Tunç: MHP il başkanı musluklardan akan çamura baksın

Pazar günü Amasra’da gerçekleşen MHP’li Bartın Belediye Başkanı ile CHP’li Amasra Belediye Başkanının katıldığı “termiksiz yaşam şenliği” adında düzenlenen toplantıya katılmadığı için MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik’in eleştirilerine maruz kalan Milletvekili Yılmaz Tunç, yaptığı açıklamada, termik santral ile ilgili gerekli açıklamaları defalarca yaptıklarını belirterek, MHP’nin Termik Santrali, Bartın Belediyesinin başarısızlıklarını örtmek için kullandığını söyledi.

İl Belediyesinin Bartın il merkezinde belediyecilik anlamında sınıfta kaldığının tüm Bartın halkı tarafından net bir şekilde görüldüğünü ifade eden Milletvekili Tunç, “günlerdir evlerimizde çeşmelerden çamurlu su akmakta, bunun çözümünü bulması gerekenlerin de halkın gözünün içine baka baka; “arıtma sistemimiz ancak bu kadar arıtabiliyor, renginin sarı olduğuna bakmayın sularımızda mikrop bulunmamaktadır” şeklinde açıklamalar yapmaktadırlar.

TOKİ Köprüsü için 2,5 milyon TL. ödeneği Kalkınma Bakanlığından Bartın İl Özel İdaresine aktardıklarını belirten Milletvekili Tunç, 1 yıldan bu yana Belediyenin köprünün geçeceği yerde imar planını dahi yapamadığını, bu yönetimin Bartın’a çok zarar verdiğini söyledi.

Bartın Adalet Sarayını 3 yıl önce programa aldıklarını ancak tahsis edilecek yerin imar planı değişikliği talebimizi 3 yıldan buyana Belediyenin yerine getirmediğini belirten Milletvekili Tunç, Bartın Belediyesinin kente gelecek yatırımları engellediğini söyledi.

MHP İl Başkanının termik santral üzerinden siyaset yapacağına, Bartın’da şehir merkezinde yapılan kaçak yapıları, ırmak kenarlarındaki ruhsatsız işgalleri, belediyeden kadro fazlası diye devrettikleri işçilerin yerine işçi alımındaki partizanca tutumları da görmesi gerektiğini belirten Milletvekili Tunç, MHP İl Başkanının kendi işyerinden Belediyeye kaç liralık iş yaptığını da açıklaması gerektiğini söyledi.

Milletvekili Tunç, MHP’nin siyaset tarzının karalama üzerine kurulu olduğunu belirterek, 2002 yılında iktidar ortağı olarak ülkemizi uçurumun kenarına getiren, ekonomiyi batıran, milletimizi bir gecede fakirleştiren, fabrikaları kapattıran, hastaları hastanelerde rehin bıraktıran, bırakın yatırım yapmayı, memurun, işçinin ve emeklinin maaşını dahi ödeyemez duruma düşüren, devletimizi borç batağına sürükleyen MHP yönetim anlayışının maalesef bu gün Bartın İl Belediyesinde mevcut olduğunu, halkın yerel seçimlerde bu anlayıştan kurtulmak için sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Özkan 9 yıl önce

Yılmaz Bey dediklerinize katılıyorum. Kendinize yapılan her eleştiriye anında cevap veriyorsunuz. Basını ve eleştiye cevap hakkını çok iyi kullanıyorsunuz. Ancak kusura bakmayın da Bartın'ın bu hale gelmesinde sizin de çok payınız var. 2009 yerel seçimlerinde aday konusunda yanlış ata oynadınız bu da bartının geleceği adına iyi olmadı. Emin bey iyi insan tecrübeli belediyeci olabilir ama kazanması mümkün olmayan bir adaydı. 2014 te bu hatayı yapmamanız lazım. Parti genel merkezinde önemli bir yere sahip olduğunuz belli, bunu başarıyla da sürdürüyorsunuz, il kongrelerindeki divan başkanlıklarınız bunu gösteriyor. Ancak bartının kaderindeki yanlış kararlarınız başarılarınızı gölgede bırakıyor. 2014 yerel seçimlerinde önce ulusu chpden kurtarın sonra Bartın belediyesini alarak tarihe geçin. Ne yapın yapın belediyeyi alarak tarihe geçin. İster siz aday olun, aday bulamıyorsanız cemal başkanı partinize katın ama bu belediyeyi alın, köylülükten bu kenti kurtarın bartın bunu hak etmiyor...

Avatar
serhan karakaya 9 yıl önce

sayın yılmaz tunç demişşki bartın belediyesi bartına gelen yatırımları engellemiştir diye bu söze cevap bile verilmez anca gülünür sayın yılmaz tunç diyosunki evlerimizden sarı su akıyor sen bunu bilemessin çünkü sen burda oturmuyosun,sonrasında mhp il başkanına senden başka cevap verebilcek kimse yokmu il başkanı yaada yönetimden hep toplamassınız yönetime nerde çıkarcı insan var.Hele hele osman turnanın çarşıda herkesle yalancı selamlaşmasını hiç sölemicem....Bartın belediyesi başarılı olmak için başka ne yapsın söylermisiniz başka ne yapsın sayısz hizmmetleri yerine getirmiştir ve dahada 2 senede çok şey yapacaktır.Cemal başkan ve yanındakiler hepsi bartınlıdır ve gecelrini gündüzlerini katarak çalışıyoar siz sakın ha bartın belediyesi gelen yatırımları engellemiştir diye yorum yapmayınız ALLAH ÇARPAR valla...

Avatar
murat sabancı 9 yıl önce

anlamadıgım nokta şu işçi fazlası nedenyle devrekttikleri işçilerin yerine partizanca tutumla adam alnımış.sayın vekilim bartın devlet hastanesine bi bakın ordaki bilgi işlem çalışanlarına ben burda isim vermeyeyim hepsi akp gençlik kollarınm çalışan gençler temizlikçisinden tutun memuruna kadar.ilk önce birisine çamur atarken kendımızın ne kadar temiz olduguna bakalım

Avatar
seyit odabaş 9 yıl önce

aa yılmaz bey'in bartın'da evi mi varmış?benim bildiğim kadarıyla o pendik'te oturmuyormuydu?

Avatar
onurlu memurluk 9 yıl önce

şu an emekli bir devlet memuruyum,memurluk hayatım boyunca hiç bir dönem maaşımızı alamayacağım korkusunu yaşamadım yılmaz bey,lütfen sizden önceki iktidarlara biraz olsun adil davranın! benim dönemimde biz hiç maaş alamama kaygısı yaşamadık ama iki yıllık devlet memuru kızım cumhuriyet tarihinde ilk defa yeni yıl zammını 4 aydır alamadı,büyük olasılıkla haziran da alacaklar.mevzuat gereği zam oranlarını sizin mensubu olduğunuz hükümetiniz yapamadı.farazi bir zam yapılsaydı da devletin çalışanı karşısında itibarı sarsılmasaydı.daha sonra aradaki fark çalışana yansıtılırdı.bu sebeple şerefle yaptığım devlet memurluğumda hiç bir zaman maaşımı,maaş zammımı gecikmeli almadım yılmaz bey!

Avatar
bartın aşığı 9 yıl önce

yılmaz bey,mhp il başkanı sizi termik santral ile ilgili eleştirmiş,siz ise sudan,köprüden,yapılacak kamu yatırımlarından bahsediyorsunuz.yine mesleğinizi ön planda tutarak gündemi lehinize çevirmeye çalışıyorsunuz.termik santral ile yine geçiştirme cevaplar vermişsiniz.hükümet temsilcisi olarak net bir cevap vermemişsiniz.bartın halkı merak ediyor yapılacak mı yapılmayacak mı? diğer iddialarınız da sanırım konunun muhatapları tarafından da mutlaka cevaplanır.umarım belgelere dayanarak konuşuyorsunuzdur.aksi taktirde çok zor durumda kalabilirsiniz...

Avatar
frigyalı zeybek 9 yıl önce

sayın tunç,siz bartın musluğundaki çamurlu sudan önce AKP'nin siyaset musluğundan akan çamurlu suya bakın...her gün belediyeye ve yapılanlara çamur atmaktan geri kalmıyorsunuz...attığınız bu çamurlar seçimlerde karşınıza çıkacaktır...ayrıca siz ne zaman barajı bitirdiniz de belediyenin suyuna söz söyleyebiliyorsunuz.siz önce bitiremediğiniz baraj inşaatının hesabını verin.....

Avatar
muammer kaya 9 yıl önce

yılmaz bey,konuları çarptırmakta üstünüze yok gerçekten.eleştirilere hiç tahamülünüz yok gerçekten.insanların yaptıkları işe varıncaya kadar eleştiri getiryorsunuz,yolsuzlukla suçluyorsunuz,belediyenin yaptırdığı işleri sorguluyorsunuz.sizin ulus'ta ki baba ocağınıza yaptığınız köprüyü ne zaman unuttunuz?bartın halkı da günü geldiğinde şahsınıza özel,aileniz için yaptırdığınız köprünün hesabını elbet soracaktır,bundan emin olabilirsiniz.