11 ayda 1.500.000 kapak, 110 tekerlekli sandalye

Bilindiği gibi Bartın İlimiz ve İlçelerinde ‘‘Polis dostunuz, arkadaşınızdır.’’ sözü benimsetilerek mevcut olan polis sevgisinin arttırılmasını da sağlayacağını düşündüğümüz ‘‘Altın Eller’’ isimli mavi kapak toplama projesi hazırlanarak Valilik Makamının da uygun görüşleri ile 1 Şubat 2012 tarihinde yürütülmeye başlamıştı.

İlimizde yaşayan tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi engelli kardeşlerimizin tekerlekli sandalye ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla psiko-sosyal model örnek alınarak “Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır” sloganı ile hazırlanan proje ile ilgili olarak halk arasında mavi kapak olarak da bilinen cam ve plastik şişelerin çeşitli renklerdeki plastik kapakları toplanmaktadır. Toplanan plastik kapaklar ise geri dönüşümleri için anlaşmalı kuruluşlarla anlaşan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ile Türkiye Omirilik Felçlileri Derneğine teslim edilerek karşılığında tekerlekli sandalyeler temin edilmektedir.

Başta ilimizde bulunan basın mensuplarımız olmak üzere Bartın Valiliği Personeli, Bartın Belediyesi Personeli, Sağlık İl Müdürülüğü Personeli, Milli Eğitim Müdürlüğü Personeli, Spor Ve Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü Personeli, Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Personeli, Türkiye Omirilik Felçlileri Derneği Üyeleri, Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi Üyeleri, Bartın Genç İş Adamları Derneği Üyeleri ile Bartın Aktif İşadamları Derneği Üyelerinin Altın Eller isimli projemize destekleri son derece büyük olmuştur.

Gerek İlimiz ve İlçelerinden gerek ise; diğer İller ve İlçelerinden gelen destekler çerçevesinde bugüne kadar İl Emniyet Müdürlüğümüz görevlilerine yaklaşık olarak 1.500.000 Adet plastik kapak bir başka deyişle yaklaşık olarak 2.250 Kilogram (2.25 TON) plastik kapak toplanmıştır.

Bu miktarlarda plastik kapakların toplanarak geri dönüşüme kazandırılmış olmaları çevre bilincinin artık ilimizde ve hatta ülkemizde oluşmuş olduğunun en büyük göstergesidir.

Toplanan plastik kapaklar karşılığında ve yardım severlerimiz tarafından hibe edilenler ile beraber toplam 110 Adet tekerlekli sandalye temin edilmiştir. Temin edilen tekerlekli sandalyelerden tamamı ihtiyaç sahibi yüreği büyük 110 engelli kardeşimize Bartın Emniyet Müdürlüğümüz görevlileri tarafından takdim edilerek kendilerine günlük yaşantılarında karşılaştıkları engelleri aşamaları hususunda az da olsa yardımcı olunmaya çalışılmıştır.

1 Şubat 2012 tarihinde hazırlanarak Bartın Valilik Makamının uygun görüşleri ile yürütülmeye başlanan projemizin uygulama süresi 15 Ocak 2013 tarihinde sona erecek olup, sonrasında ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri tarafından değerlendirilerek yeni projelerin hazırlanmasında kaynak olarak alınacaktır.

Bu sebeple kapak toplayarak projemize destek vermekte olan değerli vatandaşlarımızın ellerinde mevcut plastik kapakları 15 Ocak 2013 günü mesai bitimine kadar Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlilerimize teslim etmeleri gerektiği hususu; önemle duyurulur.iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MEHMET ALTINOK 9 yıl önce

Basında yer alan haber, kurumlarda sivil toplum örgütlerinin elinde bulunan mavi kapakların Emn.Müdürlüğümüze teslim edilmesi için yapılan haber notudur.Kampanya ile ilgili nihai açıklamayı 15 ocak'tan sonra yapacağız.Kaldıki kampanya ile ilgili yaptığımız her açıklamada basınımızın payının en az yüzde elli olduğunu birçok defa açıklamıştım.selamlar,iyi yayınlar.