Yurtbay: AB Hıristiyan Birliğidir

Bunun en somut örneğinin Avrupa Birliği Bakanlığı’nın kurulması olduğunu ifade eden İl Başkanı Yurtbay, “AK Parti batı kriterlerini referans alırken bizim kriter ve ölçülerimiz Kuran-ı Kerim ve Peygamberimiz (s.a.v)’in sünnetidir. Ak Parti ile kriterlerimiz farklıdır. Milli Görüş İslam coğrafyasını tekrar toplamak ve İslam Birliğini tekrar kurmakla yükümlüdür” dedi.

Saadet Partisi Bartın İlk Başkanı Ünal Yurtbay, Türkiye’nin Avrupa Birliği yerine Milli Görüş çatısı altında toplanarak İslam Birliği oluşumunu tamamlaması gerektiğini söyledi. Hükümetin anayasa çalışmaları ve Avrupa Birliği Bakanlığı kurarak AB’ye girmek için çaba harcadığını ifade eden Yurtbay, “AK Partinin tek başına yapmaya çalıştığı anayasa biliyoruz ki başkanlık sistemin temel alınacağı bir anayasa olacaktır. AKP Hükümetinin Avrupa Birliği Bakanlığı kurarak AB’ye girmek istemesi ile bizim İslam Birliği’ne girmek istememiz temel farklarımızdandır. AB Hıristiyan birliğidir, hatta gerçek manası haçlı birliğidir. AK Parti batı kriterlerini referans alırken bizim kriter ve ölçülerimiz Kuran-ı Kerim ve Peygamberimiz (s.a.v)’in sünnetidir. Ak Parti ile kriterlerimiz farklıdır” ifadelerini kullandı. “Eyalet sistemi yerine İslam Birliği kurulmalıdır” diyen Yurtbay, “AKP küresel emperyalizmin iş birlikçilerden yanadır. Milli Görüş İslam coğrafyasını tekrar toplamak ve İslam Birliğini tekrar kurmakla yükümlüdür. AKP kafasındaki eyalet sistemi projelerini bırakıp İslam Birliği yönünde hareket etmelidir. Ancak o zaman doğru yola girmiş olur.” diye konuştu.

İSLAM DÜNYASI BÜYÜK BİR SINAV İÇERİSİNDE

İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının eksik olmadığını söyleyen Yurtbay, buna Batı medeniyetinin sebep olduğunu belirti. Yurtbay, “İslam dünyası olarak tarihi bir sınav içerisindeyiz. Kader-i ilahi yeryüzünün mazlum insanlarının önünü açmıştır. Böyle bir zamanda Müslümanlar ya İslam medeniyetini kurarak yeryüzünde hak ve adaleti tesis edecekler, ya da Batılıların peşine takılıp sonu gelmez problemlerle uğraşacaklardır. İslam âlemi, şu anda tarihinin en kritik ve en badireli bir dönemi yaşamaktadır. Çünkü birçok İslam ülkesinde zulüm var, kan ve gözyaşı var. Bu ülkelerdeki Müslüman kardeşlerimiz, insanlık dışı vahşet ve katliamlarla karşı karşıyadır. Dünya halkının büyük bir çoğunluğu da, sefalet, yoksulluk, açlık ve ölümle burun buruna yaşamak zorunda bırakıldılar. Peki, bu zulüm, kan ve gözyaşının sorumluları kimler? İnsanlık tarihinin son 200 yılını, Batı medeniyetinin dünyada egemen olduğu bir dönem olarak sayabiliriz” şeklinde konuştu.

SİYONİZMİN VE KÜRESEL EMPERYALİZMİN İŞGALİ ALTINDAYIZ

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Yurtbay, “Bugün dünyanın neresinden, gökyüzüne doğru dumanlar yükseliyorsa biliniz ki orası bir İslam ülkesidir. Filistin’dir. Gazze’dir, Mali’dir, Somali’dir, Irak’tır, Libya’dır, Suriye’dir. Bosna-Hersek’tir. Belki de Keşmir, Arakan, Afganistan, Pakistan’dır. Kim bilir, belki de hepsidir: Bütün İslam Âlemidir. Yine bugün, arşa bir çığlık, bir feryad ü figan yükseliyorsa, emin olunuz ki o, mutlaka bir tecavüze uğrayan Ayşelerin, Fatmaların feryad ü figanıdır. Çünkü bugün, istisnasız, bütün İslam ülkeleri, ırkçı siyonizmin ve küresel emperyalizmin ya doğrudan doğruya işgali altındadır veya dolaylı biçimde kontrolü altındadır. Küresel emperyalizmin ve Irkçı Siyonizmin amacı, İslam ülkelerini mikro devletçiklere bölmektir. İslam Âleminin parçalanması için bir kısım Müslümanlar da bilerek veya bilmeyerek küresel emperyalizme yardım etmektedir. Müslümanların parçalanması için ırkçı siyonizme ve küresel emperyalizme verilen Müslüman desteği, ister bilerek(ihanet mertebesinde olsun, ister bilmeden olsun sonuç değişmiyor. Batı’nın yerini daha bir gelişmiş olan ırkçı Siyonizm ve küresel emperyalizm almıştır. Irkçı Siyonizm ve küresel emperyalizmin, İslam âlemini daha bir bölüp parçalamak için hazırladıkları projenin adı ise Büyük Ortadoğu Projesi’dir” dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
Saadet Partisi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bu adama ne içirmişler 8 yıl önce

bu adama ne içirmişler anlamıs değilim saadet sen baraj altısın artık ugrasma abilerinle git kosede izle sadece sana bu yakısır sadece :)

Avatar
Fikret Ercan 8 yıl önce

Haberi okumadan yorum diye saçma sapan laflar etmek en azından cahilliktir,bilmiyorsan gel saadet partisine gerçekleri öğren bari. Baraj altında olmak gerçekleri dile getirmeyi engeller mi hakkı ve hakikati her şartta ve her zeminde sp liler söylemeye ve çözüm üretmeye devam edeceklerdir. Sen sürünmeye razı olsanda biz razı olmayacağız.

Avatar
hocamız @Fikret Ercan 8 yıl önce

hocamızdan sonra saadet diye bişey kalmadı :) bunu sizde daha iyi bılıyorsunuz. onun için fazla söz etmenize gerek yok . saadet devri bitmiştir. yol yakınken ak partiye gecme zamanınız gelmıs sızınde . el ele olmak lazim