Yerel Yönetimler Danışma Meclisi Toplandı

Belediyelerin ve İl Genel Meclisinin çalışmaları masaya yatırıldı

Divan Başkanlığını Zonguldak Milletvekili ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Özcan Ulupınar’ın gerçekleştirdiği toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından İl Yerel Yönetimler Başkanı Yunis Kartal’ın açış konuşması ile başladı. İl Başkanı Yaşar Arslan’ın konuşmasının ardından Bartın Belediyeler Birliği Başkanı ve Kumluca Belediye Başkanı Metin Çetin, Arıt Belediye Başkanı Şahidi Kuşçu, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın belediyelerinin çalışmaları hakkında sunum yaptılar. İl Genel Meclisi Başkanı Ali Kartal’ın İl Genel Meclisi çalışmaları hakkında yaptığı konuşmanın ardından Bartın Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Yılmaz Tunç konuşma yaptı.

AK Parti, Yerel Yönetimlerdeki Başarıdan doğmuştur

Milletvekili Yılmaz Tunç, konuşmasında, AK Parti’nin doğuşunun nedenlerinden en önemlisinin yerel yönetimlerdeki başarısı olduğunu belirterek, CHP yönetiminde yaşanılamayan hale gelen İstanbul’da Sayın Başbakanımızın başarısı tüm Anadolu’nun takdirini kazandığını ve Türkiye’nin kurtuluşunun da Sayın Başbakanımızın liderliğinde kurulacak bir parti ile mümkün olacağına olan inancın dalga dalga yayıldığını ve AK Parti’nin kurulduğunu söyledi.

“Demokratikleşme-Sivilleşme-Yerelleşme” Programını adım adım gerçekleştiriyoruz

AK Parti’nin 2001 yılında kurulurken programına “demokratikleşme-yerelleşme-sivilleşme” programı adını verdiğini belirten Milletvekili Tunç; “9 yıllık iktidarımız süresince bunun gereğini adım adım gerçekleştirdik ve bu gün Türkiye, 2002’ye göre çok daha demokratik, çok daha gelişmiş bir ülke haline gelmiştir” dedi. Tunç; “Muhalefet istediği kadar karalamaya çalışsın, istediği kadar engellemeye çalışsın, meclis kürsüsünü işgal gibi kaba kuvvete başvursun, AK Kadroların bu millete hizmet kararlılığı artarak devam edecektir” dedi.

MHP il Başkanı ve Belediye Başkanının iddialarını belgeleri ile çürüttü

Milletvekili Tunç, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ve MHP’li Belediye Başkanı Cemal Akın’ın, Karasu köyü hudutları içerisinde kireçtaşı-dolomit ocağı ÇED başvurusuna izin verilmiş gibi kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklamalarda bulunduklarını belirterek; ÇED başvuru dosyasının Bartın Valiliğinin ve Çevre Şehircilik Bakanlığının internet sitesinde yayınlandığını, dosya incelendiğinde taşocağına izin verilmediğini, Orman ve Su İşleri Bakanlığı DSİ Bölge Müdürlüğünün 21.11.2011 tarihli yazısıyla, sözkonusu projenin Bartın ırmağının çıkış ağzı sol sahilinde yer almasından dolayı ve yapılacak olan patlatmalar neticesinde Bartın Irmağına malzeme akmasına neden olabileceğinden dolayı olumsuz görüşün verildiğinin görüldüğünü belirterek, hem il başkanı hem de belediye başkanı kireçtaşı ve dolomit ocağı ile ilgili olarak şahsıma yönelik “Yılmaz Tunç temsilciliğindeki AKP ne yapmak istiyor” diyerek gerçeklerle hiçbir ilgisi bulunmayan ifadeler kullanmışlardır. İlgili kurumların olumsuz görüşlerinin ÇED dosyasında olduğunu bildikleri halde, Çed süreci tamamlanmayan proje ile ilgili tarafımıza çamur atmaya kalkışan İl Başkanı ve Belediye Başkanı bu çamuru kendi ellerine bulaştırmışlardır.” Dedi.
MHP-DSP-ANAP Koalisyonu döneminde Amasra Tarlaağzı’na termik santral uygunluk raporu hazırlandı, AK Parti iktidarı ise Tarlaağzı ve Gömü köyleri çin ÇED başvurusun reddetti

MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik’in ve CHP Milletvekili Yalçınkaya’nın ikide bir termik santrali gündeme getirerek bu konuda da AK Parti hükümetini eleştirdiğini belirten Milletvekili Tunç; “MHP İl Başkanına 2000 yılında MHP’nin koalisyon ortağı olduğu dönemde TTK Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ön fizibilite raporunda Amasra Tarlaağzı köyünün termik santral yapımı için en uygun yer olduğuna ilişkin raporunu hatırlatmak gerekir. Amasra Tarlaağzı ve Gömü köyleri ile ilgili ÇED başvurusunu redden AK Parti hükümetinin Çevre Bakanlığıdır. Kendilerinin hükümet oldukları dönemde verilen raporları hatırlamayarak bu konuda da siyaset yapmaya kalkışan MHP il Başkanının önce kendisinin aynaya bakması gerekir.” Dedi.

Milletvekili Tunç, Bartın Belediyesini yönetenlerin 3 yılda sadece bir adet lokanta, bir adet yaya geçidi ve 1 adet Pazar yeri üstünü örterek belediyecilikte devrim yaptığını zannettiğini, üç yıldan bu yana bu üç konuyu her üç saatte bir basın toplantısı yaparak döndüre döndüre anlattıklarını, ancak halkın gerçekleri gördüğünü belirterek, Bartın halkının belediye çalışmalarından ne kadar şikayetçi olduklarını sokağa indiklerinde kendilerinin de görmüş olmalarından kaynaklanan bir telaş içerisinde nereye sataşacaklarını bilemediklerini söyledi.
Bartın’da da AK Belediyeciliği başlatacağız. AK Parti İcraatlarına muhalefetin hayallerinin dahi yetişemeyeceğini belirten Milletvekili Tunç; “AK Parti iktidarı Bartın’ı her alanda büyüten icraatlara imza atmaya devam etmektedir, 700 milyon tutarında gerçekleştirdiğimiz icraatlarımıza her geçen gün yenilerini ilave ediyoruz, bu icraatlarımız sayesinde bu gün Bartın’daki oy oranımız yüzde 29’dan yüzde 49’a çıkmıştır. Halkımızın bu güvenine layık olabilmenin gayreti içerisinde çalışmalarımızın hızını her geçen gün artırmaya devam ediyoruz, Bartın AK Parti iktidarıyla Üniversite şehri, turizm şehri, sanayi ve tarımda istihdamı artan bir şehir olma yolunda hızla ilerleyecek, iki yıl sonra yapılacak yerel seçimlerde de köhne belediyecilik anlayışına son vererek, merkezi hükümetle uyumlu, AK Projelerle Bartın’ı hak ettiği vizyona kavuşturacağız” dedi.

Özcan Ulupınar: “Bartın il merkezinde Belediyenin yetersizliği çok net görülüyor”

Zonguldak Milletvekili ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Özcan Ulupınar’da toplantıda yaptığı konuşmada, Bartın İl merkezinde yerel yönetimin çalışmalarındaki yetersizliklerin ile girişten itibaren göze çarptığını belirterek; “önümüzdeki yerel seçimlerde Bartın’da da AK Belediyeciliğin başlamasına büyük bir ihtiyaç var, bunu gerçekleştirecek olan da siz teşkilat mensuplarımız olacaktır, çalışmalarımızı buna göre planlayarak, Bartın halkına en güzel hizmeti sunabilecek, Bartın’da AK Parti hükümeti ile uyumlu çalışarak, Bartın’ı hak ettiği noktaya taşıyacak bir belediye yönetimini işbaşına getirecek sizlersiniz” dedi.

Konuşmaların ardından belediye ve il genel meclisi çalışmalarının karşılıklı istişaresinin yapıldığı toplantı, İl Başkanı Yaşar Arslan’ın değerlendirme konuşmasıyla sona erdi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
akpli 9 yıl önce

sayın akpartililer o günkü toplantıdan utanç duydum yerel yönetimler toplantısı imiş belediye meclis üyeleri yoktu il encümenlerinin çoğu yoktu abdipaşa belediye başkanı yoktu eeepartili olarak bizimde haberimiz yoktu bize söylenmedi biz yüzsüzlük yapıp geldik gerem millet vekili gerek il başkanı aradaki buzları eriteciğiz herkesi kucaklıcaz filan bunlar hikaye konuşmacılara baktımda yine adam gibi adam zonguldak millet vekili özcan var helal odama olaylara vakıf darısı bizimkilerinin başına

Avatar
bartın 9 yıl önce

Böl,parçala,yönet. Böldüler ,parçaladılar ama yönetecek birşey kalmadı...