Deniz Tarihi Müzesi Projesi Adım Adım İlerliyor
DENİZ TARİHİ MÜZESİ PROJESİ ADIM ADIM İLERLİYOR

Bartın Belediyesi tarafından, Gazhane mevkiinde bulunan belediye atölyelerinin bulunduğu alan ile mevcut aile çay bahçesi ve park alanında oluşturulması planlanan Deniz Tarihi Müzesi için hazırlıklar sürüyor. Belediye Başkanı Cemal Akın, Gazhane mevkiinde bir Deniz Tarihi Müzesi ve müzeyle bütünleşen bir cazibe merkezi oluşturmak üzere Yardımcısı Hasan Arınan, Çoban Denizcilik Şirketi sahibi Gemi İnşaatı Mühendisi Hüseyin Çoban, Makine Mühendisi Emrah Arslan, eski Liman Şefi Muharrem Denizci ve Park Bahçeler Müdürü Meltem Cemaloğlu ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu. Akın yaptığı açıklamada, projenin uygulanacağı alanda bulunan Belediye Ulaşım Hizmetleri Garajı ve atölyelerinin sanayiye taşınması için gerçekleştirilen çalışmaların sürdüğünü belirterek Deniz Tarihi Müzesi projesi ile ilgili çalışmalarında buna paralel olarak devam ettiğini kaydetti.

ARKA SOKAK'TA KALDIRIM HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı Arka Sokak'ta ki yollarda ve belediyece kısa süre önce tamamlanan Yaşam Merkezi'nin çevresinde, kaldırım oluşturmak üzere hazırlıklara başladı. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında mahallelerde bir taraftan yeni yaşam alanları oluştururken bir taraftan da bu yaşam alanlarının ulaşım ihtiyacını da hızla karşıladıklarını söyledi. Açıklamasında yeniden göreve getirildiği 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleşen seçimlerden bu güne kadar hayata geçen ve devam eden projelere de kısaca değinen Belediye Başkanı Akın, "Belediye olarak yeniden göreve geldiğimiz tarihten bu güne kadar Cumhuriyet Mahallesi'nde ve belediyemiz arkasındaki sokağımızda olmak üzere 2 adet Yaşam Merkezi projemizi hayata geçirdik. Bununla beraber yeni itfaiye binası inşaatımız sürüyor. Çayır Köy 'de bulup keson kuyularını ve enerji nakil hatlarını yaptığımız günde 12 bin 900 ton su sağlayacak alternatif suyumuzu getirmek için oluşturduğumuz terfi hattımızın 7,5 kilometresi tamamlanmış durumda. Bartın'ın gelmiş geçmiş en büyük hibe desteğini alan 50 milyon 724 Bin TL'lik AB projesinin ihalesi yapıldı. Proje kapsamında Irmağa akan kanalizasyon sorunu ve İnkumu'nun fosseptik çukurlarla karşılanan kanalizasyon sorunu çözülecek. Kent merkezindeki 81 km'lik eski pik ve asbestli su borları değişecek. Geçtiğimiz günlerde ilimizde incelemelerde bulunan Yüklenici Firma en kısa sürede çalışmalara başlayacak. Bartın'da bir kültür yolu oluşturmak için başlattığımız çalışmalar da sürüyor. Tarihi Bartın Hamamı'nı restore ediyoruz. Eski belediye binamızı kent müzesine dönüştürmek üzere çalışmalarımız sürüyor. Şu an Gazhane mevkiinde bulunan, sanayiye taşımayı planladığımız belediye atölyelerimizle mevcut aile çay bahçesi ve park alanını Deniz Tarihi Müzesi yapmak üzere hazırlıklarımız devam ediyor. Bunun için öncelikle bir dernek kuruyoruz. Karaçay'a otoparkı, açık-kapalı oturma ve barbekü alanları ve daha birçok özelliğe sahip modern bir Piknik alanı oluşturmak için de çalışmalarımız sürüyor. Tüm bu çalışmalarımızla birlikte Mahallelerimize de eksiksiz şekilde hizmet vererek vatandaşlarımız için hayatı kolaylaştırmaya devam ediyoruz. Şu an bir ekibimiz Tuna Mahallesi'ne bağlı sokaklarımızda yol ve kaldırım oluşturma çalışmaları yaparken bir başka ekibimizle de Kemerköprü Mahallesi'ne bağlı Arka Sokak'ta kaldırım oluşturma hazırlıkları yapıyoruz. Bu kaldırımlarla hem burada yaşayan vatandaşlarımızın evlerine ulaşımda kolaylık sağlanacak hem de oluşturduğumuz Yaşam Merkezi için güvenli ulaşım sağlanmış olacak" dedi.

FERHUNDE AYDIN SOKAK YOLU DÜZENLENDİ

Mahallelerde doğalgaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yol ve kaldırımları yeniden düzenleyerek hızla ulaşıma açan Bartın Belediyesi son olarak Demirciler Mahallesi'ne bağlı Ferhunde Aydın Sokak yol ve kaldırımlarını da düzenledi. Belediye Başkanı Cemal Akın konuyla ilgili açıklamasında halkın alt yapı çalışmaları dolayısıyla mağdur olmasını önlemek ve ulaşımda hiçbir zaman sıkıntıya meydan vermemek için alt yapı çalışması yapılan yolları düzenleme programına dahil edip zemin oturma süreçlerinin tamamlanmasının hemen ardından en güzel şekilde düzenlediklerini söyledi. Akın açıklamasında, "Demirciler Mahallesi'ne bağlı Ferhunde Aydın Sokak'ta da doğal gaz alt yapı çalışmaları dolayısıyla hasar gören yol ve kaldırımlarımızı beton parke taşlarla yeniden düzenledik. Halkımıza sorunsuz şekilde ulaşım sağlamak için hızla yürüttüğümüz yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarımız alt yapı çalışmalarının yapıldığı noktalarda ve ihtiyaç duyulan her yerde devam edecek" dedi

78.YIL CUMHURİYET PARKI MODERNİZE EDİLİYOR

Bartın Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, mahallelere bir taraftan yeni parklar yaparken bir taraftan da eski parkları yenilemeye ve modernize etmeye devam ediyor. Ekipler son olarak Esentepe Mahallesi'ne bağlı Esentepe Caddesi'nde bulunan 78.Yıl Cumhuriyet Parkı'nda spor aletleri yerleştirmek ve panel çitler oluşturmak üzere çalışmalara başladı. Belediye Başkanı Cemal Akın yaptığı açıklamada, ilk göreve geldikleri tarihten bu güne kadar mahallelere 100'ün üzerinde yeni park yaptıklarını belirterek bu kapsamda büyük küçük herkesin ihtiyacına karşılık versin ve çok daha kullanışlı olsun diye eski parkları da yenileyerek modernize ettiklerini söyledi. Akın açıklamasında, "Mahallelerimizde yeni parklar oluştururken eski parklarımızı da bakımdan geçirmeye ve daha kullanışlı hale getirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda Esentepe Mahallesi'nde bulunan 78.Yıl Cumhuriyet Parkı'mızın da çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılaması için çalışmalara başladık. Burada ilk etapta panel çitler oluşturarak parkı daha güvenli hale getirip güzel bir görünüm kazandıracağız. Sonrasında ise spor aletleri yerleştirip gençlerin ve yetişkinlerin egzersiz yapmasına imkân sağlayacağız" dedi.

YOLLAR BAKIMDAN GEÇİYOR

Bartın Belediyesi tarafından mahalle yollarında, ulaşım sıkıntısı yaşanmasın diye düzenli olarak yürütülen yol bakım ve onarım çalışmaları da aralıksız şekilde sürüyor. Belediye Fen İşleri ekipleri üst yapı çalışmaları kapsamında kısa süre önce Okulak Mahallesi'ne bağlı Aksakal Sokak yolunu da bakıma aldı. Belediye Başkanı Cemal Akın yol bakım çalışmalarıyla ilgili açıklamasında, vatandaşlara yaya olarak veya taşıtla sorunsuz ve sıkıntısız şekilde ulaşım sağlamak için tüm mahallelerde ihtiyaç duyulan her noktada yol düzenleme ve onarım çalışmaları yaptıklarını söyledi. Akın açıklamasında, "Yol ve kaldırım düzenleme çalışmalarımıza Tuna Mahallesi'ne bağlı 211, 219 ve 220. Sokaklar ile Karaağaçlık Sokak'ta ve Demirciler Mahallesi'ne bağlı İnönü Sokak'ta devam ediyoruz. Bunun yanında yollarımızın çeşitli alt yapı çalışmaları dolayısıyla ve ağır tonajlı araçlarla iş makinelerinin geçişi esnasında hasar gören noktalarını da yeniden düzenleyerek kusursuz hale getiriyoruz. Yol bakım çalışmalarımız kapsamında tüm mahalle yollarımızı her gün adeta tarayarak bakımdan geçiriyoruz" dedi.

BAKKA PERSONELİNDEN CEMAL AKIN'A ZİYARET

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı( BAKKA) Birim Başkanı ve Uzmanları Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Belediye Meclis Üyeleri ve Ar-ge Başkanı Aykut Oktay Ulu'nun da hazır bulunduğu ziyarette, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı ( BAKKA) Strateji Geliştirme ve Programlama Birimi Başkanı Mehmet Çetinkaya ve birim uzmanları Ümran Öztürk ile Burcu Miranoğlu Akbulut, Başkan Akın'a BAKKA'nın 2015 yılı çalışma programıyla ilgili bilgiler verdi. Belediye Başkanı Cemal Akın, BAKKA personeline ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ederek BAKKA Yönetim Kurulu Üyesi olarak Bartın'ın ve bölgenin gelişmesi için üzerine düşeni yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu ve bundan sonrada ne gerekirse yapmaya devam edeceğini ifade etti.

BELEDİYE BAŞKANI CEMAL AKIN BARTINSPOR'U YALNIZ BIRAKMIYOR

Belediye Başkanı Cemal Akın Bartınspor'un Bölgesel Amatör Lig (BAL) rakipleriyle olan müsabakalarını tribünden izleyerek takımı desteklemeye devam ediyor. Akın son olarak Bartınspor Ulukavakspor maçını da Garnizon Komutanı Mehmet Erdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, MHP İl Başkanı Tuncay Maden, Kulüp Başkanı Mehmet Somaklı, ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, kulüp yönetim kurulu üyeleri ve sporsever vatandaşlarla birlikte izledi. Başkan Akın, Bartınspor'un 2-0 kazandığı karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada belediye olarak her zaman Bartınspor'un yanında olduklarını ve bundan sonrada imkânlar elverdiği sürece ne gerekirse yapacaklarını belirterek Bartınspor'u Ulukavakspor karşısındaki başarılı performans ve netice dolayısıyla kutladığını söyledi.

BAŞKAN CEMAL AKIN GENEL KURUL TOPLANTISI'NA KATILDI

Belediye Başkanı Cemal Akın Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurul Toplantısı'na katıldı. Akın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ile oda yönetimi ve çok sayıda esnafın katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada esnafın zor koşullarda iş yapmasına rağmen ahilik kültürünü de yaşatarak çalıştığına dikkat çekti. Belediye olarak esnafın her zaman yanında olduklarını önemle belirten Başkan Akın konuşmasını Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi Genel Kurul Toplantısının yönetim kurulu ve tüm kooperatif üyeleri için hayırlı uğurlu olmasını dileyerek noktaladı.

BAHHCE CAFE'YE ZİYARET

Belediye Başkanı Cemal Akın halkın içinden hiç çıkmıyor. Yoğun çalışma programı esnasında hep halkın içinde olmaya büyük özen gösteren Belediye Başkanı Cemal Akın bu çerçevede, Yalı Tersane Caddesi'nde bulunan Bahhce Cafe'yi ziyaret etti. Ziyarette kafe sahibi Baran Karaldı ile sohbet eden Akın, vatandaşlarla da selamlaşıp hatırlarını sordu. Başkan Akın yaptığı açıklamada, "Halkın içinde belediyecilik anlayışımızla hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu çerçevede gerek esnaflarımızı gerekse mahallelerimizi her fırsatta ziyaret ediyor vatandaşlarımızın belediyemizden beklenti ve önerilerini dinliyorum. Bahhce Cafe'yi de bu kapsamda ziyarette ettim. Bundan sonrada hep halkın içinde olmaya ve bu şekilde memleketimize en güzel şekilde hizmet vermek için canla başla çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

BELEDİYE İŞ SENDİKASI'NDAN AKIN'A ZİYARET

Belediye İş Sendikası yetkilileri Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın'ı ziyaret etti. Akın'ın makam odasında gerçekleşen ziyarette Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan, Yardımcısı Osman Karataş ve belediye sendika temsilcileri İsa Öztürk, İlyas Gazek ve Recai Işık yer aldı. Akın'ın makam odasında gerçekleşen ziyaret, karşılıklı fikir alışverişi şeklinde sürerken sendika temsilcileri Akın'ı bir süre sonra başlayacak toplu iş sözleşmesi görüşmeleri çerçevesinde bilgilendirdiler. Başkan Akın ziyarette yaptığı konuşmada; belediye olarak, çalışanların haklarının alınlarındaki ter kurumadan almaları ve maddi manevi tüm haklarının korunması anlamında ne gerekirse yaptıklarını belirterek, bu çerçevede sendika ile de koordineli şekilde çalışıp huzurlu bir çalışma ortamı oluşturarak memlekete en güzel şekilde hizmet verdiklerini söyledi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.