Tunç, İl Başkanlığı toplantısına katılarak bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulundu

AK Parti Bartın Milletvekili ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç, Bartın İl Yönetim Kurulu toplantısına katılarak, İl Yönetim Kurulu üyeleriyle sohbet etti. 15 Ocak tarihinde gerçekleştirilen İl Kongresinin ardından ikinci kez il yönetim kurulu toplantısına katılan Milletvekili Yılmaz Tunç, toplantıda İl Yönetim Kurulu üyelerini TBMM çalışmaları ve Bartın’daki merkezi hükümet yatırımları hakkında bilgilendirdi.

Milletvekili Tunç, toplantıda Bartın’da gerçekleştirilen kamu yatırımlarının 2012 yılında da hızlı bir şekilde devam edeceğini belirterek, Bartın’ı her geçen gün büyütmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Milletvekili Yılmaz TUNÇ toplantıda yaptığı konuşmada; “Türkiye’nin Ak Parti iktidarı ile her alanda ileriye gittiğini belirterek; “hangi alanı alırsanız alın, her alanda gerçekleştirdiğimiz icraatlarla hayal dahi edilemeyen başarılara imza attık. Eğitimde yaptıklarımız başlı başına bir devrimdir, 5000 tane okulu 8 yılda yapan bir iktidar, kitapları ücretsiz dağıtan bir iktidar, 81 vilayete Üniversite kuran bir iktidar var ortada. Sağlıkta yaptıklarımız hiçbir iktidarla kıyaslanamayacak derecededir, 400’den fazla yeni hastane binasını yapan, Aile hekimlerini en ücra köydeki yaşlı hastaların ayağına kadar gönderen, herkesin istediği eczaneden ilacını alabilmesini sağlayarak hastanelerdeki ilaç kuyruklarına son veren, ambulans helikopterle, paletli ambulanslarla vatandaşı hayata döndüren bir iktidar var ortada.” Dedi.

Köydes Projesi ile yıllarca ihmal edilen köylerimizi yol ve suya kavuşturan, Beldes Projesi ile Beldelerimize hizmet eden, 500 bin adet toplu konut yaparak, Sivas büyüklüğünde 20 adet yeni şehir inşa eden, dağları yere indirerek 15.000 km. duble yol yapan, ülkemizi hızlı trenle tanıştıran, dağları delerek tüneller açan, barajlar inşa eden, denizin altından demiryolları geçiren bir iktidarın teşkilat mensupları olarak yapılan hizmetlerle gurur duyuyoruz. Ekonomide tarihi rekorlar kıran enflasyonu 40 yıl aradan sonra tek haneli rakama düşürerek halkımızı enflasyona ezdirmeyen AK Parti iktidarının 2002 öncesi eksi 9 büyüme oranı ile ülkeyi devralmış, küçülen ülkemizi bu gün her yıl artı 9 büyüten, büyümede Çinden sonra dünya ikincisi olan, kişi başına milli geliri 2500 dolardan 10 bin doların üzerine çıkaran, toplam gayri safi milli hasılayı 270 milyar dolardan 800 milyar dolara çıkaran, İMF’ye borcumuzu 23,5 milyar dolardan 2,5 milyar dolara düşüren, Merkez Bankası kasasını 23 milyar dolardan 90 milyar dolara çıkaran bir iktidar var ortada. Teşvik yasasıyla binlerce yeni fabrikanın açılmasını sağlayan yıllık ihracatı 36 milyar dolardan 134 milyar dolara çıkaran bir iktidar var ortada. Küresel krizden etkilenmemek için gerekli tedbirleri alan, esnafına tüccarına çiftçisine her zaman destek olan bir iktidar var ortada.” Dedi.

Dünyada kriz yokken Türkiye’de ekonomik kriz çıkaranları, Banka hortumcularına bu milletin kaynaklarını peşkeş çekenleri sandığı gömen halkımızın güvenine layık olabilmek için 9 yıl hiç durmadan gece gündüz çalışarak Türkiye’yi dünyanın 17. Avrupanın 6. Büyük ekonomisi yapan AK Parti iktidarının ustalık döneminde çok daha büyük projeleri hayata geçireceğini söyledi.

AK PARTİ BARTIN İL BAŞKANLIĞINDA VATANDAŞLARI DİNLEDİ

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanlığında vatandaşlarla sohbet ederek, çeşitli konulardaki sorunlarını dinledi.

Milletvekili Tunç, İl Başkanlığında Bartınlı hemşehrileriyle biraraya gelerek onlarla sohbet etti. Vatandaşların sorunlarını tek tek dinleyen Milletvekili Tunç, çözümü için de gerekli girişimlerde bulunarak yardımcı oldu. Milletvekili Tunç’un kendileriyle çok yakından ilgilendiğini ifade eden vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

BARTIN TSO BAŞKANI TOKSÖZ’E ZİYARET


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç beraberinde AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ve bazı teşkilat mensuplarıyla birlikte Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Toksöz’ü ziyaret ederek, yeni teşvik sistemi ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yeni teşvik sisteminde, Bartın'ın dördüncü bölgede yer aldığını belirterek, bunun Bartın'daki yatırımların artmasını sağlayacağını söyledi. Stratejik Yatırımlara Bölge Ayrımı Yapılmaksızın Destek uygulandığını belirten Milletvekili Tunç, Gümrük Vergisi Muafiyeti, KDV istisnası, 7 yıl süreyle Sigorta Primi işveren hissesi desteği, Yatırıma katkı oranı %50 olmak üzere %90 Vergi indirimi, Faiz Desteği (sabit yatırım tutarının %5'ini aşmamak kaydıyla azami 50 Milyon TL, Yatırım Yeri Tahsisi, Bina inşaat harcamalarına KDV iadesi (500 Milyon TL ve üzeri yatırımlar için), Gelir Vergisi Stopajı Desteğinden Bartın'ın da yararlanacağını söyledi.
Milletvekili Tunç, Birinci, ikinci ve üçüncü bölgede yatırımı bulunanların, dördüncü bölgede yer alan Bartın ilinde yatırım yapmaları durumunda önemli avantajlara sahip olacaklarını belirterek, bu yatırımcıların OSB'lerde yapılacak yatırımlar, Aynı sektörde faaliyet gösteren firmaların birlikte gerçekleştireceği ve faaliyet gösterilen yatırım konusuna dikey veya yatay entegrasyon sağlayacak yatırımlar, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen Ar-Ge projeleri neticesinde geliştirilen ürünün üretimine yönelik yatırımlarda destekleneceğini söyledi.

Milletvekili Yılmaz Tunç 31.12.2013 tarihine kadar başlanılan yatırımlar için 6 yıl boyunca sigorta işveren hissesi desteği verileceğini belirterek, 01.01.2014 tarihinden sonra başlanılan yatırımlarda da bu desteğin 5 yıl süreceğini söyledi.

Bölgesel teşvik uygulamalarında 31.12.2013 tarihine kadar başlanılan yatırımlara yüzde 30, 01.01.2014 tarihinden sonra başlanılan yaırımlara yüzde 25, Büyük ölçekli yatırımlara 31.12.2013 tarihine kadar başlanılan yatırımlara yüzde 40, 01.01.2014 tarihinden sonra başlanılan yatırımlara yüzde 35 vergi indirimi sağlanacağını belirten Milletvekili Tunç, vergi indirimi desteğinin, münhasıran teşvik belgesine konu yatırımdan elde edilecek kazançlara uygulanmakla birlikte II.,III.,IV.,V.veVI. bölgelerde yatırım yapan firmalar için, yatırıma katkı oranının belirli yüzdesine ulaşıncaya kadar yatırım döneminde tüm faaliyetlerinden elde ettiği kazançlara da uygulanabileceğini söyledi.
Bartın ilinin de içinde yer aldığı 4. Bölgede faiz desteğinin 4 puan olacağını belirten AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, yeni teşvik sisteminden yararlanmak isteyen yatırımcıları Bartın'a yatırım yapmaya davet etti.

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Toksöz de, yeni teşvik sisteminde Bartın’ın dördüncü bölgede yer almış olmasını olumlu değerlendirdiklerini belirterek, Birinci, ikinci ve üçüncü bölgelerden yatırımların Bartın’a çekilmesi açısından önemli bir avantaj olacağını söyledi.

BARTIN İL MERKEZİNDE ESNAF ZİYARETİ


AK Parti Bartın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, Bartın İl merkezinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek esnaflarla sohbet etti.

Milletvekili Tunç, beraberinde AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan ve bazı teşkilat mensuplarıyla birlikte Bartın il merkezinde esnaf ziyaretleri yaparak, esnaflara hayırlı işler diledi. TBMM’nin çalışmadığı hafta sonlarını memleketi Bartın’da geçirerek sık sık esnaf ve köy ziyaretleri yapan Milletvekili Tunç, bu hafta sonunda da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinde esnafların hatırını sordu. Esnaflar, Milletvekili Tunç’a ziyaretlerinden dolayı çok memnun olduklarını belirterek, teşekkürlerini ilettiler.

FABRİKA ZİYARETİ


AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberinde AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Genel Meclisi Üyesi Kenan Dursun, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Toksöz ve bazı teşkilat mensuplarıyla birlikte Ustaoğlu Makine Sanayiine ait yeni inşa edilen fabrika binasında incelemelerde bulunarak, fabrikada çalışan işçilere kolaylıklar diledi.

Milletvekili Yılmaz Tunç, ziyaret ettikleri fabrikanın teşvik yasasından faydalanarak inşa edildiğini belirterek, yeni teşvik sisteminde dördüncü bölgede yer alan Bartın’a yeni yatırımlar beklediklerini söyledi. Fabrika binasını kısa sürede tamamlayarak, üretime hazır hale getiren Ustaoğlu İnşaat ve Makine Sanayiinin sahibi Tarık Ustaoğlu’nu yapılan yatırım nedeniyle tebrik eden Milletvekili Tunç, Bartın’a yeni iş sahalarının açılmasından büyük mutluluk duyduklarını, yatırımcılarımızın önünü açarak her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti. Fabrika sahibi Tarık Ustaoğlu’da Milletvekili Tunç’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sayın Vekilim; 10 yıl önce

Sayın vekil size sorunlarını anlatan vatandaşlar çamurlu akan sulardan da bahsetti mi bilmiyorum ama Ben buradan size sesleniyorum..
Bu çamurlu akan sular sadece Belediyenin Cemal Akının sorunu değildir,9 yıldır iktidarda olan bir hükümetinde Belediye kadar sorunudur bu.Bartında su sorunu olduğu yıllardan beri biliniyor,sınırlı bütçesi ile belediye bu işi (baraj) çözebilecek durumda değildir.Bartına Çok acil içme suyu barajı ve su arıtma tesisi gerekli.
Bu sorun belediye ve iktidarın el ele vermesi ile mümkündür,BArtınlıların sizden beklentisi bu yöndedir.Saygılar