Meclis'te 34 Karara Bağlanacak

Bartın Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı 1 Nisan 2021 Perşembe günü saat 16.00’ da Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilecek.

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında yapılacak olan toplantıda 34 gündem maddesi görüşülecek.

Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Cemal Akın; “Bartın Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantımızı 1 Nisan 2021 Perşembe günü saat 16.00’da gerçekleştireceğiz. Belediye personelimizle, halkımızla, belediye başkan yardımcılarımızla ve belediye meclis üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde şehrimize hizmet etmek için çalışıyoruz. Gerçekleştireceğimiz toplantıda görüşülecek olan konuların ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bartın Belediye Meclisinin Nisan Ayı Gündemi;

“Belediye Meclisine I. ve II. Başkan Vekili Seçimi.

İki asıl iki yedek Katip Üye seçimi.

Encümene üye seçilmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna üye seçilmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna üye seçilmesi.

Mahalle ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonuna üye seçilmesi.

Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna üye seçilmesi.

Tarım Komisyonuna üye seçilmesi.

Kültür ve Turizm Komisyonuna üye seçilmesi.

Engelliler Sosyal Hizmet Komisyonuna üye seçilmesi.

2020 yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi.

2020 yılı Denetim Raporunun okunarak, bilgi verilmesi.

Bartın Belediyesi bünyesinde çalıştırılacak 2. el otobüs alınması talebinin görüşülmesi.

Bartın Belediyesi Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmeliğinin iptal edilerek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün görüşleri doğrultusunda yeniden düzenlenen Bartın Belediyesi Emir ve Yasakları Uygulama Yönetmeliğinin kabulü talebinin görüşülmesi.

Bartın Tapu Müdürlüğü ile Emlak Rayiç Değerlerinin Elektronik Ortamda Alınmasına ilişkin protokolün imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebinin görüşülmesi.

Bartın Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadı İşletmesi arasında hazırlanan atık pil protokolünün görüşülmesi.

Bartın Belediyesi ile Bartın Valiliği İl Özel İdaresi arasında iş makinesi (dozer) ile ilgili protokolün görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Orduyeri Mahallesi tapuda 294 ada 65 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Balamba Mahallesi tapuda 725 ada 71 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Gölbucağı Mahallesi tapuda 10 ada 40 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Karaköy Mahallesi tapuda 919 ada 95 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait Gölbucağı Mahallesi tapuda 10 ada 36 ve 37 nolu parsellerin satış talebinin görüşülmesi.

Koruma Amaçlı İmar Planı yapılacak alan içerisinde bulunan 83,20 hektar yüzölçümlü Kuru Mutlak Tarım Arazilerinin Tarım Dışı Amaçlı kullanımları için kamu yararı kararı alınması talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Orduyeri Mahallesi tapuda 386 ada 22 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Köyortası Mahallesi tapuda 183 ada 47 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Orduyeri Mahallesi tapuda 418 ada 211 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Orduyeri Mahallesi tapuda 418 ada 210 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Orduyeri Mahallesi tapuda 442 ada 157 ve 158 nolu parsellerin satış talebinin görüşülmesi.

Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonuna havale edilen, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’ nin 2021 yılı yatırım programında yer alan Bartın İli Merkezinde yapılacak olan yeraltı tesis çalışmalarıyla ilgili protokolün imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Balamba Mahallesi, tapuda 725 ada, 70 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan, Orduyeri Mahallesi, tapuda 394 ada, 59 nolu parselin satış talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Bartın İli, Merkez İlçesi, Topluca Köyü, tapuda 118 ada, 11 parsel nolu taşınmaz üzerinde yeşil alan amaçlı Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Plan Değişikliği talebinin görüşülmesi.

Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonu ve Kültür ve Turizm Komisyonuna tekrar havale edilen, Karasu Köyü İnkum Mevkiinde işaretli olan yerlerin otopark olarak belirlenmesi ve ihale yöntemi ile kiraya verilmesi talebinin görüşülmesi.

Kültür ve Turizm Komisyonuna havale edilen, İlimizin ve İnkumunun Kültür ve Turizm alanında ihtiyaçlarının tespiti ve yapılan tespitlerin sonuçlandırılması, İnkumu tepesinde oluşturulması planlanan mesire alanı ve seyir tepesi ile ilgili hususların görüşülmesi.”

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.