Halk Eğitim'den 10 000, ŞÜ Aydın Aydoğmuş Okulu'ndan 5 000 kapak
Halk Eğitimden 10 000 Kapaklı Destek

Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından hazırlanarak yürütülen Altın Eller isimli projeye Bartın ‘ın örnek kurumları arasında gösterilen Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ‘nün duyarlı idareci ve personeli daha önce olduğu gibi topladıkları yaklaşık 5000 adet plastik kapakla destek olurlarken, projeye bugüne kadar yaklaşık 10.000 adet plastik kapakla destek olmuş oldular.

Bartın İlimiz ve İlçelerinde suç ve suçluyla mücadelesini personelinin gece gündüz demeden günün 24 saati özverili bir şekilde çalışmasıyla büyük bir kararlılık içerisinde sürdüren Bartın Emniyet Müdürlüğü ‘nün problem odaklı polislik çalışmaları göz önünde bulundurularak hazırladığı Altın Eller isimli projesinin yürütülmesine devam ediliyor.
Bartın İl Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK ‘un talimatıyla psiko-sosyal model örnek alınarak hazırlanan proje ile ‘‘Polis dostunuz, arkadaşınızdır’’ sözü benimsetilerek mevcut olan polis sevgisinin de arttırılmasının düşünüldüğü projeye destekler il günkü coşkusu ile devam ediyor.

Bilindiği gibi Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından Bartın İlinde ikamet etmekte olan tekerlekli sandalye ihtiyaç sahibi engellilerin ihtiyaçlarının karşılanabilmesi amacıyla Altın Eller isimli hazırlanarak yürütülmeye 01.02.2012 tarihi itibariyle başlanmıştı.
proje ile ilgili olarak halk arasında mavi kapak olarak da bilinen cam ve plastik şişelerin değişik renk ve ebatlarındaki plastik kapakları toplanırken, toplanan plastik kapaklar karşılığında tekerlekli sandalyeler temin ediliyor. Temin edilen tekerlekli sandalyeler ise “Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır” sloganı ile hazırlanarak yürütülen Altın Eller isimli proje ile ilgili olarak ihtiyaç sahibi engellilere takdim ediliyor.

Her geçen gün daha da fazla desteğin geldiği projeye daha önceden de topladığı yaklaşık 5000 adet plastik kapakla destek veren Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ‘nün destekleri devam ediyor. Bartın ‘ın örnek kurumları arasında gösterilen Bartın Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ‘nün duyarlı idareci ve personeli kurum müdürleri ve müdür yardımcıları öncülüğünde bu kez de topladıkları yaklaşık 5000 adet plastik kapakla destek oldular. Kurum projenin yürütülmeye başladığı günden itibaren projeye bugüne kadar yaklaşık 10.000 adet plastik kapakla destek olurlarken,aynı zamanda da gönüllü destekçisi oldukları ‘’Altın Eller’’ ve ‘’Altın Kalpler’’ isimli projelere ileriki günlerde de destek olmaya devam edecekleri öğrenildi. Projelerin gönüllü destekçileri olduğunun bir göstergesi olarak da üzerinde “Altın Eller” ve “Altın Kalpler” isimli projelerin logolarının, sloganlarının ve proje isimlerinin yanı sıra “GÖNÜLLÜ DESTEKÇİSİYİZ” yazısının da bulunduğu özel olarak hazırlanan afiş kurumun giriş kapısına yapıştırıldı.

Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş İlköğretim Okulundan 5.000 Kapaklı Destek


Bartın “ın seçkin okullarından birisi olan Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş İlköğretim Okulu ‘nun duyarlı idarecileri, öğretmenleri, velileri ve minik öğrencileri yaz tatili süresince topladıkları yaklaşık 2.000 adet plastik kapaklarla Altın Eller isimli mavi kapak toplama projesine destek olmaya devam ederlerken, proje ile ilgili olarak topladıkları plastik kapak sayısı da yaklaşık 5.000 adeti buldu.

Bartın Emniyet Müdürü Mehmet ALTINOK ‘un talimatlarıyla hazırlanarak yürütülmeye başlanan Altın Eller isimli mavi kapak toplama projesine destekler aralıksız olarak gelmeye devam ediyor. “Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır” sloganı ile hazırlanan ve başarılı olması için Bartın ‘da yaşayan herkesin adeta seferber olduğu projeye geçtiğimiz günlerde Gürgenpınarı İlköğretim Okulu ‘nun duyarlı idarecileri, öğretmenleri, velileri ve minik öğrencileri destek olmuşlardı. Bu kez de Bartın “ın seçkin okullarından birisi olan Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş İlköğretim Okulu ‘nun duyarlı idarecileri, öğretmenleri, velileri ve minik öğrencileri destek vermeye devam ettiler.

Daha önceden olduğu gibi bu kez de topladıkları plastik kapaklarla projeye destek veren Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş İlköğretim Okulu ‘nun Altın Eller isimli proje ile ilgili olarak toplayarak Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim ettikleri plastik kapak sayısı yaklaşık 5.000 adeti buldu. Aynı zamanda Bartın Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından hazırlanarak yürütülen “Altın Eller” ve “Altın Kalpler” isimli projelerin de gönüllü destekçisi olan Şehit Üsteğmen Aydın Aydoğmuş İlköğretim Okulu ‘nun giriş kapısına gönüllü destekçisi olduklarının bir göstergesi olarak üzerinde ‘’Altın Kalpler‘’ ve ‘’Altın Eller’’ isimli projelerin logolarının yanısıra ''GÖNÜLLÜ DESTEKÇİSİYİZ'' yazılı çıkartmalar yapıştırıldı.iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.