Öne Çıkanlar iftar Bolu Bartın Üniversitesi Yılmaz Tunç Amasra İnkumu Hasankadı kozlu

Amasra'daki Maden Faciasında Can Kaybı 25'e Yükseldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, maden faciasının yaşandığı Amasra'ya geldi. Erdoğan yaptığı açıklamada şehit sayısının 41'e yükseldiğini açıkladı.

İlgili Foto Galeriye Gi

Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesi'ne ait ocakta, dün saat 18.15’te patlama meydana geldi. 110 işçinin çalıştığı ocaktaki patlamada 41 kişi yaşamını yitirirken, 11 kişi yaralandı

Şehit Madencilerimiz:

Emrah KAVAL Aladağ Kavallar
Ercan AKDENİZ Doğaşı Köyü
Berkay PINAROGLU Muratbey Köyü
Enes AYDIN Aşağıdere Köyü
Aziz KÖSE Bayırdüzü Köyü
Serkan NAKKAŞ Çaydüzü Köyü
Selçuk AYVAZ Uğurlar Köyü
Murat ERGİN Şeyhler Köyü
Fikret KANSIZ Cumayanı Köyü
Rahman ÖZÇELİK Makaracı Köyü
Mehmet KARA Tekkeönü Köyü
Gökhan MERCAN Makaracı Köyü
Şuayip OKUL Çanakçılar Köyü
Rasim BULUT Pasalılar Köyü
Suat DEMİRKIRAN Doğaşı Köyü
Yener SAYGIN Kumluca 
Ali DOĞRU Merkez
Sabri AKDERE Merkez
Yasin ÇELİK Derecik Köyü
Emrah KAYA Kaman Köyü
Ramazan ÖZER Ulugeçitambarcı
Serhat KAHRAMAN Orduyeri Mah.
Murat ÖZTAN Sarıderesi Köyü
Orhan ALTUN Karaköy Köyü
Gürdal SERENLİ Makaracı Köyü
Rıdvan ACET Kazpınar Köyü
Berkay KESİM Epçiler Köyü
Burçin SABAN Gürpınar Köyü
Deniz BAYSALHacı Köyü
Ercan SARAÇ Celilbeyoğlu Köyü 
Okan AKGÜL Ahatlar Köyü
Şaban YILDIRIM Ahatlar Köyü
Ferhat POYRAZ Aydınlar Köyü
Soner AK İnciğez Köyü
Mustafa ÇELİK Karaman Köyü
Remzi ÖZÇELİK Mamak Köyü
Mehmet BULUT Ahatlar Köyü 
Öner YILDIZ Konarı Köyü Karabük
Yusuf ÖZERKAN Karainler Köyü 
İbrahim KÖSE Espey Köyü
Mustafa Can YILDIRIM Makaracı Köyü

BARTIN’ın Amasra ilçesindeki maden faciasında yaralanan Taner Şen (30) tedavi gördüğü hastanede 21 gün sonra yaşamını yitirdi.  (Amasra Gömü)

gelişmeler....

Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Müessesesine bağlı maden ocağında eksi 300 kotunda bir patlama meydana geldi. İlk belirlemelere göre trafodan kaynaklı grizu patlamasının olduğu bölgede 47 işçiden 12'si kurtarıldı. Bartın Valiliği 25 vatandaşımızın hayatını kaybetti.

İlgili Foto Galeriye Git

Bartın Valiliğinin yapmış olduğu açıklamaya göre ölü sayısı 25'e yükseldi. Yaralı halde olan 6 Maden işçisinin tedavileri için İstanbul'a sevk edildiği, 5 maden işçisinin ise tedavisinin Bartın'daki hastanelerde sürdürüldüğü aktarıldı.

Bartın'da maden ocağında meydana gelen patlamada ağır yaralanan 6 işçi, ambulans uçaklarla Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne kaldırılıyor. 

BARTIN VALİLİĞİ: ÖLÜ SAYISI 25’E YÜKSELDİ 

Bartın Valiliği sosyal medya hesabından, maden ocağındaki patlamada 25 işçinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yaralı 11 işçiden 6'sının İstanbul'a sevk edildiği belirtilen Valilik açıklaması şöyle:  

“Amasra Taşkömürü Müessesine ait maden ocağında saat 18.15 sularında eksi 300 kotunda meydana gelen kazada şimdiye kadar 36 maden işçimiz kaza alanından çıkarılmıştır. Çıkarılan işçilerimizden 25’i hayatını kaybetmiş olup, 6 maden işçimiz tedavileri için İstanbul’a sevk edilmiştir. 5 işçimizin tedavisi ilimizdeki hastanelerde devam etmektedir. Hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz."

İYİ PARTİ LİDERİ AKŞENER, BARTIN'A GİDİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, programlarını iptal ederek Bartın'a gidiyor. İYİ Parti'den yapılan yazılı açıklamada, "İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in Adana ziyareti ile partimizin kuruluşunun 5'inci yılı dolayısıyla 22 Ekim'de Ankara'da yapılacak olan program, Bartın'ın Amasra ilçesindeki maden ocağı patlaması nedeniyle iptal edilmiştir. Genel Başkanımız sabah saatlerinde Bartın'da olacaktır. Öte yandan İYİ Parti Genel Sekreteri Sayın Uğur Poyraz ile İYİ Parti Ankara Milletvekili Sayın Halil İbrahim Oral ve İYİ Parti Konya Milletvekili Sayın Fahrettin Yokuş'un bölgedeki temasları devam etmektedir" ifadeleri kullanıldı.

Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca yaptığı açıklamada; "Bartın’da, bir maden ocağında meydana gelen patlamada 22 vatandaşımızı kaybettik. Her birine yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralıların sağlıklarına bir an önce kavuşmaları için elimizden geleni yapıyoruz.

Yaralılardan 8’i yoğun bakımda, 4’ü serviste tedavi görüyor. 5 yaralı ise alanda kurulan Acil Müdahale Merkezinde. 2 Ambulans Uçak, yoğun bakımdaki hastalardan 1’ini Ankara’ya, 5’ini ise Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Yanık Merkezine ulaştırmak üzere harekete geçti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Amasra'da maden ocağında meydana gelen patlamayla ilgili "Hakikaten üzüntü duyduğumuz ve söyleyeceklerimizi paylaşmakta üzüntü duyduğumuz bir tabloyla karşı karşıyayız. 110 kişi, kardeşimiz bunların bir kısmı, üst kotta olanlar çıktılar, bir kısmı kurtarıldılar. Riskli bölgede 49 kardeşimiz vardı. Şu ana kadar hastaneye 21 kardeşimiz intikal etti. Maalesef 14 kardeşimiz hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin.

7 kardeşimiz de hastaneye intikal halinde. 3 kardeşimiz yoğun bakımda. Diğer yaralılar da tedavi altında. Yanık olanların bir kısmının İstanbul’a intikali konusunda gerekli tüm hazırlıklar gerçekleşiyor, inşallah. Öncelikle aşağıda büyük bir mücadele ortaya konuluyor. Allah hem oradaki kardeşlerimizin hem arama- kurtarma yapan ekiplerimizin ve tahlisiye ekiplerimizin yardımcısı olsun. Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BARTIN'A GELİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bartın’ımızın Amasra ilçesinde meydana gelen maden patlamasında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Yaralanan kardeşlerime de acil şifalar diliyorum. Olay sonrası süratle başlayan arama kurtarma başta olmak üzere, patlama ile ilgili tüm konularda bütün kurumlarımız çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir. Çalışmaları yerinde icra etmek ve denetlemek amacıyla üç bakanımız, verdiğimiz talimat üzerine bölgeye intikal etmiştir. Ben de yarınki Diyarbakır programımı iptal ederek inşallah Amasra’ya geçecek, tüm çalışmaları yerinde koordine edeceğim.

- Bölgedeki tüm sağlık ekiplerimiz, hastanelerimiz yaralı kardeşlerimiz için seferber edilmiştir. Mevcut tesislere ilave olarak Sağlık Bakanlığımız bölgede bir acil müdahale ünitesi kurmuştur. İhtiyaç halinde yaralılarımızı sevk amacıyla ambulans uçaklarımız hazırdır. Patlamayla ilgili gerekli soruşturma başlatılmış, 3 savcımız görevlendirilmiştir. Soruşturma tüm boyutlarıyla devam etmektedir.

 Meydana gelen bu üzücü hadiseyle ilgili sadece resmi kurumlarımızın açıklamalarının dikkate alınması, provokatif ve dezenformasyon içeren art niyetli içeriklere itibar edilmemesi gerekmektedir. Temennimiz can kaybının daha fazla artmaması, madencilerimizin sağ salim kurtarılmasıdır ve tüm çabalarımız bu yöndedir.

Bartın Valiliğinden yapılan açıklama: Amara Taşkömrü isletme Müessesinde saat 18.15 sularında -300 kotunda henüz nedeni belli olmayan kısmi bir patlama meydana gelmiştir.  Olay yerine tüm ekiplerimiz seferber edilerek gerekli çalışmalara başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’da maden ocağında meydana gelen patlama sebebiyle yarınki Diyarbakır programını iptal etti. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessesesinde yaşanan maden ocağı patlaması nedeniyle yarın Diyarbakır’a yapacağı ziyareti ileri bir tarihe erteledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın Bartın’a giderek kurtarma çalışmalarını yerinde koordine edeceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: Tüm kurum ve kuruluşlarımız, bu üzücü olayla ilgili tam koordinasyon halinde çalışmalarını sürdürmektedir.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Amasra’da patlamanın yaşandığı maden ocağına gelerek, yetkililerden bilgi aldı. Yaralı işçiler, ocaktan çıkarılarak sedyeyle ambulanslara taşınarak hastaneye yetiştiriliyor. UMKE ekipleri, ocağın bulunduğu bölgede sahra reviri kurdu. İşçilerin yakınları ise maden ocağının girişinde gelecek iyi haberleri beklerken, kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Bakan Koca: Bartın’da, bir maden ocağında meydana gelen patlamada, şu anki bilgilere göre; 2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 20 yaralımız var.

VALİ ARSLAN, OCAKTAN ÇIKAN İŞÇİYLE GÖRÜŞTÜ

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, patlamanın meydana geldiği TTK Amasra Müessese Müdürlüğü’ne geldi. Vali Arslan, "Kim çıktı aşağıdan? Durum nedir?" diyerek maden ocağından çıkan işçi ile konuştu. Maden ocağından çıkan işçi, "Hiçbir şey bilmiyoruz. Toz- duman oldu, ne olduğunu bilmiyoruz, gözükmedi. Kendi imkanlarımla çıktım. Patlama büyük ihtimalle de tam olarak, yani biz biraz geride olduğumuzdan dolayı sadece basınç oldu. Basınçtan dolayı toz kütlesi oldu, göz gözü görmedi" dedi.

Patlamayı haber alan çalışanların yakınları ise maden ocağına geldi. Çalışmalar sırasında bazı işçiler ocaktan çıkarıldı. Bir işçi arkadaşlarından destek alarak yürürken, durumunun iyi olduğunu söyledi. Mahsur kalan işçilerin kurtarılması için çalışmalar sürdürülüyor.

VALİ ARSLAN: EKSİ 300 KOTTA 44, EKSİ 350 KOTTA 5 KİŞİ VAR, ŞU ANA KADAR 6 YARALIMIZ ÇIKARILDI

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, TTK Amasra Müessese Müdürlüğü’nde meydana gelen patlamayla ilgili "Patlamanın nedeniyle ilgili henüz net bir bilgi yok. Saat 18.15 sıralarında eksi 300 kotta bir patlama olduğu bilgisi bizlere ulaştı. Eksi 250 kotta 74 tane arama- kurtarma ekibimiz çalışmalarına devam ediyor. Şu anda eksi 300 kotta 44 kişi, eksi 350 kotta da 5 kişi var. Bu işçileri kurtarma çalışmalarımız da devam ediyor. 8 kişi kendi imkanlarıyla kurtarıldı. Şu ana kadar 6 yaralımız çıkarıldı. Onlarda ambulanslarla hastanelere sevk edildi" dedi.

BARTIN CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMA

Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı, Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde yeraltında meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı. Olayla ilgili derhal soruşturma başlatıldığı belirtilerek, "İlimizin Amasra ilçesindeki taş kömürü maden ocağında meydana gelen patlama olayı ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır. Olaya ilişkin olarak 3 Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiş olup, soruşturmaya tüm yönleriyle ve titizlikle devam edilmektedir" denildi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

İletişim Başkanlığı, Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde yeraltında meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamada bulundu. Devletin tüm kurumlarının kısa sürede harekete geçtiği belirtilerek, "Amasra Taşköprü İşletme Müessesesi Müdürlüğü’nde meydana gelen kazanın ardından olaya müdahale etmek amacıyla devletimiz tüm kurumları ile kısa sürede harekete geçmiş, bölgede gerekli çalışmaları yürütmeye başlamıştır. Olayın aydınlatılması ve nedeninin tespit edilmesine yönelik incelemeler devam ederken mahsur kalan maden işçilerimizin kurtarılması için çalışmalar ivedi bir şekilde sürdürülmektedir. Gerekli bilgiler, ilgili kurumlar tarafından düzenli olarak paylaşılmaktadır. Bu açıklamaların takip edilmesi, resmi makamların paylaştığı bilgiler dışındaki iddia ve spekülasyonlara itibar edilmemesi gerekmektedir" açıklaması yapıldı.

AFAD: TRAFO KAYNAKLI PATLAMA

AFAD, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Amasra'daki maden ocağındaki patlamanın trafo kaynaklı olduğunu açıkladı. AFAD'dan yapılan açıklamada; polis, jandarma, sağlık ve TTK Genel Müdürlüğü ile itfaiye ekiplerinin olay yerine sevk edildiği belirtilerek, şu paylaşımda bulunuldu:

"Amasra Müessese Müdürlüğü maden ocağında trafo kaynaklı bir patlama meydana gelmiştir. Ankara ve Sakarya’dan birer mobil koordinasyon TIR’ı yönlendirilmiştir. Kütahya, Zonguldak, Karabük ve Eskişehir İl AFAD müdürleri ile Sakarya, Kütahya ve Eskişehir’den AFAD ekipleri bölgeye sevk edilmiştir. Kütahya ve Zonguldak’tan tahlisiye ekipleri yönlendirilmiştir. Kızılay’dan 2 ikram aracı ve 3 personel aracı bölgeye sevk edilmiştir."

BAKAN BOZDAĞ: HADİSE BÜTÜN BOYUTLARIYLA SORUŞTURULACAKTIR

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü'nde yeraltında meydana gelen patlamayla ilgili açıklama yaptı. Twitter hesabından açıklama yapan Bakan Bozdağ, "Amasra'da maden ocağındaki patlama sebebiyle yaralanan ve madende mahsur kalan işçilerimize/ailelerine büyük geçmiş olsun. Yaralı işçilerimize acil şifalar diliyorum. Madende mahsur kalan işçilerimize ulaşmak, onları sağ ve salimen kurtarmak için çalışmalar devam etmektedir. Devletimiz, tüm imkan ve kabiliyetlerini seferber etmiştir. Madende mahsur kalan işçilerimizin sağ ve salimen kurtarılması hepimizin en büyük dileğidir. Patlamayla ilgi Amasra Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlatmıştır. Hadise bütün boyutlarıyla soruşturulacaktır" ifadelerini kullandı.

Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç yaptığı açıklamada, "TTK Amasra Müessesinde saat 18:15 sıralarında -300 kotunda henüz nedeni belli olmayan kısmı bir patlama meydana gelmiştir. Valimiz Nurtaç Arslan ile birlikte olay yerinde çalışmaları takip ediyoruz. Tüm ekiplerimiz teyakkuz halindedir. Tüm imkanlarımız seferber edilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez de Amasra ilçemize hareket ettiler. Temennimiz herhangi bir can kaybı yaşanmadan işçilerimize ulaşabilmektir."dedi.

SİYASİLERDEN GEÇMİŞ OLSUN MESAJLARI

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Bartın'da maden ocağında meydana gelen patlama sonrasında Twitter hesabından bir mesaj yayımladı. Şentop mesajında, "Amasra'daki maden ocağında meydana gelen patlama haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik. İşçi kardeşlerimizin sağ salim kurtarılması için devletimiz tüm kurumları ve imkânlarıyla çalışmaktadır. Cenab-ı Hak ülkemizi ve milletimizi korusun" açıklamasında bulundu.

BAKAN NEBATİ'DEN AÇIKLAMA

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bartın'da, maden ocağında gerçekleşen patlamayı büyük bir üzüntüyle öğrendim. Devletimiz, ilgili tüm kurumlarıyla teyakkuz halinde kurtarma çalışmalarını sürdürmektedir. Dualarımız, tüm maden işçilerimizin bir an evvel salimen ailelerine kavuşmaları için" dedi

'TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLMİŞTİR'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bartın'ımıza geçmiş olsun. Madende mahsur kalan işçilerimizin sağ salim kurtarılması için dua ediyoruz. Devletimiz bütün imkanlarıyla olay yerindedir. Tüm imkanlar seferber edilmiştir" ifadelerini kullandı.

'CAN KAYBI OLMAMASI TEK TEMENNİMİZ'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, "Bartın'ın Amasra ilçesinde maden ocağındaki işçi kardeşlerimize geçmiş olsun. Devletimiz tüm kurumlarıyla kurtarma çalışmalarını sürdürmektedir. Can kaybı olmaması tek temennimiz. Allah ülkemizi tüm kazalardan muhafaza eylesin" dedi.

'DUALARIMIZ BARTIN İLE...'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yaptığı açıklamada, "Dualarımız Bartın ile... Bartın'da maden ocağında meydana gelen patlamada can kaybının yaşanmaması en büyük temennimiz. Psikososyal destek ekiplerimiz bölgeye intikal ediyor. Devletimiz tüm imkanlarıyla seferber olmuş durumda" ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın ilimizin Amasra ilçesinde meydana gelen maden ocağı patlaması ile ilgili süreci ve tüm kurumların katıldığı çalışmaların koordinasyonunu yakından takip etmektedir" denildi.

BAKAN KOCA: 2 VATANDAŞIMIZ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde yeraltında meydana gelen patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, 2 kişinin yaşamını yitirdiğini, 20 kişinin de yaralandığını belirterek, "Bartın'da, bir maden ocağında meydana gelen patlamada, şu anki bilgilere göre; 2 vatandaşımız hayatını kaybetti, 20 yaralımız var. Patlamanın yaşandığı yere il merkezi ve il dışından 5 UMKE aracı ve 31 Ambulans, 1 Acil Müdahale Aracı ile toplam 149 personel görevlendirilmiştir. Acı haberleri azaltmak, tüm Türkiye’ye iyi haberler vermek için elimizden geleni yapacağız. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

CHP HEYETİ BARTIN'A GİDİYOR

Bartın'ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü’nde yeraltında meydana gelen patlamayla ilgili, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla olayı incelemek üzere heyet oluşturuldu. Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığındaki CHP heyeti; Amasra'daki Türkiye Taşkömürü Kurumu İşletmesi'ndeki maden ocağında yaşanan patlamayı incelemek üzere bölgeye hareket etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'ın yanı sıra CHP heyetinde Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Zonguldak milletvekilleri Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz da yer aldı. CHP heyeti, Amasra'daki maden ocağında yaşanan patlamanın ardından gelişmeleri yerinde takip edecek.

Bartın'ın Amasra ilçesinde meydana gelen patlamada maden ocağından hafif yaralı olarak kurtarılan bir işçi, hastaneye gitmek istemedi.

Arkadaşlarının yanında kalmak isteyen işçinin "Ben iyiyim ağabey. Beni götürmeyin sakın" sözleri yürekleri dağladı. Sağlık ekipleri işçiyi güçlükle ikna etti.

Bartın'da Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında akşam saatlerinde patlama meydana geldi. Olayın yaşandığı ilk andan itibaren ekipler seferberlik ilan etti. Maden ocağında mahsur kalan işçileri kurtarmak için zamanla yarış başladı.
"BEN İYİYİM BENİ GÖTÜRMEYİN"

Arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ederken maden ocağından hafif yaralı olarak çıkarılan genç bir işçinin sözleri herkesi kahretti. Sağlık ekiplerinin kollarında ambulansa getirilen işçi hastaneye gitmek yerine arkadaşlarının yanında kalmak istedi. Ambulansa binmeyi reddeden işçi kendisinin iyi olduğunu söyleyerek, "Hayır ben gitmeyeceğim ağabey. Ben iyiyim. Beni götürmeyin sakın ağabey. İki dakika durayım şurada gideceğim" dedi.

İKNA ETMEK KOLAY OLMADI

Maden ocağında mahsur kalan arkadaşlarına yardıma gitmek isteyen işçinin sözleri yürekleri dağladı. Sağlık ekipleri işçiyi güçlükle ikna edip ambulansa bindirdi.


iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
Amasra
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.