Öne Çıkanlar Bartın Üniversitesi Ankara Bolu Mustafa Karaman Çakraz Cemal Akın Rıza Yalçınkaya Devrim Güngör

Halk Otobüslerine HES Kodu Uygulaması Geliyor

Bartın Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı 4 Şubat 2021 Perşembe günü saat 16.00’ da Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilecek.

Bartın Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısı, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında 4 Şubat 2021 Perşembe günü saat 16.00’ da gerçekleştirilecek.

Belediye Meclis Salonunda yapılacak olan toplantıda toplam 37 gündem maddesi görüşülecek.

Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın;

“Bartın Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantımızı 4 Şubat 2021 Perşembe günü gerçekleştireceğiz. Belediye personelimizle, halkımızla, belediye başkan yardımcılarımızla ve belediye meclis üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize hizmet etmek için çalışıyoruz. Gerçekleştireceğimiz toplantıda görüşülecek olan konuların ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı gündemi şu şekilde;

“Karasu Köyü İnkum Mevkiinde işaretli olan yerlerin otopark olarak belirlenmesi ve ihale yöntemi ile kiraya verilmesi talebinin görüşülmesi.

İhale yöntemi ile 30 araçlık Özel Halk Otobüsü Toplu Taşıma Çalışma Ruhsatı verilmesi talebinin görüşülmesi.

Bartın Belediyesine bağlı olarak çalışmakta olan Özel Halk Otobüslerinde HES kodu sorgulanabilmesi için, Sağlık Bakanlığı ile salgınla mücadele kapsamında verilerin aktarımına ilişkin protokol yapılması talebinin görüşülmesi.

Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Çalışma ve Seyrüsefer Yönetmeliğinin 9. maddesine çalışılacak güzergahların eklenmesi talebinin görüşülmesi.

Şiremirtabaklar Köyü, tapuda 192 ada, 1, 2, 3, 4 ve 5 parsel no.lu taşınmazlara ulaşım sağlamak için servis yolu oluşturmak amacıyla hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği talebinin görüşülmesi.

Tuna Mahallesi, tapuda 57 ada, 2 ve 3 parsel no.lu taşınmaz ile 497 ada, 19 parsel no.lu taşınmazlar üzerinde farklı mimari çözümler için esneklik sağlamak adına yapılaşma koşullarında değişiklik yapmak amacıyla hazırlanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Orduyeri Mahallesi, tapuda 418 ada, 209 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Meclis Başkan ve üyelerine meclis ve ihtisas komisyonu toplantılarına katıldıkları günler için ödenecek ücretin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Harcırah bedelinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz Zabıta Personeline 2021 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz İtfaiye Personeline 2021 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Bartın Merkez Aladağ Verici İstasyonu Arazi Tahsisinin Süre Uzatılması talebinin görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Genelgesine istinaden Belediyemizde kayıtlı bulunan ve faaliyeti durdurulan veya faaliyette bulunmayan kiracı ve işgalcilere yapılacak uygulamanın değerlendirilmesi talebinin görüşülmesi.

Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz ile Sosyal Gençlik Topluluğu Derneği arasında imzalanacak Uluslararası Kültür Otağı Projesi İş Birliği Protokolünün imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebinin görüşülmesi.

Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Bartın Belediyesi Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmeliğinin iptal edilerek yeniden hazırlanan Bartın Belediyesi Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmeliğinin kabulü talebinin görüşülmesi.

Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Bartın Üniversitesi ile Bartın Belediyesi arasında Bartın Çayı Havzasında Erken Uyarı Sistemi Kurulması ve Taşkın Sularının Kontrolü ile Değerlendirilmesi Projesi İşbirliği Protokolünü imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi talebinin görüşülmesi.

Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Su abonelerimizin kullandığı sayaçların satış ve servis işlemlerinin yapılabilmesi için, sayaç firmaları ile protokol imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, bazı parsellerin satış talebinin görüşülmesi.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.