Çiftçiler artık SMS'le bilgilendirilecek

Devreye girecek SMS hizmeti ile ilgili bir açıklama yapan İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter BAYRAM “Uygulamaya koyacağımız bu sistem sayesinde Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzün tüm çalışmaları SMS yoluyla çiftçilerimizin cep telefonlarına duyurulacaktır. Kurulan bu ağ sayesinde Çiftçilerimiz, Sektör Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları İl Müdürlüğümüzde ki bilgiye en hızlı biçimde sahip olacaklar” dedi.

GÖREVE BAŞLADI

Geçtiğimiz günlerde Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Yusuf Alagöz’ün Bakanlık Müşavirliğine atanmasının sonrasında Bartın’a İl Müdürü olarak atanan Abdulsetter Bayram’a ilk ziyaret Bartın Televizyonu (BTV) haber merkezinden oldu.

İLK ZİYARET BTV’DEN

Uzun yıllar Hatay ilinde gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüğünde görev yapan Abdulsetter Bayram’ı Bartın Radyo ve Televizyon Haber Müdürü aynı zamanda Ajans Habertürk Bartın Temsilcisi Ayhan acar, BTV haber editörü Soner Boyacı, haber kameramanı Erkan Hızoğlu, TRT Bartın Temsilcisi Naim Çetin ile birlikte 2 gündür görevde olan Bartın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdusetter Bayram’ı makamında ziyaret ettiler.

ACAR, BARTIN BASINI HAKKINDA BİLGİLER VERDİ.

BTV Haber Müdürü aynı zamanda Ajans Habertürk Bartın Temsilcisi Ayhan acar ziyarette yaptığı konuşmada, Bartın’da 6 adet günlük yayın yapan yerel gazete ile bir adet yerel televizyonun olduğunu ifade ederek, Bartın Radyo Televizyon A.Ş olarak, müdürlüğün Bartın’da çalışmalarına destek ve katkı vermeye hazır olduklarını ifade etti. Acar, ayrıca BTV dışında, Bartın 74 haber Gazetesi, Radyo B ve kurumun internet haber portalları konusunda bilgiler verdi.

BAYRAM: BARTIN’I ÇOK BEĞENDİM

Samimi tavırlarıyla dikkat çeken İl Müdürü Abdulsetter Bayram, Bartın’ın ismini daha öncede duyduğunu ifade ederek, yeşille mavinin buluştuğu bir ilde görev yapacak olmasında dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Bayram, “Hedefimiz hizmet standartlarını yükseltmek, üretmeyi esas almak, mazeret değil maharet üretmek ve kamuya hesap verebilir bir anlayışla çalışmak olacaktır. İlimizin sahip olduğu öz kaynaklarımızı ve ekolojimizi bilim, teknoloji ve iletişimle birleştirerek tarımsal üretimde verimi ve kaliteyi arttırmaya yönelik olarak “Bartın 2023 İl Gelişim Planı” hedeflerimiz istikametinde gıda, tarım ve hayvancılık sektörümüzün tüm paydaş sivil toplum kuruluşlarıyla yönetişim anlayışı içerisinde çalışacağımızı özellikle belirtmek isterim. Ortak akıl ve istişareye dayalı bir yönetimin ve aynı usulle sorunları çözmenin ve proje üretmenin önemli ve doğru olduğunun bilinci içerisindeyiz. İl yüzölçümümüzün %34’ünde tarım yapılabilmekte, geriye kalan alanlar ise tarıma elverişli olmayan engebelik ve orman alanlardır. Buda ilimizin tarımsal arazi varlığının kapladığı alana göre çok fazla olmadığını göstermektedir. Yetersiz olan arazi varlığımızın parçalı ve dağınık olması işletme ölçeklerimizin küçük olması üretim alanlarımızın daha iyi yönetilmesini zorunlu kılmaktadır. İlk izlenimim olarak, ilimizde birim alandan daha fazla katma değer sağlayacak bir üretim anlayışını (kapama meyvecilik, organik tarım, seracılık, hayvancılık ve arıcılık vb. tarımsal aktiviteleri) daha da yerleştirmek olduğu kanaatindeyim. Mevcut kırsal göçümüzü tersine çevirerek bunu başarma yolunda yoğun bir gayretin içerisinde olacağımızı şimdiden belirtmek isterim. Bartın kamuoyu ve siz değerli basın mensuplarımızdan alacağımızı da özellikle ifade etmek istiyorum. Gerek iç pazar gerekse dış pazar dikkate alınarak hangi ürünü nerede, hangi kalitede ve standartlarda üretmemiz gerektiğinin plan ve programlanması da önemlidir. Çalışmalarımızda bu temel esaslar dikkate alınacak ve buna göre projeler üretmenin gayreti içerisinde olacağız.”dedi.

Haber: Ayhan ACAR
Foto: Erkan HIZOĞLU

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.