Dallıca Köyü'nde 48 Hektar Alana Sanayi Sitesi

Bartın'da 3 Aralık'ta toplanacak Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısında Dallıca Köyünde 48 hektarlık alanda Küçük Sanayi Sitesi yapılması için imar değişikliği görüşülecek. 

Bartın Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında 3 Aralık 2020 Perşembe günü saat 16.00’ da gerçekleştirilecek. Belediye Meclis Salonunda yapılacak olan toplantıda toplam 11 gündem maddesi görüşülecek. Gündemde 4 yeni konu bulunurken, diğer 7 madde ise Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda komisyonlara havale edilen konuları içeriyor.

İlimize El Birliğiyle Önemli Hizmetler Kazandırmaya Devam Edeceğiz

Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın; “Bartın Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantımızı başkanlığında 3 Aralık’ta gerçekleştireceğiz. Belediye personelimizle, halkımızla, belediye başkan yardımcılarımızla ve belediye meclis üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize hizmet etmek için çalışıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de aynı hassasiyetle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gerçekleştireceğimiz toplantıda görüşülecek olan konuların ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İlimize el birliğiyle önemli hizmetler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi. Belediye Meclisi Aralık Ayı Toplantısı gündemi şu şekilde;

“1 adet Mini Tip Çöp Toplama Aracı (Çöp Taksi) alımı talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Kırtepe Mahallesi tapuda 123 ada 28 ve 29 nolu parsellerin satışı talebinin görüşülmesi.

Belediyemizde Sözleşmeli Avukat çalıştırılması talebinin görüşülmesi.

Belediyemizce hazırlanan “Bartın Belediyesi Mücavir Alan Köylerinde Yonca Tarımını Geliştirme Projesi” ile “Silajlık Mısır Tarımını Geliştirme Projesi” nin değerlendirilmesi talebinin görüşülmesi.

Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Devlet Hastanesine giden yolda Ambulans geçiş yolu belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Aladağ Mahallesi tapuda 1410 ada 8 nolu parselin satışı talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Dallıca Köyü sınırları içinde Küçük Sanayi Sitesi olarak planlanan parsellerin 48,06 hektarlık alanlarının tarım dışı amaçlı kullanılması için İçişleri Bakanlığına gönderilmek üzere kamu yararı kararı alınması talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün inceleme raporu doğrultusunda Kutlubeyyazıcılar Köyü, tapuda 125 ada, 273-274 ve 275 nolu parsellerde yapılmak istenen Nazım İmar Planı Değişikliği-İlavesi ve Uygulama İmar Planı Değişikliği-İlavesinin yeniden görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Gecen Mahallesi tapuda 102 ada 1 parsel, 103 ada 1 ve 2 parseller, 104 ada 1 ve 2 parseller, 105 ada 1 parsel, 106 ada 4 parsel, 121 ada 1 parsel ile 122 ada 73 parseli kapsayan hali hazırda yürürlükte olan İmar Planında belirtilen 18. Madde uygulaması sınırları içerisinde yer alan parsellere ait Düzenleme Ortaklık Payı alanının %45 terk alanına çekebilmek amacıyla hazırlana plan tadilatı talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Kırtepe Mahallesi tapuda 144 ada 82 nolu parselin satışı talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Tuna Mahallesi tapuda 1535 ada 2 ve 3 nolu parsellerin satışı talebinin görüşülmesi.”

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.