Vali Küçük sert konuştu

Vali İsa KÜÇÜK'ün Başkanlığında İl Koordinasyon Kurulunun 2012 yılı 2.toplantısı Bartın Valiliği "12 Divan" Toplantı Salonunda yapıldı.

KÜÇÜK: ÇÖZÜN ŞU SORUNLARI

Yılda 4 kez yapılan ve illerdeki yatırımları ve koordinasyonun sağlanmasına katkı vermesi amacıyla bütün Bölge Müdürlerinin Kaymakamların, belediye başkanlarının, daire amirlerinin ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı toplantının biri de bugün valilik binasında gerçekleştirildi. Her zaman ki gibi toplantının başında Bartın’da yapılan yatırımları anlatması beklenen Bartın Valisi İsa Küçük, bu kez farklı bir yol seçti. Ve önünde hazırladığı notlara bakarak, adeta “çözün şu sorunları” dedi.

MADDE MADDE SIRALADI

Vali İsa Küçük konuşmasının başında Bartın’da 2012 yılında yapılan yatırımları sıralamasının sonrasında madde madde Bartın’ın ortak sorunlarına değindi. Ama öyle bir değindi ki “yeter artık çözülsün bu sorunları” demeye getirdi. Vali küçük, ilk olarak organize sanayi bölgesinden başladı. Küçük, OSB’de hala DSİ’nin dere ıslahı konusunda bir aşamaya gelinmedi. Yine OSB’de genişletme çalışmalarında enerji nakil hatlarının çekilmesinde büyük sorunlar yaşıyoruz. Bunu çözün..Çaycuma’da yaşanan köprü faciasının sonrasında ilimizdeki köprüleri inceleyin. Gerekirse köprüyü ulaşıma kapatın. Yeni kampus alanında karayollarının yapması gereken kavşak projesini açıkcası beğenmedik. Biz oraya alt yâda üst geçit istiyoruz. Amasra tünel inşaatının bulunduğu alanda ana yola cüruf dökülüyor. Karayolları buna müdahale etsin. Belediyeden ve özel idareden çeşitli kurumlara giden işçilere üvey evlat muamelesi yapıldığın duyduk. Buna çözüm bulun. Şeklindeki ifadeleri toplantıya katılanlara büyük şaşkınlık yaşattı.

KARAYOLLARI: “RENCİDE OLDUK”

Koordinasyon kurulunda Vali İsa Küçük’ün sözlerinden fazlasıyla nasibini alan karayolları bölge müdürlüğü savunmaya geçti ve “Rencide Olduk” ifadesi ortaya çıktı. Koordinasyon kuruluna başkanlık yapan Bartın Vali İsa Küçük’ün eleştirilerinde en çok nasibini alan karayolları bölge müdürlüğü rencide olduk ifadeleri dikkat çekti. Vali Küçük’ün bölgedeki köprülerin denetlenmesinde, yeni üniversite kampus alanına yapılacak kavşak, Amasra’ya yapılacak tünelin çevreye verdiği etkisi, Bartın ve Amasra şehir giriş çıkışlarının berbat olduğu, karayollarına geçen işçilere üvey evlat muamelesi yapılıyor” şeklindeki sözleri en çok karayollarını ilgilendiriyordu.

BOZKURT:“HERKES MASA BAŞI İŞ YAPTIK DİYOR”

Toplantıda ilk olarak konuşma yapan karayolları 15. Bölge müdürü yardımcısı İbrahim Bozkurt konuşmasının başında hemen “sayın valim çok rencide olduk. Bizler karayolları olarak elimizden geleni yapıyoruz.” İfadelerini kullandı. Karayollarına gelen işçilere üvey evlat muamelesi yapılıyor. Şeklindeki eleştiriye ise bölge müdür yardımcısı bozkurt “ sayın vali bize 38 adet işçi geldi. Bunların yarısı zaten vasıfsız işçi, karayollarında çalışacak arkadaşların biraz teknik bilgisi olması gerekiyor. Sonra o arkadaşlarımız, ben eskiden şunun sekreterliğini yaptım. Ben büro işi istiyorum. Şeklinde talepleri oldu. Bizim kurumda hem saha çalışması oluyor. Masa başı iş yapan çok az.” Diye cevap verdi. Vali İsa Küçük’ün yaptığı eleştirilerin çoğunluğu karayollarını ilgilendirse de Devlet Su İşlerini, Enerji-Sa’yı Telekom’u ve Belediye’yi eleştirdikleri arasında yer aldı.

Haber: Ayhan ACAR

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nail 9 yıl önce

Sayın valinin ağzına sağlık. Koordinasyon toplantısı adı altında toplantıya gelerek bir günlük mesailerini bitiren kurulun üyeleri toplantılarda martaval okumaktan başka bir şey yapmıyor. Ne sorunları dile getiren var ne de bir şey. Rutin gündemlerle toplantı bitiyor. Bu toplantıya hazırlıklı gelen de çok az. 9 belediye başkanı, 3 kaymakam da bence sorunları dile getirmiyorlar. Valinin duble yol ile ilgili şu yolu artık bölün, duble yol arasına bariyer veya kanal yapın dediğine kaç kere şahir olduk, valinin dilinde tüy bitti, beyfendiler rencide olmuşmuş, olun tabi az bile size. Bana kalırsa vali bey sert konuşmada geç bile kalmış, iyi niyeti suistimal edenlere şimdiye kadar sert konuşmak lazımdı. Çevre yolları şehrin içinden geçiyor karayolları bakmıyor bile. Alternatif proje yok. Bartın gelişmiş bir kasaba olmaktan çıkamıyor. Bartın'ın siyasi ağırlığı bana göre çok zayıf. Yatırımı kapması bilemiyor, masaya vurulan yumruk sineği ürkütmüyor.

Avatar
coşkun 9 yıl önce

özellikle köprü ve yol durumları titizlikle incelenmeli ve kısa zamanda gereken yapılmalı yoksa çok geç oluveriyo hiç bir kurum çözemediyi sorun hakkında mazeret uydurmamalı

Avatar
turgut 9 yıl önce

Karayolları bunu çoktan hak etmişti.Bartının zenginleri üst geçit vs yaptıryor karayolları uyuyor.Karayollarının Bartında çakılı çivisi yok.Bartının yeni çevre yoluna ihtiyacı var mevcut yol şehir içi yol oldu artık NEREDE BU KARAYOLLARI.Tabi bölge müdürlüğünüz kastamonu Biz Bartın üvey evlat.Kaç paralık yatırımı var kara yollarının Bartında?

Avatar
bartınlı 9 yıl önce

Adı müdür bunların icraat deyince köşe bucak kaçarlar.İş yap çalış diyenede kızarlar.Niye e sende çalıştırıyorsun ama.Negüzel 3 ayda bir toplanıp çay kahve içip hal hatır sormak varken olmuyor böyle..
Ağzına sağlık VALİM.Bizim hakkımız olan hizmeti eze eze al.Çalışmayanı da sür gitsin.Memlekette tembel müdür ve yönetici istemiyoruz.Çözüm bekleyen onca sorun varken yan gelip yatıyor hepsi

Avatar
Yazar 9 yıl önce

Bartın'ın çözüm bekleyen sorunlarını çözmek, şimdi mi akıla geldi. Karayollarına yüklenmek, şimdi mi akıla geldi. Bartın'ı 6 yıldır kim yönetti acaba. 6 yıldır sorunları çözmek akıla gelmedimi acaba. Bir ili yöneten kitap yazmaya vakit buluyorsa, kurumlar arasında ciddiyet kaybolmuştur her halde.. Bartın'da kurumlar arası köprü yok olmuş galiba. Valilik başkanlığında tüm kurumlar bir araya gelerek Toki köprüsü yer tespit toplantısı yapılıyor, aradan 5 ay geçiyor fakat köprü yeri bile tespit edilemiyor. Milletvekili Tunç, köprü parasını çıkartalı 1 yıl olmuş, Toki konutları yapılalı 6 yıl olmuş ama Toki köprüsü yeri bile yeri tespit edilemiyorsa "6 yıldır Bartın'ı kim yönetiyor" sorusunu sorarlar.

Avatar
Muhammet Karakök 9 yıl önce

Ben bütün öğrenim hayatı ile birlikte üniversiteyi de Bartın'da okumuş uzun yıllar gerek bilgisayar sistemleri gerek pazarlamacılık gerekse basın işleri olsun merkezde ve köylerde çok evi çok yeri gezmiş birisiyim askerlik hariç ömrümün neredeyse bir haftası bile dışarıda geçmedi son 15 -20 yıla damgasını vurmuş Vali,siyasetçler belediye başkanları ve kaymakamları tanırım bu memlekette.Halk ile iç içe olmuş yapılan bütün etkinlik ve faaliyetlere katılan, bütün çalışmaların ve hizmetlerin projeleri ile birlikte takipçisi olan bu kadar çalışkan bir Vali Ne Bartın'Da gördüm nede çevre illerden ve medyadan duydum ileri geri yazan arkadaşlar işler sadece Bartın'Da ve kendisinde bitseydi emin olun Sayın Valimiz Bartın'ın bütün güzelliklerini hayal bile edemeyeceğiniz projelerle ortaya çıkarırdı. Hiç bir sorun olmazdı. Bir çok iş Ankara'dan, Bakanlıklarda ve bölge müdürlüklerinden bitiyor.Sayın Valimiz sayesinde Bartın'da çokşey değişecek buna eminim. yeter ki siyasi çatışmalar olmasın..

Avatar
hakkı 9 yıl önce

Yazar rumuzlu bay/bayan'a teşekkür ediyorum. Ağzına sağlık. şov yapmanın anlamı yok. Gerçekçi olmak lazım.

Avatar
Yazar 9 yıl önce

Bartın uzun süren yoğun kar yağışını alıyor. Olağanüstü çalışmalar gösteren Karayollarına, toplantıda yüklenerek rencide edilmesi haksızlık galiba. Çevre müdürlüğü rencide edilmediğine göre, toplantıda yoktu galiba. Çevre müdürlüğü ve Bartın Belediyesi "1 Mart 2010 tarihinde Kaman deresinden su numunesi alarak tahlile yolladı. Belediyenin tahlil neticesinde suda SİYANÜR çıktıı. Çevre müdürlüğünün tahlil neticesinde su TEMİZ çıktı. Toplantıda. "Su tahlillerin hangisi doğru" sorusu sorulabilseydi keşke. Kaman deresi, Bartın içme su havzasından ve Karaçay'daki keson kuyularının yanından geçtiği hatırlatılsaydı keşke. İçişleri Bakanlığı 1 Ağustos 2008 tarihinde Valiliklere yayınladığı genelgede "Yeraltı ve yerüstü sularının korunmasına azami dikkat gösterilmesini" istedi. Suların kimyasallardan korunmasıda genelge içindeydi.. Bartın halkını Allah korudu. Umarım, tehlike geçmiştir. İçişleri Bakanlığı genelgesi ortada. Valilik makamı, acaba çok büyük sorumluluk altıda mı sayın Çevre Müdürü.