kazanacağını söyledi.

AYDINLAR’A TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Merkez İlçe Aydınlar köyünü ziyaret ederek, köy sakinleri ile biraraya geldi. Aydınlar köyünde kıraathanelerde hemşehrileriyle sohbet eden Milletvekili Tunç, Aydınlar’da faaliyet gösteren esnafları ve semt pazarındaki pazarcıları ve alışveriş yapan vatandaşları selamladı. Milletvekili Tunç, Aydınlar ve çevre köylerinde ikamet eden hemşehrilerine 30 Mart seçimlerinde AK Parti’ye verdikleri destekten dolayı teşekkürlerini iletti.

Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisi Üyeleri Yusuf Ziya Aldatmaz, Recep Regaip Bayraktar ile birlikte Bartın Merkez İlçe Aydınlar köyünü ziyaret ederek, köy sakinleri ile biraraya geldi. Aydınlar köyünde kıraathanelerde hemşehrileriyle sohbet eden Milletvekili Tunç, Aydınlar Muhtarı Cemal Aydın ile birlikte Aydınlar’da faaliyet gösteren esnafları ve semt pazarındaki pazarcıları ve alışveriş yapan vatandaşları selamladı.

Aydınlar Muhtarı Cemal Aydın ve Aydınlar köyü sakinleri ile kıraathanede sohbet eden Milletvekili Tunç’a Aydınlar ve çevre köylerinden gelen vatandaşlar Arıt-Aydınlar arasındaki yolun tamamlanmasından duydukları memnuniyeti belirterek, teşekkürlerini ilettiler.
iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gercekcı 8 yıl önce

arıtı beldeden koyu donusturdugunuzu beledıyenın dususunun kutlamasını yapmayamı gıttıgınızı acıklarmısınız

Avatar
haberci 8 yıl önce

vay vayyy .. çıkartmaya bak çıkartmaya...arıtın belediyesi kapatılmış bizimkiler çıkartma yapıyorlarmış..... size katılıyorum beyler ama gülmekten katılıyorum :)

Avatar
bartınlı 8 yıl önce

teşekküre gelme sayın vekil biz oyumuzu sana vermedik başbakanın hatırına yoksa bizim meclis üyemizi 4 soraya attınnız ya

Avatar
kumlucalı 8 yıl önce

çalışmalar iyi güzelde, haberin resmi kumlucaya ait. bu arada mart ayında başlaması gereken yol çalışması hala başlamadı. başkan devrildi diye başlamadıysa seneye vekil seçimleri var haberiniz ola. başkanın yanına vekili göndermeyi de biliriz. saygılar.

Avatar
gurbetci 8 yıl önce

Aritmi kaldi be.Bu aritinn bitişinin yok olmasinin cikartmasi aritta yaşli heyetinden başka kim varki nereye gitmisler kimle görūşmūşler verseydiniz bir is imkani ordaki insanlara ozaman kapamirmiydi belediye insan olmayan yeere sen yol yapsann ne olur yapmasan ne olur sen göçū engelle iş imkani getir,

Avatar
ramazan 8 yıl önce

arit yolu 2013 de bitecelti

Avatar
Aritli 7 yıl önce

Valla belediye başkanı çok şey katti diyor arıta. Acaba kime katti nereye katti bilinmiyor. Ben bildim bileli arıt ayni arıt. Kendine çalıştı herhalde yıllarca çünkü biz bişey görmedik .... sizinde özel İlginizi isteyen yok olmasi gerekeni yapsanız kâfi!!!Web sitesine çerez ve izleme uyarısı ekleme