Yurtbay: Ekonomiye olan güven azalıyor

ANKET SONUÇLARINI DEĞERLENDİREN İL BAŞKANI ÜNAL YURTBAY:

Başkan Yurtbay, “Metropoll’ün yaptığı ankette; ankete katılanlara “AK Parti Hükümetinin son bir yılda uyguladığı Ekonomi Politikalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?” suali soruluyor. Bu suale ankete katılanların 2011 yılı Aralık ayında % 69.0’u “başarılı” cevabını verirken Aralık 2012’de “başarılı” cevabını verenlerin oranı % 55.6’ya düşmüştür. Bunun anlamı bir yılda halkımızın iktidarın ekonomi yönetimine olan güveni azalmıştır” dedi.

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, geçtiğimiz ve bir önceki yıllara oranla yapılan anket sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Hükümetin uyguladığı ekonomi politikalarını konu alan ankette ekonomi uygulamaları 2011 yılında “iyi gidiyor” cevabını veren vatandaşların 2012 yılında ise “iyi gitmiyor” cevabını vererek hükümete karşı güvenin azaldığını kaydetti. Başkan Yurtbay açıklamasında partisinin Ekonomik ve Sosyal İşler Başkanlığı olarak yaptığı anketin sonuçlarını şu şekilde değerlendirdi: “Kamuoyu araştırmaları yapan Metropoll şirketinin düzenlediği ankete katılanlara “Türkiye iyiye doğru mu, yoksa kötüye doğru mu gidiyor” diye bir sual soruluyor. Bu suale ankete katılanların Aralık 2011’de % 54.1’i “iyiye gidiyor” cevabını verirken, bir yıl sonra yani 2012 Yılı Aralık ayında “iyiye gidiyor” diyenlerin oranı % 40.2’ye düşmüştür. Aynı konuda TÜİK’in yaptığı araştırmada da 2012’de Türk halkının yaşam memnuniyetinin 2011 yılına göre düştüğü tespit edilmiştir. Bunun anlamı insanımız geleceğe olan umudunu yitirmeye başlamıştır. Yine Metropoll’ün yaptığı ankette, ankete katılanlara “AK Parti Hükümetinin son bir yılda uyguladığı Ekonomi Politikalarını genel olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?” suali soruluyor. Bu suale ankete katılanların 2011 yılı Aralık ayında % 69.0’u “başarılı” cevabını verirken Aralık 2012’de “başarılı” cevabını verenlerin oranı % 55.6’ya düşmüştür. Bunun anlamı bir yılda halkımızın iktidarın ekonomi yönetimine olan güveni azalmıştır. Yani vatandaşın bize söylediği şikâyetler artık anketlere yansımaktadır. Benzer durum dış politika hakkında sorulan suale verilen cevap için de söz konusudur” dedi.

YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE, YENİDEN BÜYÜK TÜRKİYE

Anket sonuçlarını açıkladıktan sonra yazılı ve görsel basın mensuplarına de seslenen Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, “Değerli Teşkilat Mensuplarımız; şimdi sizlerden ricamız ülke ekonomisi hakkında verilen bu bilgileri partili kardeşlerimiz aracılığı ile halkımıza götürerek halkımızı aydınlatmanız ve Parlamentoda grubu bulunan partilerin yapması gereken bu önemli görevi başarı ile yapmanızdır. Bu görevi şimdiye kadar başarıyla yaptığınız için yukarıdaki anket sonuçlarının ortaya çıktığına bizler inanıyoruz, Sizler de inanınız ve bu inançla daha azimli olarak çalışınız. Evet, Ülke gerçekleri konusunda bilgilendirilen halkımızın seçim sandığının başına gittiğinde tercihini milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisin‘den yana kullanacağından emin olabilirsiniz. Çünkü bu milletin her ferdi Yaşanabilir Bir Türkiye’nin, Yeniden Büyük Türkiye’nin ve tüm insanlığın refah, barış ve huzur içinde olduğu Yeni Bir Dünya’nın kurulmasını ister. Bu amacın gerçekleşmesi için çalışan Milli Görüşçü kadroları, Saadet Partilileri saygı ile selamlıyorum. Allah (c.c.) hayırlı çalışmalarımızda hepimizin yardımcısı olsun” diye konuştu.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
Saadet Partisi
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.