Tunç;

Tunç; "Tehlike ortadan kalktı"

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Danışma Meclisi toplantısında hem iktidarlarının icraatlarını anlattı, hem MHP’ye hem de Belediye Başkanı Cemal Akın’ı eleştirdi. Muhalefetin karalamaktan başka yaptığı bir şey yapmadığını ifade eden Tunç, “Muhalefetin işi gücü karalamak. Hani proje üretip bizde iktidara geldiğimizde şunları şunları yapacağız demiyorlar. Sadece yapılan çalışmaları karalıyorlar” dedi. Yine MHP’ye yüklenen Tunç, “Bazı muhalefet partilerinin mensupları ‘biz iktidara geldiğimizde yeni bir OSB kuracağız’ diyor. Tabi barajı aşabilirse de iktidar olabilseler. Ama bilmiyor ki, biz OSB’yi 260 dönüm büyüttük, daha da 500 dönüm genişletmeye çalışıyoruz. O gün 4 fabrika yarım yamalak çalışırken bugün 30 fabrika var ve yetmiyor” dedi. Tunç, “Bartın’da bazı bildordlarda parklar yapıyoruz yazıyor. Biz parkları artık köylere yapıyoruz. Yine aynı bildordlarda 4 lastik tekerlikli kepçe aldık diyor. Dışarıdan gelen birisi il belediyesi bu kadar geride mi diye sorar ve insan utanır. Demek ki vizyon o kadar. Birde 16 Şubat’tan bu yana ruhsat veremiyoruz diye veryadı vigan var. Böyle bir şey yok. Bakanlığımızın 22 Mart yazısında kent merkezinde ruhsat vermeyi kısıtlayıcı bir hüküm bulunmamaktadır” diyor. Buna rağmen elimiz kolumuz bağlı deniliyor. Bu propagandanın altında yatan sebep 2 yıldır Bartın’da bir şey yapılamamasının verdiği haletiruhiye vardır” dedi. Tunç, Amasra’ya kurulması düşünülen santral ile ilgili de “Amasra’ya termik santral falan yapıldığı yok. Bakanlığımız Tarlaağzı ve Gömü köyüyle ilgili talebi zaten reddetti. Amasra ile ilgili bu tehlike ortadan kalktı” sözlerine yer verdi.


MİLLETİMİZ KRİZLERİ YAŞATANLARI SANDIĞA GÖMDÜ

AK Parti İl Danışma Meclisi toplantısı hafta sonunda Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda yapıldı. Kalabalık partililerin yanı sıra ilçe ve belde belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, hem iktidarlarının icraatlarını anlattı, hem MHP’ye hem de Belediye Başkanı Cemal Akın’ı eleştirdi. 12 Haziran seçimleri öncesinde partilerinin son danışma meclisi toplantısını yaptıklarını ifade ederek sözlerine başlayan Tunç, “gerek 2002 genel seçimleri, gerek 2004 yerel seçimleri yine 2007 genel seçimleri ve 2009 yerel seçimlerinde oylarını sürekli arttıran bir AK Parti iktidarı var. AK Parti, her seçimde ülkenin açık ara birinci partisi oldu. Milletimiz, “bize hizmet eden, ülkemizi dünyada süper güçler arasına sokan iktidarı daha güçlü bir şekilde iktidara getireceğiz” diyor. 2002 öncesinde yaşanan o krizleri de unutmamak gerekiyor. O zaman ülkemize bu krizleri yaşatan DSP ve MHP’yi sandığa gömdü” dedi.

“İKTİDARIMIZ DÖNEMİNDE MİLLİ GELİR ARTTI, CEBE DE YANSIDI”

Milletin iş yapanla ülkeyi krizlere sürükleyenleri çok iyi ayırdığını ifade eden Tunç, “iktidarımız döneminde milli geliri 3’e katladık. Bazı muhalefet partileri milli gelir artıyor ama cebe yansımadı diyor. Cebe de yansıyor. 2002’de 180 lira olan asgari ücreti bugün 600 liraya çıkardık. En az 350 lira alan bir memur maaşı bugün 1450 liraya yükseldi. Ama biz bunu da yeterli görmüyoruz ve çok daha fazlası için çalışıyoruz. Birde duble yollar yapmışız. Okullar yapmışız ama ülkeyi de borca batırmışız. Bir de bunu söylüyorlar. Yok öyle bir şey. IMF borçlarını biz ödemeye başladık. Küresel kriz döneminde bile IMF’den tek kuruş almadık. 2002’de vergilerin yüzde 85’i faize gidiyordu. Vergi gelirinin faize gittiği bir ortamda yatırım olabilir mi? Olamaz. İşte biz, geldik ve faizleri yüzde 5.5’e düşürdük. Bu milletin kaynakları, sizden kuruş kuruş toplanan vergiler, biryerlere çarçur edilirken şimdi milletimizin paraları milletimize gidiyor. Ülkede 5 bin tane okul yaptık. Üniversite kurmadığımız il kalmadı. Cumhuriyet tarihi boyunca 40 bin konut yapılmışken sadece iktidarımız döneminde 400 bini geçti. Cumhuriyet tarihi boyunca 6 bin 500 km bölünmüş yol varken sadece 8 yılda 13 bin km yol yapıldı. Kıyaslama ortada. Bartın’da bin konut” diye konuştu.

MUHALEFETİN İŞİ GÜCÜ KARALAMAK

Muhalefetin karalamaktan başka yaptığı bir şey olmadığını ifade eden Tunç, “Muhalefetin işi gücü karalamak. Karalamaktan başka bildikleri bir şey yok. Hani proje üretip bizde iktidfara geldiğimizde şunları şunları yapacağız demiyorlar. Sadece yapılan çalışmaları karalıyorlar. Siz istediğiniz kadar inkar edin, milletimiz zaten neyin yapılıp neyin yapılmadığını görüyor. Milletimiz bunu ayağına kadar gelen doktorla yaşıyor. Köyüne kadar gelen asfaltla görüyor. Bin 700 km yol yapıldı. Sadece Bartın’a yol için 70 milyon lira kaynak aktarıldı. Musluğundan akan sudan AK Parti’yi hatırlıyor. AK Parti sadece Fen Lisesi yaptı diyor. Peki 14 yeni bina yaptığımız yerden izleyen vatandaşlarımız ‘niye yalan söylüyorsun’ demez mi? Sadece bizim dönemimizde 14 yeni okul yapıldı. Bartın Üniversitesi kuruldu ki bu Bartın’ın il olmasından daha önemlidir. Devlet Hastanesi’ni yüzde 45 seviyesinde bırakmışlardı parasızlıktan kaderine terk edilmiş bir haldeydi. Biz iktidara geldik ve hemen bitirdik. Yetmedi yanına ek bina yaptık. Tarıma 33.7 milyon lira destek ayırdık. Sadece hayvancılığa 12 milyon lira verdik” dedi.

DEMEK Kİ VİZYONLARI O KADAR

Yine MHP’ye yüklenen Tunç, “Bazı muhalefet partilerinin mensupları ‘biz iktidara geldiğimizde yeni bir OSB kuracağız’ diyor. Tabi barajı aşabilirse de iktidar olabilseler. Ama bilmiyor ki, biz OSB’yi 260 dönüm büyüttük, daha da 500 dönüm genişletmeye çalışıyoruz. O gün 4 fabrika yarım yamalak çalışırken bugün 30 fabrika var ve yetmiyor. Sen kendi iktidar olduğun dönemde OSB’yi bir cm büyütebildin mi? O koalisyon döneminde Bartın’a bir tane fabrika açılmadı. İlçelerimizde, beldelerimizde 262 köyümüzde yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. 20 köyde taşkın koruma çalışmalarımız var. Kültür merkezini 20 Nisan’da açmayı planlıyoruz. Bartın’da bazı bildordlarda parklar yapıyoruz yazıyor. Biz parkları artık köylere yapıyoruz. Yine aynı bildordlarda 4 lastik tekerlikli kepçe aldık diyor. Dışarıdan gelen birisi il belediyesi bu kadar geride mi diye sorar ve insan utanır. Orada lastik tekerlekli kepçe aldık diye bildorda koymak. Demek ki vizyon o kadar” diye konuştu.

2 YILDIR BARTIN’DA BİRŞEY YAPAMADILAR

Tunç, “Birde 16 Şubat’tan bu yana ruhsat veremiyoruz diye veryadı vigan var. Böyle bir şey yok. Siyaset aslında bu olmamalı. Yaptıklarınızı, yapacaklarınızı anlatın. Bir takım manevralarla, çaptırmalarla milletin gönlünü kazanamazsınız. Milletimiz neyin ne olduğunu biliyor. Hükümet 1/100 bin’lik planı yaptı ve bu nedenle bizim elimiz kolumuz bağlandı diyorlar. Bakanlığımızın 22 Mart yazısında kentsel yerleşik alan olarak gösterilen alanlarda kahverengi ile gösterilen kent merkezinde ruhsat vermeyi kısıtlayıcı bir hüküm bulunmamaktadır ve bu alanlarda inşaat ruhsatı verilememe gibi bir durum da söz konusu değildir” diyor. Bu aynı şekilde ilçelerimiz için de geçerli. Onlar nasıl veriyor. Çünkü, sakınca yok. Her gün basına ruhsat veremiyoruz. Elimiz kolumuz bağlı deniliyor. Bu propagandanın altında yatan sebep 2 yıldır Bartın’da bir şey yapılamamasının verdiği halitiruhiye vardır. AK Parti inşallah 11 Haziran’dan sonra ustalık dönemine başlayacak. 2002 çıraklık döneminiydi, 2007 kalfalık dönemiydi,i 2011 ustalık döneminin başladığı bir yıl olacak. Köylerimizi ziyaret etmeye devam edeceğiz. Kimseyi ayırmadan herkesi kucaklayacağız. 262 köye biz defalarca gittik. Şimdi bize seçimden seçime geliyorsunuz diyecek tek bir kişi yoktur, olamaz. Ama muhalefete diyecekler. AK Parti hem eserleriyle, hem teşkilatlarıyla, milletvekili ile geldi diyecekler. Gittiğimiz yerde alnımız açık, başımız dik şekilde dolaşabiliyoruz. Bartın bugün 500 milyon lira yatırıma sahip bir il oldu. Bunların içinde tarım, sosyal yardım destekleri yok. Bartın’ın nüfusu 160 bine düşmüştü artık 190 bine çıktı. Göç veren değil, göç alan bir Bartın var. Bartın üniversiteyle beraber, nüfusu çok daha gelişecek, artacak” dedi.

AMASRA’DA SANTRAL TEHLİKESİ ORTADAN KALKTI

Tunç, Amasra’ya kurulması düşünülen santral ile ilgili olarak da “Amasralılar gözümün içine bakıyor termik santralden bahsetmedim diye. O konuyu artık geride bıraktık. Amasra’ya termik santral falan yapıldığı yok. Muhalefet devamlı yapılacak diyecek, biz de yapılmayacak diyoruz. Çevre ve Orman Bakanlığımız Tarlaağzı ve Gömü köyüyle ilgili talebi zaten reddetti. Amasra ile ilgili bu tehlike ortadan kalktı. Hepinize teşekkür ediyorum. Bütün aday adaylarımıza başarılar diliyorum. İl Başkanımızın da ilk danışma meclisi, ona da hayırlı olmasını diliyorum. El ele birlik ve beraberlik içerisinde güzel çalışmalar olmasını diliyorum. Birlik ve beraberlik çok önemli, dedikodunun olmaması lazım. Dedikodu yapanlar size yaklaştığında onları elinizin tersiyle itmelisiniz. Bizim dedikoduyla işimiz yok, biz iş yapıyoruz demeliyiz. Bunlara fırsat vermeden birlik, beraberlik, sevgi ve saygı içerisinde en güzel başarıyı yakalamamız lazım. Katılan muhtarlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Muhtarlarımıza çok hakaretler edildi. Hala da edilmeye devam ediliyor. Televizyon ekranlarında edilmeye devam ediliyor. Muhtarlarımıza oy karşılığında referandumda evet verirseniz köyünüze hizmet gelir gibi bir takım hoş olmayan sözlerle itham ediliyor. Böyle bir şey yok. 2011 seçimlerinin Bartın’a hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kocaman yalanlar 10 yıl önce

Acaba Yılmaz TUNÇ santralin kurulması düşünülen yerin niye Amasra'ya bağlı olmadığı konusunda ısrar ediyor.Merak eden haritalara baksın.Delikliburun mevkii Tarlaağzı köyü sınırları içerisinde bulunmaktadır.Diyelim Tarlaağzı sınırları içerisinde değil.O zaman bundanda şu çıkıyor.Santral Amasra'ya kesinlikle kurulmayacak.Ama Bartın'a kurulacak.Bu dahada tehlikeli bir durum.Sayın TUNÇ Bartın'a santral kesinlikle kurulmayacak diyene kadar söylediğinin bir kelimesine bile inanmam.

Avatar
yok 10 yıl önce

"Amasra ile ilgili bu tehlike ortadan kalktı." demiş....
Gömü- Tarlaağzı'nda YAPILACAK SANTRAL Amasra için TEHLİKEYDİi öğle mi?
Şiimdi santral yeri Tarlaağzının 2 km batısına ve gene Tarlaağzı sınırları içine yapılınca TEHLİKE olmaktan çıkıyor öyle mi?
Bu nasıl bir santral 2 km öteye gidince TEHLİKE olmaktan çıkıyor.
Herkes düşünsün ve karar versin.................

Avatar
bigmen 10 yıl önce

Posta Gazetesine Mehmet Hatat açıklama yapıyor"3 termik santralin 2 sini Amasraya kuracağız"diyor,sayın Yılmaz Tunç açıklama yapıyor Amasraya santral yok diyor.Ya santral falan yok sayın Hattat bi maksada binaen böyle diyor,yada santral var sayın vekile doğru bilgi vermiyorlar.Her halukarda biz doğru bilgi alamıyor yada aldatılıyoruz.

Avatar
ozan kara 10 yıl önce

Bu nasıl bir adam böyle?Hala yalan söylüyor.ÇED raporu hala çevre bakanlığının sayfasında.Raporun reddedildiği falanda yok.Rapor değiştirilmiş.Tarlaağzı ve gömü nün yanında daha önceki raporda kendilerinin aldığı yapılamaz raporuna rağmen delikli burnu ve filyos gösterilmiş.Bana birisi bu çelişkiyi açıklasın.Demekki Yılmaz Tunç unda bilmediği şeyler var.İktidar da herkes ayrı bir boru çalıyor.Hepsi çok komik.

Avatar
ne önemi var 10 yıl önce

Sayın milletvekilimizin yaptığı açıklamaya güvenmek istiyoruz, olur da AMASRA SINIRLARI İÇİNE SANTRAL KURULURSA, Bartın Halkı, Yılmaz TUNÇ'u hiç unutmayacak!!!

Avatar
Erdoğan Atmış 10 yıl önce

Sayın Tunç,
Termik santralin Bartın için birtehlike olduğunu kabul etmeniz çok sevindirici. Fakat, ÇED süreci hala devam ederken, resmi yazışmalar bu şekilde yapılırken ve firma sahibinin 1 nisanda basına yansıyan açıklamaları ortadayken, nasıl bu tehlike bitmiştir diyebiliyorsunuz? Eğer Bartın'ı gerçekten seviyorsanız, sizi daha önce defalarca davet ettiğimiz Bartın Platformu çatısı altında termik santral TEHLİKESİNE karşı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz. Partiniz de siz de gelin Bartın Platformu'nun çatısı altında yer alın.

Avatar
saddam 10 yıl önce

sayın yorumcular hattadın beyanına kadar acaba millet vekili doğru söylüyor olabilirmi diye hep düşündüm
ama hattat durup dururken böyle bir beyanat verdiyse millet vekili yalan söylüyor ortada artık
millet vekili herhalde adaylar kesin belli oluncaya kadar tepki çekmemek için bunu yaptı diyeceksinizki ya ondan sonra ,ondan sonrası yok yılmaz doğru ilk otobüsle evelallah istanbul pendike kadar yolu açık olsur

Avatar
. 10 yıl önce

SAYIN Vekilim diyorsun santral kurulmuyo acıklama yapıon aynı gün h aberin altında HEMAA BAŞKAN HATAT 2 FİRMA DİYO BARTINA TERMİK SANTRAL YAPACAZ DİYOakpden bugüç alıyo bu halk kime güvenecek hattatı yanına al yapılacakmı yapılmayacakmı acıkla yoksa ne köylere nede beldelere gelip oy isteyemesin biz seni ipini cekmesini biliriz boykot yapacağızbize başbakana bağlıdeğil halka bağlı vekil lazım