90. Yıl Coşkusu mesajlara yansıdı
Trafik Bilgi Notu: 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamalarının 90. yılı ilimiz Cumhuriyet Meydanında yapılacaktır. Kutlama programı saat:09.00 başlayacak olup program süresince, Yukarı çarşıdan hamam sokak istikametine, İnkumu duraklarından Davut Fırıncıoğlu sokak istikametine trafik akımı verilemeyecek olup; Trafik akımı Yukarı Çarşıdan Öğretmenevi istikametine, Eski Konak Caddesinden Kemer meydanı istikametine yönlendirilecektir. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü

* * *

Saygıdeğer vatandaşlarım,

Her 30 Ağustos'ta olduğu gibi yine övünç hissiyeti ile doluyuz.

Geleceğini karanlık görmeyen ve alçakça bir ölüme razı olmayan ecdadın evlatları olarak, onlara yakışan olmanın kararlılığını sergiliyoruz.

Zaman zaman yüreklerimiz dağlansada, dünya dünyalığını bildiğinden bu yana var olan milletimiz, kararlı duruşu ile dünya var oldukça var olacağını ifade etmeye devam etmekte, dostuna mutluluk, düşmanına endişe vermektedir.

30 Ağustos'un övüncünü bize miras bırakan mukaddes ecdadım huzur içinde uyu, Türk insanı size layık evlatlar olmaya devam edecektir. Ruhunuz şad olsun.

Kahraman Milletimin, kahraman Silahlı Kuvvetlerine şükranlarımı sunuyorum.

Zafer Bayramınız kutlu olsun!

Bülent SAVUR
V a l i

* * *

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Tunç mesajında, İstiklal mücadelesini taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan 30 Ağustos zaferiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığını belirterek, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla anıyorum dedi.

Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi: “Milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde ortaya koyduğu var olma iradesi, kahraman Mehmetçiğin cesaret ve fedakarlığı, tarih sahnesinden silinmek istenen aziz milletimizi 30 Ağustos 1922'de "büyük zafer'e ulaştırmıştır. İstiklal mücadelesini taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine yol açan bu zaferle, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır.

Sayıca kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istikbalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya göstermiştir. Milletimizin ortaya koyduğu bu yüksek ruh ve şuur, her zaman canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bizler de imkansızlıklar içerisinde, büyük fedakarlıklarla kazanılan bu zaferin verdiği güç ve cesaretle, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Ne mutlu bizlere ki bugün bu hedeflerimize her zamankinden çok daha yakınız.

Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü olan 2023 yılına dair hedeflerimizi bir bir hayata geçirerek ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapacağız, güçlü toplum, ileri demokrasi ve lider ülke hedefimizi milletimizle birlikte gerçekleştirmekte kararlıyız.
Bayram sevincimize gölge düşüren hain terör saldırılarını şiddetle kınıyor, Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ülkemizin birlik ve beraberliğine kastedenler, milletimizin huzurunu kaçırmak isteyenler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır.

Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.

Av.Yılmaz TUNÇ
Ak Parti Bartın Milletvekili

* * *

Bilindiği üzere; Türk ulusunun azmi ile 30 Ağustos 1922’de kazanılan “Başkomutanlık Meydan Muharebesi” ulusumuzu esir almak isteyen düşmana karşı, Türk ordusunun, kadınıyla, çocuğuyla, yaşlısıyla ve genciyle hep birlikte vermiş olduğu mücadelenin kazanıldığı, büyük bir özgürlük destanı olmuştur.

Her yıl büyük bir sevinç ve heyecanla kutladığımız bu anlamlı günde; başta bu güzel ülkeyi bizlere emanet eden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehit ve gazilerimizi, minnet ve şükran duygularımızla anıyor, birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, halkımızın büyük bir duyarlılık içerisinde, karşılaştığı tüm zorlukların üstesinden gelmeyi her zaman başaracağına olan inancımla, “30 Ağustos Zafer Bayramı”’nı en içten duygularımla kutluyorum.

M.Rıza YALÇINKAYA
Bartın Milletvekili

* * *

CEMAL AKIN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'NI KUTLADI

Belediye Başkanı Cemal Akın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Akın mesajında "Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini sağlamlaştıran Büyük Zaferin 90. yılını kutluyor, başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, mukaddes vatanımız için canı pahasına görev yapan şehitlerimizi, gazilerimizi ve günümüzde terör eylemlerinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri ile güvenlik güçleri mensuplarımızı ve hayatlarını yitiren vatandaşla-rımızı saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.

* * *

30 Ağustos Zaferi, Milletimizin olağan üstü gayret ve gücünü tüm dünyaya göstermiş olması açısından büyük bir öneme sahiptir. Ulusal kurtuluş ve bağımsızlık zaferinin, başkumandanı Mustafa Kemal Atatürk başta olmak tüm uluslara örnek olan bağımsızlık mücadelesi veren Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman evlatlarını rahmetle, minnet ve saygıyla anıyor, Büyük Türk ulusunun 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Prof. Dr. Azize TOPER KAYGIN
Bartın Üniversitesi Rektör V.

* * *

MHP İL BAŞKANI SEZAİ BİLGİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’NI KUTLADI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Bilgin mesajında, “Bedeli kanla ödenerek kazanılan zaferlerin hepsi; tam bağımsız yaşama konusunda müzakere ve tartışma kabul edilmeyeceğinin bir kanıtı olarak değerlendirilmelidir. Vatan burçlarından ay-yıldızlı bayrağımızın inmemesi için her şeyini feda eden, bu uğurda kendileri yetim kalma pahasına gelecek nesilleri öksüz ve çaresiz bırakmayan atalarımızın göz kamaştırıcı fedakârlıkları her türlü övgü ve takdirin üstündedir.

Bilinmelidir ki, 1000 yıldır üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan toprakları; muzaffer atalarımızın yegâne emaneti olup, korunması ve her türlü mülahazanın üzerinde tutulması gereken maddi ve manevi bir hazinedir.

Asırları aşarak gelen kutlu vatan emanetinin muhafazası ve gelecek kuşaklara devri konusunda sahip olduğumuz tartışılmaz niyeti ve göstereceğimiz milli gayreti bu vesileyle bir kez daha belirtmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın devamlılığı ve bağımsızlığı yolunda çok önemli bir anlamı olan Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 90. yıldönümünü kutluyor; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün ülkü ve silah arkadaşlarını, milletimizin selameti için canlarından seve seve vazgeçen aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet hislerimle anıyorum” dedi.

* * *

AKMAZ “TÜRK MİLLETİ BU ZAFERLE SONSUZA DEK VAR OLMAYA ANT İÇMİŞTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Akmaz mesajında, “Ağustos ayı, aziz milletimiz açısından apayrı öneme haiz bir dönem olagelmiştir. Türkler’e Anadolu’nun kapılarını açan 1071’deki Malazgirt savaşı, 1514’deki stratejik Çaldıran Savaşı, devamında 1516’da yine milletimize bu sefer Ortadoğu’nun kapılarını açan Mercidabık savaşı ve daha nice büyük zaferler bu ayda kazanılmıştır. Son olarak 26 Ağustos 1922´deki Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı sonucunda ulaşılan 30 Ağustos Zaferi´yle, bitmek üzere olduğu sanılan Türk milleti sonsuza değin var olmaya ant içmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, Bartınlı vatandaşlarımızın, içinde bulunduğumuz Zafer Haftası’nı kutluyor, şehitlerimize rahmet, gazilerimize uzun ömürler dilerim” dedi.

* * *

AK PARTİ BARTIN İL BAŞKANI YAŞAR ARSLAN IN ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan zafer bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında,Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan ve Türk milleti ile kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü tüm dünyaya gösteren şanlı 30 Ağustos zaferimizin 89’uncu yıldönümünü gururla kutluyoruz.

Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz; birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vazgeçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır

Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir

Bu inançla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor,bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını,vatanın bağımsızlığı için savaşıp can veren bütün şehitlerimizi saygı ile anıyor Allah’tan rahmet diliyorum Ruhları şad mekanları cennet olsun Hepsinden Allah razı olsun.

* * *

“Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan ve Yüce Türk milleti ile kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücünü, tüm dünyaya gösteren, şanlı “30 Ağustos Zafer Bayramı” mızın 90. yıldönümünü gururla kutluyoruz. Şanlı tarihimiz, her zaman gurur duyduğumuz, milletimizi diğer milletlerden farklı, saygın ve güçlü kılan, geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan unutulmaz zaferlerle doludur.

'Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesi neticesinde kazanılan 30 Ağustos Zaferi, aynı zamanda milletimizin, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirdiği dönüm noktası olan bir destanın adıdır.

30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılan büyük zafer, milletimizin en eşsiz destanlarından birisidir. Bu mücadelelerde yurdumuzu parçalamak isteyenler dize getirilmiş, milletimiz, haklı ve onurlu direnişiyle, yurt sevgisinin sayısal güçten daha üstün olduğunu kanıtlamıştır.
30 Ağustos Zaferi, bağımsızlığına saygı duyulan çağdaş bir Devlet'e sahip olmamızın yolunu açmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerini atmıştır.

Milli mücadelemizdeki ruh, ülke ve millet sevgisi, dayanışma ve birlik anlayışı bizim için yol göstericidir.

Türk milleti,milli birlik beraberlik şuuru içinde,sonsuza kadar hür ve bağımsız yaşayacaktır.Bu duygularımızla,başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm şehitlerimizi rahmet,kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.Tüm yutdaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularımızla kutluyoruz. Saygılarımızla.

CHP BARTIN İL BAŞKANLIĞI

* * *

Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 90'ıncı yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Yurtbay mesajında; "Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, bu zaferi bizlere hediye eden tüm şehitlere Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyor, şükran ve minnetle anıyorum. Bu zafer milletimizin vatan söz konusu olduğunda ortaya koyabileceği fedakârlık ve kararlılığın sayısız örneklerinden biridir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, istiklal ve istikbalimiz tehlikeye düştüğünde bu yüce millet aynı kararlılığı ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmeyecektir" dedi.

30 Ağustos Zaferi'nin ayağında çarığı, sofrasında ekmeği olmayan bir millet tarafında kazanıldığını kaydeden Yurtbay, "30 Ağustos Zaferi ile taçlanan Kurtuluş Savaşı, milletimizin hangi şart altında olursa olsun, esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin açık göstergesidir" dedi.

Bütün imkansızlıklara rağmen kazanılan bu zaferin iki anahtar kelimesinin 'iman' ve 'kardeşlik' olduğunu belirten Yurtbay, "Bir milletin en büyük gücü; topu, tankı, parası değil, imanlı ve inançlı evlatlarıdır. İstiklal mücadelesinde yiyecek ekmeğimiz yoktu ama sarsılmaz bir imanımız vardı. Kökü bin yıllara dayanan bir kardeşlik bağımız vardı. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkesiyle yurdun dört bir yanından koşup gelen vatan evlatları omuz omuza şehit oldu. Hepsinin tek ortak paydası İslam'dı. Biz bin yıldır bu topraklarda yaşayan aynı Rabbe inanan, aynı kitabı okuyan ve aynı kıbleye yönelen bir kardeşler topluluğuyuz. Bunu bilen karanlık güçler birlik ve beraberliğimizi bozmaya, milletimiz arasına nifak tohumları ekmeye çalışmaktadır. Taşeron terör örgütleri eliyle bizi birbirimize düşürmeye çalışmaktadır. Maalesef teröre verdiğimiz şehit sayısı 30 Ağustos Meydan Muharebesi'ndeki şehit sayısından kat be kat fazladır. Terör Gaziantep'te olduğu gibi masum çocuk ve kadınları hedef almaktan çekinmemektedir. Ancak bir kez daha ifade ediyorum ki, ne yaparlarsa yapsınlar, milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile bu oyuna gelmeyecek. Bu sinsi hesapları her zaman olduğu gibi boşa çıkarmasını bilecektir" değerlendirmesinde bulundu.

* * *

BARTIN TSO BAŞKANI İSMAİL TOKSÖZ'DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

30 Ağustos Zaferi, milletimizin şanlı tarihindeki eşsiz kahramanlık ve yurtseverlik anıtlarından biridir. Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarının 1922 yılında Ağustos ayında kazandıkları askeri zaferler sadece bir zafer değil, verdikleri cansiperane mücadeleyle, onurumuzu, geleceğimizi ve çağdaş medeniyetler arasında cumhuriyetimizin alacağı yeri de kazanmışlardır. Milletimiz, sayısız fedakarlıkla Kurtuluş Savaşı ile cephelerde kazandığı bağımsızlığını, milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır. Bir milletin şahlanış destanının yıldönümünde, 30 Ağustos Zaferi’nin kahraman komutanı Atatürk'ü ve onun silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum.

* * *

Bir milletin şahlanış destanının yıldönümünde, 30 Ağustos Zaferinin kahraman komutanı Atatürk'ü ve onun silah arkadaşlarıyla, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor,Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kıymetli mensupları başta olmak üzere, bütün hemşerilerimizin “ 30 Ağustos Zafer Bayramını ” kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.

Yılmaz AKDENİZ
Bartın Meso Bşk

* * *

30 Ağustos; Afyon-Dumlupınar’da başlayan büyük taarruzun emperyalist güçler karşısında zaferle sonlandırıldığı, taçlandırıldığı gündür.

20. Yüzyılın başından beri cepheden cepheye koşmuş, doğan çocuklarına babalık yapamamış, evini yurdunu görememiş, yanı başında dostunu, silah arkadaşını yitirip, elleriyle kara toprağın bağrına bırakmış, imparatorluğun yitirdiği toprakların her karışını çiğerinden kopan bir parça kan gibi tükürmüş, yorgun insanların kendilerine güven ateşini yaktığı yürüyüşün sonlandığı gündür.

Bu yürüyüş; tam bağımsız, vatan ve milletiyle bölünmez bütünlüğü esas alan, ulus iradesine dayalı demokratik laik bir devletin kuruluşuna giden yolu açmıştır.

Emperyalizmin o gün bu ülke üstüne oynadığı oyunu, o acılı kuşağın yorgun savaşçılarının azmi ve güveni ile bozduk.
O acılı ve yorgun kuşağın çocukları, torunları olarak, emperyalizmin bugün ülkemiz üzerine oynadığı oyunları da bozacak güç ve inanca sahibiz.

Emperyalistler, ülkenin bütün siyasi yapısını kendi isteklerine göre şekillendirmiş olsalar bile, bu ülkenin bir santimetre karesini bile kimseye bırakmayacağız.

30 Ağustos’ta kazanılan zafer, yalnız emperyalizme karşı kazanılmış bir askeri zafer olmayıp, yorgun bir ulusun taşıdığı öz güveni ulusal sınırlarını korumak için nasıl harekete geçirdiğini göstermesi bakımından, aslında bugün için de ders alınması gereken bir anlam taşıyor.
Bize bu azmi ve güveni kazandıran acılı kuşağın yorgun savaşçılarını saygıyla anıyoruz.

Yaşadığımız sürece, Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı kalacağımıza, onları yeniden yaşama geçirip sonsuza dek yaşatacağımıza, Büyük Türk Ulusu önünde söz veriyoruz.

Yönetim Kurulu Adına
ADD Bartın Şube Başkanı Barış ÖZKANiOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet yıldırım 9 yıl önce

AKP nin tarihden ne kadar anladığı ortaya çıktı. geçen yılki mesajı hiç değiştirmeden basına geçmişler. 89. yıl geçen yılda kaldı. bu sene zafer in 90. yılı kutlanıyor.