Öne Çıkanlar Bartın Belediyesi Ulus Kastamonu Cemal Akın Kurucaşile Yılmaz Tunç Kozcağız Bartın Üniversitesi

75 Otobüs Hattı 30 Yıllığına Kiralanacak

Bartın Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantısı Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda 75 Araçlık 30 Yıl Süreli Özel Halk Otobüsü Çalışma Ruhsatı İhalesine çıkılması karara bağlandı.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında yapılan toplantıda toplam 21 gündem maddesi görüşüldü. Gündemde 6 yeni konu bulunurken, 15 madde ise Mayıs Ayı Meclis Toplantısı’nda komisyonlara havale edilen konuları içerdi. Gündemde yer alan 6 yeni konunun 2’si kabul edilirken, 4’ü ise ilgili komisyonlara havalesi yapıldı.

Yeni gündem maddelerinin görüşülmesinin akabinde de komisyonlardan gelen 15 madde değerlendirilerek kabul edildi. 

Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın; “Bartın Belediye Meclisi Haziran Ayı Toplantımızı Belediye Meclis Üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Belediye personelimizle, halkımızla, Belediye Başkan Yardımcılarımızla ve Belediye Meclis Üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize hizmet etmek için çalışıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz toplantımızın şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Görüşülen gündem maddeleri şu şekilde;

1. “İş makinesinin haczedilemez bir araç olarak kamu hizmetine tahsis edilmesi ile ilgili konunun görüşülmesi.

2. Bartın Belediyesi sınırları ile mücavir alan sınırları içerisinde yer alan genel aydınlatma kapsamında yer alan trafo, bask, direk vb. teçhizatlar için 2021 yılı için yer tahsis ücretlerinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

3. 75 Araçlık 30 Yıl Süreli Özel Halk Otobüsü Çalışma Ruhsatı İhalesine çıkılması konusunun Belediye Meclisince görüşülerek karara bağlanması, ihale iş ve işlemlerini yürütmek üzere Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesi talebinin görüşülmesi.

4. Mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Tuna Mahallesi, tapuda 1238 ada, 3 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

5. Mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Orduyeri Mahallesi, tapuda 429 ada, 186 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

6. Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Orduyeri Mahallesi tapuda 32 ada 31 numaralı parselin satış talebinin görüşülmesi.

7. Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Bartın Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Hep Birlikte El Ele Geleceğiniz Güvende” projesi ile ilgili Valilik oluruna binaen hazırlanan protokolün imzalanabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebinin görüşülmesi.

8. Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Kırtepe Mahallesi, tapuda 326 ada, 75 parselde kayıtlı taşınmazın (Yıkılmış Bodasaki Konağı) planının ortaya çıkarılması ile ilgili yapılacak kurtarma kazısına ilişkin hizmet protokolünün görüşülmesi.

9. Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Belediye Meclisi'nin 06.05.2009 tarih ve 66 sayılı kararı ile yürürlüğe giren Destek Hizmetleri Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliği'nin iptal edilerek güncellenen Bartın Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü Çalışma Yönetmeliği'nin kabul edilmesi talebinin görüşülmesi.

10. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Aladağ Mahallesi, tapuda 1021 ada, 14 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

11. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Aladağ Mahallesi, tapuda 765 ada, 95 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

12. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Cumhuriyet Mahallesi, tapuda 1143 ada, 17 ve 18 nolu parsellerin satış talebinin görüşülmesi.

13. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Karaköy Mahallesinde mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait tapuda 1465 ada, 6 parsel nolu taşınmaz ile tapuda 1276 ada, 88 ve 191 parsel nolu taşınmazların bedelsiz olarak Hazine adına devri talebinin görüşülmesi.

14. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Aladağ Mahallesi, tapuda 810 ada, 26 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

15. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Orduyeri Mahallesi, tapuda 418 ada, 212 ve 213 nolu parsellerin satış talebinin görüşülmesi.

16. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Aladağ Mahallesi, tapuda 765 ada, 80-96 nolu parsellerin satış talebinin görüşülmesi.

17. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Orduyeri Mahallesi, tapuda 372 ada, 75 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

18. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Bartın İli Merkez İlçe, Şiremirçavuş Köyü, tapuda 1323 ada, 30 parsel nolu taşınmaz üzerinde imar plan değişikliği talebinin görüşülmesi.

19. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Bartın Belediyesi bünyesinde çalıştırılacak 2. el otobüs alınması talebinin görüşülmesi.

20. Kültür ve Turizm Komisyonuna havale edilen, İnkumve Bartın’da kültür ve turizm ile ilgili iş ve işlemlerin takibi amacıyla yapılacak çalışmaların görüşülmesi.

21. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, pandemi döneminde kısıtlı ya da tamamen kapalı olma nedeni ile ekonomik olarak zor durumda kalan Belediyemiz kiracısı esnaflarımızın pandemi koşulları düzelinceye kadar kiralarının alınmaması talebinin görüşülmesi.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.