Yurtbay: Çifte Standart değil, Adalet

ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT

Partisinin iktidar olduğu dönemlerde diğer siyasilerin hayal edemediği efsane hizmetler yaptıklarını anlatan Yurtbay, “Önce ahlak ve maneviyat, .ağır sanayi hamlesi, şahsiyetli dış politika sloganıyla siyasi hayatına başlayan Milli Görüş hareketi alternatif bir medeniyet projesi olduğunu uyguladığı politikalarla tüm dünyaya ispat etmiştir. Genel yönetimde 1974-1978 ile 1996-1997 dönemlerimde iktidar olmuş diğer siyasilerin hayal bile edemediği efsane hizmetler yapmıştır. 45 milyon insanın yaşadığı Belediyelerde yönetime gelmiş ve belediyeciliğin alfabesini yazarak, insanımıza nasıl hizmet yapılması gerektiğini bizzat milletimize göstermiştir.

SAADET PARTİSİ MUTLAKA İKTİDAR OLMALI

Gelinen noktadan anlaşılmıştır ki, bu ülkede Saadet Partisi mutlaka iktidar olmalı. Türkiye'nin örnek ve güçlü bir ülke olması gerekiyor. Ama maalesef baktığımız zaman Türkiye tamamen batıyı taklit eden hocamızın tabiriyle batı taklitçiliğinden ileri gitmeyen bir ülke haline geldi. 10 sene oldu Kemal Dervişle başlayan o ekonomik politikalar AKP ile birebir aynı çizgide devam ettirilerek Türkiye iç ve dış borca sürüklendi. Ağır vergilerle halkımızın alım gücü azaltıldı. İşçi, memur, asker, polis ve çalışan herkesin maaş artışları yıllık yüzde 5 civarında olurken, tüketim harcamalarına katlanarak zamlar gelmiş ve milletimizin alım gücü her geçen gün azaltılmıştır. Alım gücü azaltılan millet kredili yaşamaya başlamış ve bankaların adeta kölesi haline getirilmiştir. Taşeronluk, sistemiyle zengin sayısı artarken alım gücü azalmış fakirleşme buna paralel olarak çoğalmıştır. Kıymetli misafirler bugün Ülkemizin getirildiği noktayı dört başlık altında arz etmek istiyorum.

ÜLKEMİZ BAĞIMLI HALE GETİRİLMİŞTİR

Toplum Ahlak ve Maneviyat Yönünden Çökertilmiş, halkımız arasına kin ve nefret tohumları ekilmiş, üretim ekonomisinden tüketim ekonomisine geçilmiş, dış politikada ülkemiz bağımlı hale getirilmiştir. Tablo ortadadır, çözüm nedir? Kamu tek hesabına yani havuz sitemine geçilmesi, kit'lerin kara geçirilmesi, Yeraltı ve yerüstü kaynaklarının harekete geçirilmesi, bankaların dışarıda bulunan paralarının ülkemize getirilmesi, kamunun Merkez Bankası ve kamu bankalarına olan borçlarının silinmesi, döviz kurlarının yapay bir şekilde hareket etmesinin önlenmesi, bono faizlerinden vergi alınması, vadesi gelmemiş faiz bonolarının nakitmiş gibi kullanılmasının önlenmesi, emisyon yani para eksikliği nedeniyle rantiyeye aktarılan tutarın hazineye kazandırılması, israf ve yolsuzlukların önlenmesi, üretim ekonomisine geçilmesi, ihraç ettiğimiz malların için yüzde 75 olan yarı mamul alımlarının yüzde 10 civarlarına çekilerek ithalat ve ihracat arasındaki farkın ilk önce azaltılması daha sonra ortadan kaldırılması ve işçi, Memur, emeklinin maaş zamlarıyla alım güçlerinin artırılarak, üretime hız kazandırılması şeklinde halkımız için müreffeh bir Türkiye oluşturulacaktır.

ÇİFTE STANDART DEĞİL, ADALET

Milli Görüşün Tek Temsilcisi olan Saadet Partisi savaş değil, barış. Çatışma değil diyalog, Çifte standart değil, adalet. Büyüklük taslama ve üstünlük değil, eşitlik. Baskı ve tahakkakum değil, insan hakları ve özgürlük diyerek yeniden Büyük Türkiye'nin ve yeni bir dünya düzenin kurulmasına inanmakta ve bu prensipler ışığında çalışmaktadır. İnananlar geliyor. Hakkı hakim kılmaya Batıla dur diyerek. Adil düzen kurmaya Adil düzen kurulur Zulümden kurtulunur Mazlumun yüzü güler İnsanın yüzü güler. Yeni bir gün doğuyor. Bu diyarın bağrına Karanlık terk ediyor. Yerini aydınlığa Cihat Allah’ın emri vaktimiz yok durmaya Batıl hüküm sürerken, hakkın yok uyumaya. Zafer inananların hakkıdır, olacaktır. Sabret sen ey arkadaş, Nur tamamlanacaktır.” diye konuştu.

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TONGÜÇ DE KATILDI

Davetli olarak katılan Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç de, kongrede yaptığı konuşmada, “Hizmete 27 Şubat’ta rahmet ve rahmana uğurladığımız Muhterem Erbakan Hocamızdan sonra konuşmak elbette zordur. Ancak kendileri çok arzu ettikleri rablerine gitti ve Milli Görüş gibi büyük bir davayı siz değerli kardeşlerimizin omuzlarına bırakarak gittiler. Bize düşen vazife bu aşamadan sonra bu kıymetli davayı hedefine ulaştırmak, yani yeni dünyayı kurmaktır. Büyük bir liderle 13 yıl birlikte çalışmanın hazzın duyuyorum. Kendilerinden fevkalade istifade ettik. Bize öğrettiği yeni dünya düzenini yerine getirebilmek için gece gündüz demeden çalışmayı bir vazife biliyorum.” şeklinde konuştu. Tek liste halinde gidilen kongrede Ünal Yurtbay yeniden İl Başkanı seçildi. 

S.Bostancı

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.