O Sokak Trafiğe Kapatıldı

Bartın Belediye Meclisi Mayıs Ayı Toplantısı 02 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 16.00’ da Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gündem maddeleri içinde yer alan 627.sokak'ın trafiğe kapatılması kararı kabul edildi.

Belediye Meclis Üyelerinin da hazır bulunduğu toplantı 2 oturumda yapıldı. 15 gündem maddesi ile başlayan toplantı gündemine 3 madde daha ilave edilerek, Mayıs Ayı Toplantılarında toplamda 18 madde görüşülmüş oldu.

Maddeler Komisyonlara Gönderildi

Açılış ve yoklamanın ardından Meclis gündemine geçildi. Gündemin 1. maddesinde yer alan 2023 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabının görüşülmesi konusu ve gündemin 2. maddesinde yer alan Bartın Belediye Dinlenme Evi Ücret Tarifesi ve Bartın Belediye Sosyal Tesisi ücret tarifesinde bulunan temizlik ve düzenleme personel hizmet ücretinin kaldırılması talebi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan M.T.A tarafından yapılan ve Kaman Köyüne verilen su sondajından Bartın Belediyesi’nin faydalanabilmesine ilişkin protokolün imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi kabul edildi.

12 Madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na Havale Edildi

Gündemin 4. maddesinde yer alan Kırtepe Mahallesi, 627. Sokağın araç trafiğine kapatılması talebi, gündemin 5. maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Gecen Mahallesi, tapuda 144 ada, 5 numaralı parselin satış talebi, gündemin 6. maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Kırtepe Mahallesi, tapuda 172 ada, 9 numaralı parselin satış talebi, gündemin 7. maddesinde yer alan Tuna Mahallesi, tapuda 1642 ada, 7 numaralı parseldeki Bartın Belediyesi hissesinin satış talebi, gündemin 8. maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Orta Mahalle, tapuda 211 ada, 128 numaralı parselin satış talebi, gündemin 9. maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Orduyeri Mahallesi, tapuda 386 ada, 26 numaralı parselin satış talebi, gündemin 10. maddesinde yer alan Şiremirtabaklar Köyü, tapuda 236 ada, 7 parsel numaralı taşınmazın güneydoğusunda yer alan “Park alanı” içerisinde “Teknik Altyapı Alanı” ayrılması amacıyla hazırlanan Nazım İmar Planı Değişikliği ve “Trafo Alanı” ayrılması amacıyla hazırlanan Uygulama İmar Planı Değişikliğine ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik inceleme raporu görüşülmesi talebi, gündemin 11. maddesinde yer alan Dallıca Köyü sınırları içerisinde bulunan muhtelif taşınmazlar üzerinde Belediyemizce "Küçük Sanayi Alanı" amacıyla hazırlatılan Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliğine ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik inceleme raporunun görüşülmesi talebi, gündemin 12. maddesinde yer alan Güzelcehisar Köyü, tapuda 152 ada, 5-6-7-8 ve 153 ada, 7 parsel numaralı taşınmazlar üzerinde "Turizm Tesisi" amaçlı Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planına ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik inceleme raporunun görüşülmesi talebi, gündemin 13. maddesinde yer alan Güzelcehisar Köyü, tapuda 149 ada, 1112 parsel, 152 ada, 1234 parsel ve 153 ada, 1234 parsel numaralı taşınmazlar üzerinde "Turizm Tesis Alanı" amaçlı Nazım ve Uygulama İmar Planı talebi, gündemin 14. maddesinde yer alan mülkiyeti Bartın Belediyesi’ne ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Kutlubeytabaklar Köyü, tapuda 125 ada, 35 numaralı parselin satış talebi ve gündemin 15. maddesinde yer alan Gölbucağı Mahallesi, tapuda 1 ada, 2-3-4-7-8-9-46 ve 60 parsel numaralı taşınmazlar üzerinde Uygulama İmar Planı Değişikliği talebi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edildi.

3 Madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na Havale Edildi

15 maddenin görüşülmesinin ardından da gündeme sonradan ilave edilen 3 madde değerlendirildi. Gündemin 16. maddesinde yer alan yapılan görevlendirme neticesinde Bartın Belediye Başkan Yardımcısı maaşının belirlenmesi talebi, gündemin 17. maddesinde yer alan şehir dışına nakil edilecek cenazeler için cenaze nakil aracı ücretinin belirlenmesi talebi ve gündemin 18. maddesinde yer alan 2022, 2023 ve 2024 yıllarına ait genel bütçe ve ek bütçeler dahil gelir gider tabloları, bilanço ve yevmiye defterlerinin incelenerek bütçe denkliği tespit etmek amacıyla gelir gider hesaplarının tablolarının incelenerek, rapor halinde sunulması talebi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

627. Sokak Yolu Araç Trafiğine Kapatıldı

Maddelerin ilgili komisyonlara havalesinin akabinde Meclise ara verilerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen Kırtepe Mahallesi, 627. Sokağın araç trafiğine kapatılması talebi ilgili komisyonda değerlendirildi.

Oluşturulan komisyon raporu Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2.Oturumunda görüşülerek kabul edildi.

Alınan karar doğrultusunda Kırtepe Mahallesi 627. Sokak yolu araç trafiğine kapatıldı.

Tüm gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantıda son olarak Haziran 2024 Meclis Toplantısının 6 Haziran Perşembe günü saat 16.00’da yapılması kararlaştırıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
halkın yararına mı 2 hafta önce

şehir dışına nakiller ücretli olacak
şehir dışına cenaze nakilleri ücretli olacak. bu gideri halkın yürümesi için yapılan ve yine aynı halktan vergi alınan o kaldırımları esnafa kiralıyorsunuz ya o kiraları bu işler için harcamanız daha doğru. halk daracık kaldırımlarda yürümeye mahkum edilecek ve öteden beriye gelen hakları ellerinden alınacak doğru mu sizce sadece bir soru önergesi ve kaldırımların halka değil esnafa sunulması ne kadar doğru. bunların cevabı lütfen. dere kenarına yapılan barikat iki tarafa da yapılmalı. tabiki yapılmasın isteriz o halde çözüm nedir önemli olan çözüm üretebilmek.