2013 Yeni Yıl Mesajları

2013 yılının tüm halkımıza, tüm insanlığa, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini, afiyet ve bereket dolu bir yıl olmasını diliyorum.
Bir yılın yaşanmışlıklarını daha geride bırakarak, yeni umutlar, yeni beklentiler ve geleceğe daha güvenle bakarak yeni bir yıla daha giriyoruz. İnanıyorum ki, bu yeni yılda yeni heyecanlarla, emin adımlarla ilerleyerek ilimizi ve ülkemizi daha aydınlık yarınlara taşıyacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Bartınlı hemşehrilerimizin, yeni yılını ilimizde geçiren tüm misafirlerimizin, görev yapmakta olan amir, memur ve işçi arkadaşlarımın, yılın tüm zamanında her koşulda görevini ifa eden değerli basın mensuplarımızın, aile ve yakınlarının yeni yılını en samimi duygularımla kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Bülent SAVUR
Bartın Valisi

* * *

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ'UN 2013 YILI MESAJI

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Sözcüsü Yılmaz Tunç, 2013 yılına girerken yayınladığı mesajda, ülkemizin 10 yıldan bu yana elde ettiği gelişme ve kalkınma hamlesinin 2013 yılı içerisinde de artarak devam edeceğini söyledi. Milletvekili Tunç mesajında şunları söyledi:

"2012 yılını geride bırakarak yeni bir yıla 2013'e adım atıyoruz. Yeni yıl yeni umutlar demek, taze bir başlangıç demek. Ülkemizin her bir ferdi için sağlık ve esenlik dolu, huzur ve başarı dolu bir yeni yıl hepimizin temennisidir. 2012 yılı Dünyadaki siyasi ve ekonomik krizlere rağmen ülkemizin her alanda geliştiği bir yıl olmuştur. 2011 yılı seçimlerinin ardından devam eden ve kalıcı hale gelen siyasi istikrar sayesinde ülkemizin hem ekonomik kalkınması hızlanmış, hem de demokratik standartları yükselmiştir. Türkiye artık Anayasa kitapçığının fırlatılarak krizlerin patlatıldığı, bankaların içinin boşaltılarak ülke kaynaklarının bir avuç azınlığa peşkeş çekildiği eski Türkiye olmaktan kurtulmuş, milletin kaynaklarını milletin hizmetine sunan bir iktidara sahip olmanın huzuru içindedir. Ülkemizin AK Parti iktidarıyla 2002 yılında başlayan ve 10 yıldan buyana devam eden her alandaki atılımları 2012 yılında da devam etmiş, bu gelişme ve kalkınma hamlesi 2013 yılında da devam edecektir. Vatandaşlarımızın en iyi sağlık hizmetini alabilmesi, en iyi eğitim imkanına kavuşabilmesi için yapılan yatırımlar, barajlar, bölünmüş yollar, havaalanları, hızlı trenler, toplu konutlar, sosyal yardımlar, Köydes Projeleri yeni yılda da hız kesmeden devam edecektir. 2013 yılında da bir önceki yıldan daha ileriye gitmek, sevginin barışın kardeşliğin daha da kökleştiğini, milli birlik ve beraberlik duygularının pekişerek, milletimizin huzur ve kardeşlik atmosferinde aydınlık yarınlara yol alması ve ülkemizin son yıllarda kat ettiği mesafeye yeni yılda eklenecek yeni başarılarla dünyadaki saygın konumunun giderek güçlendiğini görmek milletçe hepimizi gururlandıracaktır. 2013 yılının milletçe birlik ve beraberliğimizin arttığı, kardeşlik duygularının pekiştiği, herkesin birbirine sevgi ile yaklaştığı, Bartın İlimiz ve Bartınlı hemşehrilerim için sağlık huzur ve başarılarla dolu, bir yıl olmasını temenni ediyor ve tüm hemşehrilerimin yeni yılını kutluyorum."

* * *

Umut ve beklentiler içerisinde, yeni bir yıla daha girerken, acı ve tatlı olaylarla dolu bir yılı geride bırakıyoruz.
Tüm umutların ve beklentilerin gerçekleşmesini temenni ettiğim, 2013 yılının, tüm insanlığa; barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini diler, tüm hemşerilerimin yeni yılını kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

M.Rıza YALÇINKAYA
Bartın Milletvekili

* * *

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Cemal Akın yeni yıl kutlama mesajında 2012 yılında yapılan tüm güzel belediye çalışmalarının, 2013 yılında hayata geçecek yeni projeler ve kalıcı hizmetler ile devam edeceğini söyledi. Bartın halkına mutlu ve sağlıklı nice yıllar dileyen Başkan Akın "Bugüne kadar daha güzel, daha modern ve daha yaşanabilir bir Bartın için yaptığımız çalışmalarda, bizden desteklerini hiç eksik etmeyen tüm hemşerilerimin, tüm kamu kurumu,  sivil toplum kuruluşları yönetici ve çalışanlarının yeni yılını kutluyor, mutlu ve sağlıklı günler dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

* * *

Cumhuriyet Halk Partisi Bartın İl ve İlçe teşkilatları yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. CHP'nin mesajı: Sevinçlerimizle, acılarımızla ve anılarımızla bir yılı daha geride bırakıyor, aydınlık ve mutlu yarınlara ulaşma umutlarımızı canlı tutarak, yeni bir yıla giriyoruz. Bu anlamda yeni umutlarla karşıladığımız 2013 yılının Türkiye için istikrarlı, başarılı ve ulusça beklentilerimizin karşılandığı bir yıl olmasını ve yeni yılın herkese sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler getirmesini diliyoruz. Yoksulluğun ve yolsuzluğun olmadığı bir ülkede, işsizliğin yerini refahın, adaletsizliğin yerini hukukun, çatışmanın yerini barışın aldığı, herkesin eşit, özgür ve hayallerinin peşinden koşma hakkına sahip olduğu bir yıl yaşaması umuduyla tüm yurttaşlarımızın yeni yılını içtenlikle kutlar, sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler dileriz.”

* * *


MHP İL BAŞKANI SEZAİ BİLGİN "HAYIRLI BİR YIL DİLİYORUM"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Sezai Bilgin, yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bilgin Mesajında "Acısıyla, tatlısıyla 2012 yılını geride bırakmaktayız. Zamanın ilerlemesiyle birlikte ülkemizin karşılaştığı sorunların ağırlığı artmakta ve çevremizde insanlarımızı tedirgin eden gelişmeler yaşanmaktadır. İnsanlarımız biryanda ekonomik sorunlarla boğuşurken öte yanda terör örgütünün ve bölücü faaliyetlerin kıskacında kalmaktadır. 2013 yılında bütün olumsuzlukların tersine dönerek işsizliğin ve yoksulluğun yerine ekonomik refahın, çatışma yerine kucaklaşmanın olmasını, terör melanetinin kökünün kurutulmasını, güzel Bartın'ımızın bütün sorunlarına kalıcı çözümler bulunmasını temenni ediyorum. Bütün hemşerilerime Cenab-ı Allah'tan sağlıklı, huzurlu, bol kazançlı ve mutluluk içinde geçirecekleri hayırlı bir yıl diliyor,  herksin yeni yılını tebrik ediyorum"dedi.

* * *

KABASAKAL "2013 BARIŞ VE MUTLULUK YILI OLSUN"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Merkez İlçe Başkanı Avni Kabasakal yıl başı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

2012 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakıldığını belirten Avni Kabasakal, açıklamasında, şu ifadelere yer verdi: "2012 yılı Umutların tüketildiği, bin yıllık kardeşliğimizi bozma, şahsi menfaatlerin Ülke menfaatlerin önüne geçme yılı olmuştur. Siyasal ve ekonomik açıdan karmaşa ve kaos içinde geçmiştir. Ülkemiz adına tatsız olaylar, krizler ve polemiklerle dolu bir yıl olmuştur. Tüm bunların yanında yeni yönetim sistemi tartışmalarıyla Ülkemizin üniter yapısı tehdit edilmiştir adeta. Geride bıraktığımız 2012 yılı içerisinde birlik ve beraberlik ortamı bozulmuş, yerine yarınlarına karamsarlıkla bakan dağınık bir toplum yapısı gelmiştir.  2013 yılının Umut yılı olmasını, bereketli, sağlıklı, ekonomisi düzelmiş barış dolu bir yıl içinde geçmesi temennisiyle, büyük Türk Milletine, Türk İslam âlemine ve değerli Bartın'lılara, mutluluk, huzur ve sevgi getirmesini Cenabı Allahtan niyaz ediyorum."

* * *

MHP KADIN KOLLARI BAŞKANI AKMAZ'IN YENİ YIL MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, Yılbaşı nedeniyle mesaj yayınladı.

2012 yılını acısıyla tatlısıyla geride bırakıldığını belirten Akmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "2012  yılında acı günler yaşadık. Özellikle peş peşe gelen şehit cenazelerinde anaların, babaların, yetim kalan yavruların gözyaşları yürekleri dağladı. Ortadoğu ve komşu ülkelerde yaşanan kaos, terör ve kanlı olaylar bizleri de derinden yaraladı. Bu kötü günlerin son bulması, milletimizin yüzünün gülmesi, terör belasının kökünün kazınması, işsizliğin, yoksulluğun ve çaresizliğin sona erdirilmesi, acıların ve anaların gözyaşlarının dindirilmesi 2013 yılında arzuladığımız en önemli dileklerimizden bazılarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle 2013 yılının Türk Milletine bütün insanlığa ve Bartın halkına huzur, sükûn ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah'tan temenni ediyorum."

* * *

İL GENEL MECLİS BAŞKANI ALİ KARTAL'ın YENİ YIL MESAJI

2012 yılını geride bırakarak, yeni bir yıla girmenin coşkusunu ve mutluluğunu yaşadığımız şu günlerde bu güzel günlerin, tüm olumsuzlukları unutturması ve barış içinde yaşayan bir dünyaya ulaşılması yolunda yeni bir başlangıç oluşturmasını diliyorum. Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni bir umut demektir. Her yeni yıl, canlanan umutlanan, özlemlerin, beklentilerin, mutlu yarınların habercisidir. Açlıktan, yoksulluktan, savaştan, şiddetten ve kötülüklerden arınmış, sevginin, hoşgörünün ve barışın egemen olduğu, insan yaşamının tüm değerlerden üstün tutulduğu bir dünyada yaşayabilmek, insanlığın ortak özlemidir. Geçmişte tüm sorunlarını birlik ve dayanışma içinde aşan Türk Milleti, yine el ele vererek, geleceğine güvenerek, kendisine ve ülkesine inanarak, farklılıklarını zenginliklere dönüştürerek sorunlarını aşacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Bartınlıların Yeni Yılı'nı kutluyorum. Yeni Yıl'ın, Milletimiz, ülkemiz, dünyamız ve tüm insanlık için, barışın ve hoşgörünün egemen olduğu, şiddetten ve çatışmalardan uzak güzel günleri birlikte getirmesini diliyorum.

* * *

Başkan'dan Esnafa yeni Yıl Kutlaması

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Mhp İl Başkanı Sezai Bilgin ile birlikte yılın son iş gününde esnaf ve vatandaşlara yeni yıl kutlama ziyaretinde bulundu.Bülent Ecevit Bulvarında hizmet veren esnafın ve vatandaşların yeni yılını kutlayan Başkan Akın,"Belediye olarak 2012 yılını yoğun ve başarılı bir şekilde geçirdik. 2013 yılı Bartın için güzel bir yıl olacak. Bartın gelişiyor ve değişiyor. Yeni yılın esnaflarımıza da bol kazanç getirmesini diliyorum. Her zaman esnafların yanında olduk ve bundan sonra da olmaya devam edeceğiz" dedi. Ziyaretler sırasında rastladığı vatandaşlarında yeni yılını kutlayan Başkan. 2013 yılının Bartın'a, ülkemize ve dünyaya barış, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum" dedi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.