Tunç: Hizmet anlayışımızın merkezinde insan vardır

Demokrasilerde millete hizmetin yegane yolunun siyasetten geçtiğini belirten Milletvekili Tunç, “O nedenle hepimiz siyaset yapıyoruz. Demokrasinin vazgeçilmez unsurları dediğimiz Siyasi Partiler de bu amaçla kurulup, milletten yetki almaya çalışıyorlar. AK Parti’de bu amaçla kurulmuş, kurulduktan çok kısa bir süre sonra da milletten yetki almıştır.” Dedi.

AK Parti’nin doğduğu 2002 yılı öncesindeki Türkiye tablosunu hatırladığımızda 90’lı yıllar boyunca 2002’ye kadar iktidarda çeşitli koalisyon partilerinin var olduğunu belirten Milletvekili Tunç, “CHP-SHP ve DSP olarak, DYP, ANAP, MHP yani bu gün siyaset yapan tüm partiler değişik zamanlarda iktidarın büyük ya da küçük ortağı olarak yönetimlerde görev aldılar. 90’lı yıllar 2000’li yıllara kadar, Siyasi istikrarsızlığın had safhaya vardığı, Faili meçhullerin yaşandığı, Terör olaylarının arttığı, Demokrasiye anti müdahalelerin gerçekleştirildiği ve buna paralel olarak ta: Ekonomik krizlerin milletimizi canından bezdirdiği yıllar olarak tarihe geçmiştir.” Dedi.

Özellikle 1999-2002 arası MHP-DSP-ANAP koalisyon hükümeti döneminde 21 bankanın batırıldığını, milletin 50 milyar dolarının hortumlandığını, bu paranın faizi ile birlikte millete 231 milyar dolara mal olduğunu hatırlatan Milletvekili Tunç, “Enflasyon, hayat pahalılığı milletimizi canından bezdirmiş, Faizler gecelik 7 binlere tırmanmış, Dolar bir gecede 600 liradan 1200 liraya fırlamış, Esnaf, sanayici iflas etmiş, kepenkler kapatılmış, yazar kasalar fırlatılmıştır.Ülkemizde bırakın yatırım yapmayı, memuruna işçisine emeklisine maaş dahi ödeyemeyecek duruma düşen bir hükümet söz konusudur. İMF komiserleri televizyonların ve gazetelerin birinci ve manşet haberleri olmuştur.” Dedi.

İşte böyle bir siyasi atmosferde milletimiz, bu kötü günlerden çıkış yolları aramış, Türkiye’yi içinde bulunduğu durumdan Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının kuracağı bir partinin çıkarabileceğine inanmıştır diyen Milletvekili Tunç, “AK Parti, 2001 yılında kurulduğunda ülkemizin sorunlarını ve çözüm önerilerini tek tek sayarak programında açıklamıştır. 2001’de ülkemizin en önemli sorunu demokrasi sorunu idi. Demokrasi sorunu olduğu için, demokratik standartlar çok düşük olduğu için, beraberinde ekonomik sorunları getirmiş, siyasi krizler, ekonomik krizleri tetiklemiştir. Ülkemizin içinde bulunduğu sorunlardan kurtulabilmesi için Demokratikleşme ve Kalkınma programının hayata geçirilmesi gerekiyordu. Ve AK Parti ortaya koyduğu çözüm önerilerini milletimizle paylaşmış, Tüzüğünde, 'insan' merkezli bir siyasi bir parti olduğunu açıklamış, En üstün hizmetin, insana hizmet olduğuna inandığını belirtmiştir. Programında da ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesinden yola çıktığını, bütün politikalarının merkezine bireyi koyacağını belirtmiştir.” Dedi.

İktidara gelir gelmez ilk işin acil eylem planını açıklamak olduğunu belirten Milletvekili Tunç, “Çünkü Türkiye öyle bir noktaya getirilmiştir ki, adeta acil servise kaldırılan bir hasta gibidir. Hayati tehlikenin ortadan kaldırılabilmesi için acil müdahalenin yapılması, gerekiyordu ve Acil Eylem Planı açıklanarak, plandaki takvim gereğince kısa, orta, uzun vadeli yapılması gerekenlere hızlı bir şekilde başlanmış, hasta komadan çıkarılmıştır.” Dedi.

Acil eylem planı gereğince AK Parti iktidarı işe koyulmuş ve kısa sürede her alanda önemli icraatlara imza atmıştır dilen Milletvekili Tunç, Başta bozulan ekonominin dengeleri yerine oturtulmaya çalışılmış, ekonomiye güven gelmiş, ülkemiz her alanda yatırım hamlesine sahne olmuştur. 10,5 Yıllık iktidarımız sürecinde milletimizin önüne 7 kez sandık konulmuş, konulan her sandıktan AK Parti oylarını artırarak çıkmıştır. 2002 yılından bu yana, AK Parti milletimizin sorunlarını tek tek çözerken, bir taraftan da milletimizin aleyhine kurulan tuzakları, kaos planlarını deşifre etmiştir. Askeri, bürokratik ve yargısal vesayetin izleri tek tek silinmiştir.” Dedi.

Milletvekili Tunç, AK Parti’nin Eğitimden Demokratikleşmeye, ekonomiden sağlığa, dış politikadan adelete, sanayiden ulaştırmaya, tarımdan turizme gerçekleştirdiği icraatlardan örnekler vererek, “AK Parti’nin yönetim anlayışında, insan odaklı bir yaklaşım vardır. Tüm politikalarımızın merkezinde insan vardır. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışıyla, her alanda gerçekleştirdiğimiz icraatlarımızla insanın mutluluğunu hedefliyoruz. Hizmet anlayışımızda ayrımcılık yoktur. Etnik, dinsel, bölgesel milliyetçilik yoktur. Popilist politika yoktur. Temel referanslarımız; Milletimizdir. Hukukun üstünlüğüdür, bireyin temel hak ve özgürlükleri ve ahlakiliğidir.” Dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
Teşkilat Içi Eğitim
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
muhammed Şahin 9 yıl önce

Yeni soylemler bekliyoruz...

Avatar
insan olarak 9 yıl önce

zoruma gidiyor sizinde el pençe divan oylayacağınız milletvekiline padişah hakları içeren yasa... adamsanız, erkekseniz, insansanız, müslümansanız, hizmetlerinizin merkezinde insan varsa, kul hakkından korkuyorsanız, allahtan ve bir kulun size bu yasa için beddua etmesinden korkuyorsanız, adam olmanın, müslüman olmanın, kul hakkından korkamnın, beddua edilmekten korkmanın gereğini yerine getirip ben bu yasaya oy vermiyorum verenleri de allaha havale ediyorum dersniz... lakin hepimiz defalarca gördük ve sizde defalarca ıspatladınız ki sizlerde zerre kadar allah korkusu kul hakkı yeme korkusu yok... sizin korkunuz tayyibin liste dışı bırakma korkusu, üzerinizi çizme korkusu, fethullah ne der, abd ne der korkusudur... yol yakından bize gerçek bir müslüman olduğunuzu gösterir peygamber efendimizin mütevazi yaşamını örnek alarak gereğini yaparsınız... sizi bu yasaya oy vermemeye gücünüzün yettiğince ikna edebileceğiniz arkadaşlarınızı da oy verdirmemeye davet ediyorum...

Avatar
Ali 9 yıl önce

seçim geldi kapıya anca geziyorlar.ne yatırım yapacaksınız onu haberverin bize. bırakın bu söylemleri.2013 yatırım programında 1 tane yeni yatırım yok,adliye binasına yer bile bulamayan bir iktidar.sorun çözmekten uzak

Avatar
söyleşi 9 yıl önce

acaba mhp ortagı oldugu hükümet bankalara elkoymasaydı merkez bankasını özerk yapmasaydı ekonomik paketi uygulamaya koymasaydı akp hükümeti bunları yapmak zorunda kalmayacakmıydı ozaman akp hükümeti mi ortumlatmış olacaktı biraz düşünmek lazım derim