Tunç: Bartın'daki yatırımlarımızın toplam bedeli 1.2 Milyar TL

2012 yılı için tahsis edilen ödeneğin 89 milyon lira olduğunu belirten Milletvekili Tunç, 199 projenin bir kısmının yapımına başlandığını, bir kısmının da proje ve ihale süreçlerinin devam ettiğini söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın’da yatırımlarda ilk sırayı 598.209.879 TL proje bedeliyle Ulaştırma sektörünün aldığını belirterek, tarihe geçecek ulaştırma yatırımlarını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Amasra tünelinin inşaatına başladıklarını belirten Milletvekili Tunç, 1075 metre tünel inşa ederek Bartın ile Amasra’yı birleştireceklerini söyledi.

Bartın-Kurucaşile yolunun 25 km.lik kısmı olan Bartın-Amasra-Çakraz bölümünü bölünmüş yol olarak bu yıl içerisinde tamamlayacaklarını belirten Milletvekili Tunç, Çakraz-Kurucaşile yolunun da ihalesini yaptıklarını tünellerle dağları delerek Kurucaşile’ye ulaşımı kolaylaştıracaklarını söyledi. Kozcağız-Kumluca-Abdipaşa yolunu 2012 yılı yatırım programına aldıklarını belirten Milletvekili Tunç, ihale sürecinin ardından yol inşaatına başlayacaklarını söyledi. Ulus ilçesinde çevre yolu ve köprülerinin yapımını tamamladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Kozcağız-Hasankadı-Yenice yolunu programa aldıklarını proje çalışmalarının devam ettiğini Bartın OSB Köprsü, TOKİ Köprüsü ve ilçelerde köprüler için ödeneklere aktardıklarını söyledi.

Amasra Yolcu İskelesi ve tekne yanaşma yeri inşaatını başlattıklarını belirten Milletvekili Tunç, Köydes Projesi ile köy yollarının yapımı için 80 trilyon lira kaynağı Bartın’a aktardıklarını söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın’da kamu yatırımlarında ikinci sırayı tarım Sektörünün aldığını, 289.574.368 TL. Proje bedelli 41 projeye 2012 yılı için 16.097.283 TL ödenek tahsis edildiğini söyledi. Tarım sektörünün ardından 3. Sırayı 158.649.501 TL. Proje bedeliyle Enerji sektörünün aldığını belirten Milletvekili Tunç. Kirazlıköprü Barajı inşaatını hızlandırdıklarını, Kozcağız Barajını da yatırım programına aldıklarını ve proje çalışmalarının ardından inşaatına başlayacaklarını söyledi.

Eğitim Sektöründe de 50.898.276 TL. Proje bedeli tutarındaki 86 projeyle de Bartın’ı bir eğitim şehri yapmanın gayreti içerisinde olduklarını belirten Milletvekili Tunç, 2012 yılı yatırım programında Bartın’da eğitim yatırımları için 29.223.772 TL ödenek tahsis edildiğini söyledi. Bartın Üniversitesi yeni kampüs alanında inşaatlara başladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın’ın Üniversite ile birlikte büyümesini hızlandırdıklarını söyledi. 9,5 yıllık AK Parti iktidarında Bartın’da 22 adet okulu eğitim öğretime açtıklarını belirten Milletvekili Tunç, öğrenci yurtları inşa ettiklerini, yeni yurt projelerini de programa aldıklarını söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın’ı yatırımlarda teşvik kapsamına aldıklarını, Bartın Organize Sanayi Bölgesini fabrikalarla doldurduklarını, doğalgazı sanayiciye ulaştırdıklarını, şehir içi dağıtım ihalesini de yaptıklarını söyledi.

Sağlık Sektörü için de 2012 yılı yatırım programında 7.383.620 ödenek ayırdıklarını belirten Milletvekili Tunç, bu projelere ilaveten Bartın’a 400 yataklı bir hastane yapımı için yer tahsisi ve proje çalışmalarına başladıklarını, Bartın’da bölgeye hizmet veren büyük bir hastane inşaatına yakında başlayacaklarını söyledi. Kozcağız Aile Sağlığı Merkezi inşaatını tamamladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi inşaatına başladıklarını, Arıt Aile Sağlığı Merkezi İnşaatının ihalesinin yapıldığını, Hasankadı Aile Sağlığı Merkezinin inşaatına başladıklarını, Ulus İlçe Hastanesi ve Kumluca Aile Sağlığı Merkezi inşaatlarının da yakında ihale edileceğini söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın Kültür Merkezi, Bartın Hükümet Konağı, Amasra Adalet Sarayı inşaatlarını tamamlayıp hizmete açtıklarını, Bartın Adalet Sarayı inşaatına da yakında başlayacaklarını söyledi.

Milletvekili Tunç, Madencilik Sektörü için de Bartın’a 42.757.000 TL.,ödenek ayrıldığını, özel sektörün yatırımları ile birlikte Bartın’da madencilik alanında tarihi yatırımlar gerçekleştiğini bu da önümüzdeki yıllarda istihdamı artıracağını söyledi.

Bartın Ömertepesi Futbol Sahasını hizmete açtıklarını, Amasra Kapalı Spor Salonu inşaatına başladıklarını, Abdipaşa ve Arıt Kapalı Spor Salonları için gerekli ödenekleri ayırdıklarını Hasankadı ve Kurucaşile ilçelerine da spor salonu yapmayı planladıklarını belirten Milletvekili Tunç, Bartın Gençlik Merkezi yapımı için 1 trilyon lira ödenek aktardıklarını, Gençlik Merkezinin inşaatına yakında başlayacaklarını söyledi.

Bartın’da 1000 adet toplu konut inşa ettiklerini belirten Milletvekili Tunç, alt gelir gurubu vatandaşlarımız için de 192 konutu yapıp teslim ettiklerini, Bartın Kent Ormanını hizmete açtıklarını söyledi.

Bartın’da çiftçilerimize 42 milyon lira destek sağladıklarını belirten Milletvekili Tunç, üretene, çalışana destek olmaya devam edeceklerini, KOSGEB İl Müdürlüğünü hizmete açtıklarını ve esnaflara ve çiftçilere sıfır faizli destekler sağladıklarını söyledi.

Milletvekili Tunç, Bartın’ın AK Parti iktidarıyla bir kasaba görüntüsünden kurtulduğunu, duble yollara, toplu konutlara kavuştuğunu, sanayi ve turizm yatırımlarıyla şehrin büyüdüğünü, Bartın ırmağı ıslah projesini de başlattıklarını söyledi.

AK Parti’nin ülkemizde başlattığı kalkınma hamlesinden Bartın’ın da payına düşeni fazlasıyla aldığını belirten Milletvekili Tunç; “yapılanları görmeyenler olabilir, bu bizim için hiç önemli değil, önemli olan milletimizin takdiridir, ilimizin gelişmesidir, halkımızın yaşamaktan mutlu olduğu mekanların inşasıdır” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gerçekçi 9 yıl önce

sayın milletvekilim. bartına en fazla hizmet veren milletvekilisiniz. yapmış olduğunuz himetler için teşekkürlerimi sunarım. keşke sizin çalışma temponuza bartının atanmışlarıda ayak uydurabilseydi.. atanmışlar kitap yazmaya devam ettiği müddetçe, bir sonraki seçimlerde 1-1'le yetinmek zorundasınız. gönül isterdiki bir sonraki seçimleri 2-0 kazanmanızdır... toki köprüsü parasını çıkartarak özel idare kasasına yatıralı herhalde bir yıl oldu. kasım 2011 yılında valilik başkanlığında toki köprüsü yer tespiti yapıldı. arada aradan 150 gün geçti ve icraat yok... herhalde atanmış 2. kitabına başladı ki köprü yer tespiti toplantısını bile unuttu her halde. toki köprüsü yer tespiti taptıramayan atanmışlar varken 1-1 neticesine gerçekten sizden fazla ben üzüleceğim..

Avatar
İS 9 yıl önce

Bana kör diyenin gözleri görse bari... Amasra'da araç kalabalığından insanlar yürüyemiyor, tünel yapılıyormuş. Ayranı yok içmeye , tahtirevanla gider şeytmeye, derler buna.

Avatar
hüseyin 9 yıl önce

gerçekçi,enfazla yatırım hangi dönem başlatılmış ve devam ettirilmiş resmi bilgileri araştır ondan sonra yorum yaparsın.ayrıca atanmışın yaptığı hizmetleri,projelerinide araştırmanı sana tavsiye ediyorum.

Avatar
vatandaş 9 yıl önce

Bir şarkı sözü var.Tam hatırlayamadım.Ama aynen şöyle.
"Atmaaa, atmaaa, allah var." :)
Bu habere uyar galiba!

Avatar
İS 9 yıl önce

Projeyle iş bitmiyor. Eğer sen 5 yıldır bir Toki köprüsünü yapamıyor, topu sağa sola atıyorsan hiç üfürme. Projeyle ırmaktan karşıya geçilmiyor. Açıldığı zaman tüneli ne yapacaksın bakalım... Senin demenle kanalizasyon, turistik dere olmuyor. Kendini kandır, beni kandıramazsın. Namaz kılarken bunları düşün.

Avatar
Metin Boz 9 yıl önce

Sizinkiler tavan yapmış olabilir ama bizim hayallerimizi yatırdığınız doğru. KPSS ye hazırlandık dersanalere para verdiğikte yattık gece gündüz çalıoştıkta yattık. cemaati müslimleriniz 50 puan bile almadan atandı. Üniversite sınavı dedik bütün birinciler ne tasadüfse FEM dersanelerinden geldi yine cemaati müslimlervar.. ne tesadüf yine bir tesadüf daahaa bu yurt talebeleri ve yurtlarda kalan öğrenciler nedense bütün polislik sınavlarında başarılı oluyorlar ilginçtir onlarda aynı cemaatin insanları farklı cemaatin kursları da bizle birlikte yatırılanlar arasında.. cemaat artık camiden çıkmış AKP cemaati ayrı bir cemaat ee bizim gariban milletimiz bunu görmüyormu tabiki görüyor.. oylar hızla azalıyor Önce yerel seçimlerde sonrada genel seçimlerde grşrz.AKPAtatürk ün ilan ettiği bayramları kaldırabilir ama bu milletin en aşırı dincisi bile Atatürkçüdür. Atatürk'ün içkisi değil liderliği ilkeleri inkilapları ilgilendirir bizi. Bu günlere onun sayesinde geldiğimizi asla unutmadık..yatmadk.

Avatar
İS 9 yıl önce

Atatürk'ün müthiş bir ileri görüşlülükle, çok zor şartlarda kurduğu Büyük Millet Meclisi'ni 10 yılda bir ortadan kaldırmak Atatürkçülük mü oldu !!! Atatürk, sizin gibi, müslümanlara da hakaret etmedi.

Avatar
gerçekçi 9 yıl önce

milletvekilimizin çalışkanlığına, gidip de geri gelen atanmış ayak uyduramıyor. bir atanmışın merkeze alınmasında vardır bir hikmet.. mahkeme kararıyla gelmiş bir atanmış çok fazla çalışacağına kitap yazıyorsa, toki köprüsünün yerini aylardır tespit edilemiyorsa önceden yapılmış tayinde vardır bir keramet.. yazar olmak güzel bir meziyettir.. kitap yazmak çok güzel meziyettir.. kitap fuarı düzenlemek güzel bir çalışmadır.. kitap fuarına gelenleri amasrada öğlen ve akşam ağırlamak güzel bir ev sahipliği örneğidir. keşke emeklililk döneminde birden çok kitap yazılabilseydi. devlet imkanları içinde kitap yazmak etik mi acaba. toki konutları yapılalı yıllar oldu. toki köprüsü yapılmasını bir tarafa bırakalım, toki köprüsünün yeri aylardır tespit edilemiyor.. gidipte mahkeme kararıyla geri gelen atanmış, kitap yazmak yanında toki köprüsü başlatabilseydi keşke. toki köprüsüne neden aylardır başlatılamadı..