Tunç: Proje üretemiyorlar, gerginlik ve karalama siyaseti yapıyorlar

TBMM’de görüşmeleri yapılan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında verilen gensoru önergesi üzerinde AK Parti grubu adına söz alan Milletvekili Tunç; Gensorunun, Anayasamızda ve TBMM içtüzüğünde öngörülen önemli bir denetim yolu olduğunu belirterek, gensorunun konusunun ve gerekçesinin sağlam olması gerektiğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç hakkında CHP’li milletvekillerince verilen gensoru önergesinin konu ve gerekçesinin Anayasada ve içtüzükte belirtilen şartları taşımadığını belirten Milletvekili Tunç; “CHP sözcülerinin hemen her gün basın toplantıları ile gündeme getirdikleri karalamaya dönük ifadelerden öte geçmeyen çamur at izi kalsın mantığı ile hazırlanan bir metin var önümüzde, bu şekilde hareket ettiğiniz müddetçe attığınız çamurlar hiçbir zaman AK Parti’ye ulaşmayacak, kendi ellerinizde kalacak, elinize yüzünüze bulaşmaya devam edecek.” dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç konuşmasını şöyle sürdürdü; “Biliyoruz, bütün milletimiz de bunu görüyor. Bir konuda size gerçekten çok hak veriyoruz, Evet, bu ülkede çok zor olan bir şey var; “O da AK Parti’ye karşı muhalefet yapmak”, 9 yıldan bu yana; kendisine güvenen aziz milletimiz için gecesini gündüzüne katan bu kadrolar karşısında muhalefet çok zor. Ülkemizin her noktasını, her alanda hayal dahi edilemeyen icraatlarla donatan bir iktidar karşısında muhalefet etmek elbette ki kolay değil, 2023 hedefinin projelerini tek tek hayata geçiren ve Türkiye’yi dünyanın 10’uncu büyük ekonomisi yapmak için çırpınan kadrolara karşı muhalefet çok zor. Ülkemizin gelişmesinde, hukukun üstünlüğünün tesisinde, demokrasimizin güçlenmesinde çok büyük atılımlar gerçekleştiren, bir iktidar karşısında muhalefet ederken bocalıyorsunuz. Bu da sizin proje siyasetinden uzaklaşmanıza, karalama ve gerginlik siyaseti yapmanıza yol açıyor. Ama biz muhalefetin de artık bu kısır döngüden kurtulmasını istiyoruz. Hizmette, projede, çağdaş uygarlık hedefinde yarışmak istiyoruz. İnanınız bu, hem ülkemiz için hayırlı olur, hem de sizler için.”

“Bu yüce çatı altında ülkemiz ve milletimiz için çok önemli yasa tasarılarından birini Eğitim yasasını tüm engellemelere rağmen yüce meclisimizin onayından geçirdik.” Diyen Milletvekili Tunç; “sırada 2-B yasası var, afet riski ile ilgili, modern kentlerin inşası ile ilgili yasalar var, memur maaş zamlarını ilgilendiren yasalar var, yargı hizmetlerini hızlandıracak tasarılar var, gelin bu ülkenin hayrına, milletimizin yararına tüm bunları birlikte hayata geçirelim, birlikte milletimizin gönlüne girelim.” Şeklinde konuştu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
atanur 9 yıl önce

Teşekkürler Sayın Vekilim...herşey için sizlere sonsuz minnettarız, özellikle son olarak 4+4+4 düzenlemesi ile yaptıklarınızla tarih yazdınız, ilk günden dediğimiz gibi sayın Vekilimle herzaman beraberiz, bu yolda hiçbirzaman yanlız yürümetyeceksiniz...Son olarak yeni anayasa sizden takdir milletten....Baki kalan gökkubbede hoşbir seda imiş...

Avatar
haşim yarar 9 yıl önce

sayın tunç. elinizle işaret ettiğiniz kişi yalçınkaya mı yoksa ?

Avatar
frigyalı zeybek 9 yıl önce

9 yıldır cumhuriyet rejimine karşı ne kadar kanun var ise hiçkimseye danışmadan fikrini almadan çıkardınız.atatürk devrimlerini hiçe saydınız.laikliği hiçe saydınız.ama şunu unutmayın ki AKP den önceki partiler nasıl ki tarihin tozlu sayfalarında yer aldı ise AKP de yakın bir zamanda tarihin o tozlu sayfalarında yerini alacaktır.laik demokratik türkiye cumhuriyeti ve onun yılmaz savunucuları ilelebet var olacaktır.yaşasın laik demokratik tam bağımsız türkiye.