Öne Çıkanlar Çaycuma Bartın Üniversitesi Cemal Akın Bartın Yılmaz Tunç Altın Eller Polisgücü Düzce

İnsanların gözünün içine baka baka yalan söylediniz

Kadın Kollarının açıklamasına istinaden cevap niteliğinde konuşan Karakaş, “ Kurtkaya’nın 'Biz kimlik kontrolü yapıyorduk, üye kayıt etmiyorduk' diye insanların gözünün içene baka baka yalan söylemeye devam etmesi, tuttukları oruçların sevaplarını da silmiş götürmüştür” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Selim Karakaş, geçtiğimiz günlerde yerel ve ulusal basına konu olan Ak Parti Kadın Kollarının yardım paketi ve üye yapımı konusundaki açıklamasına cevap verdi. Parti binasında kadın kolları ve teşkilat üyeleri ile birlikte açıklama yapan İl Başkanı Karakaş, Ak Parti Kadın Kollarının din ile siyaseti birbirine karıştırdığını, yardım paketi karşılığı partiye üye yapılmasının da etik olmadığını kaydetti. Karakaş açıklamasında “Yapılan basın açıklamasıyla gerçek yüzleri ortaya çıkan AKP'liler; gıda yardımı dağıtarak kendi vicdanlarını rahatlattıklarını zannederlerken ulusal ve yerel gazetelerde çıkan haberlerle neye uğradıklarını şaşırmışlar, hem Bartın'a hem de tüm Türkiye'ye rezil olmuşlardır.

Ortaya çıkan bu skandal ve rezalet sonrası kendisini ve arkadaşlarını kurtarıp, aklamaya çalışan AKP Bartın Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, onurlu bir davranış gösterip görevinden istifa etmek verine; Aslı-astarı olmayan, günü kurtarmaya yönelik yalanlarla ve yanıltıcı beyanatlarla halkı kandırmayı sürdürmüş, günah işlemeye devam etmiştir. Üstelik yaptığı açıklamada, halkını yoksullaştırarak açlığa mahkûm eden bir iktidarın 'utanç vesikası' olması gereken ramazan yardımlarından övünerek büyük bir gururla bahseden AKP Kadın Kolları Başkanı, büyük ustaları sayın başbakan Recep Tayip Erdoğan misali zeytinyağı gibi üste çıkmanın çabası içerisine girmiştir” dedi. CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Ak Parti Kadın Kollarının yarım paketi karşılığı üye yapılmasının din ile siyaseti birbirine karıştırmak olduğunu ifade ederek Kadın kollarının basın açıklamasıyla kamuoyunun gözünün içine baka baka yalan söylediğini söyledi.

İnsanların gözünün içine baka baka yalan söylediniz

CHP İl Başkanı Selim Karakaş parti binasında kadın kolları ve teşkilat üyelerinin de hazır bulduğu toplantıda basın açıklamasında bulundu. Karakaş Ak Parti Kadın Kollarının yardım paketi dağıtarak Ak Partiye üye yaptığını çekilen fotoğraflarda anlattı. Parti üye kayıt formuyla aile yardımı üye kayıt formunu yan yanana getiren Başkan Karakaş, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Kurtkaya’nın kamuoyuna yalan söylediğini kaydetti. Karakaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Hepinizin bildiği üzere geçtiğimiz Salı Günü; halkın sesine kulak veren, halkın sorunlarını dile getiren ve yandaş olmadığı için özellikle hükümet yetkilileri tarafından yapılan ağır eleştirilere maruz kalan Sözcü Gazetesi; Bartın AKP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 'partiye üye olunması' karşılığında gıda yardımı dağıtıldığına yönelik manşetten vermiş olduğu haberi, fotoğraflarıyla ve en ince ayrıntılarıyla okurlarına sunmuştu. "Mübarek Ramazan Ayı'nda bu yapılır mı" dedirten, İbadetten öte siyasi bir propagandaya dönüştürülen Ramazan yardımlarının dağıtım şekli; Sadece Bartınlı hemşerilerimin değil. Tüm Türkiye'nin içini sızlatmış, onurunu incitmiştir. Milletvekilimiz Sayın Rıza Yalçınkaya'ya vatandaşlarımızca iletilen ve benim bizzat Aladağ mahallesin gördüğüm ve yapılan görüşmelerle edindiğim bilgiler doğrultusunda ve içinde bulunduğumuz Ramazan Ayı münasebetiyle, 'edep zafiyeti' teşkil eden bu çirkin ve yakışıksız olayı aynı gün parti binamızda düzenlediğimiz basın toplantısıyla siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla paylaşmıştık. Çekilmiş olan görüntülerle de her şeyin apaçık ortada olduğu şartlı ramazan yardımı dağıtımını içimize sindiremedik.

TÜRKİYE'YE REZİL OLMUŞLARDIR

Milletvekilimizle birlikte konuyu, siz kıymetli basın mensuplarına duyurma gereği hissettik. Bundaki temel amacımız, yardım yapılmasının değil ,yapılan yardımın şeklen olayın yanlış olduğunun herkes tarafından bilinmesini sağlamak ve yoksul vatandaşlarımızı rencide edecek bu tür icraatlarda bulunulmasının önüne geçmekti. Öncelikle, yapılan basın açıklamasıyla gerçek yüzleri ortaya çıkan AKP'liler; gıda yardımı dağıtarak kendi vicdanlarını rahatlattıklarını zannederlerken ulusal ve yerel gazetelerde çıkan haberlerle neye uğradıklarını şaşırmışlar, hem Bartın'a hem de tüm Türkiye'ye rezil olmuşlardır. Ortaya çıkan bu skandal ve rezalet sonrası kendisini ve arkadaşlarını kurtarıp, aklamaya çalışan AKP Bartın Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, onurlu bir davranış gösterip görevinden istifa etmek verine; Aslı-astarı olmayan, günü kurtarmaya yönelik yalanlarla ve yanıltıcı beyanatlarla halkı kandırmayı sürdürmüş, günah işlemeye devam etmiştir.

İŞLEDİKLERİ GÜNAHI UNUTTURMAYA ÇALIŞAN AKP

Üstelik yaptığı açıklamada, halkını yoksullaştırarak açlığa mahkûm eden bir iktidarın 'utanç vesikası' olması gereken ramazan yardımlarından övünerek büyük bir gururla bahseden AKP Kadın Kolları Başkanı, büyük ustaları sayın başbakan Recep Tayip Erdoğan misali zeytinyağı gibi üste çıkmanın çabası içerisine girmiştir. Kendisini aklamaya çalışırken, Sayın Milletvekilimiz Rıza Yalçınkaya'ya yönelik çeşitli hayal mahsulü itham ve uydurmalarıyla da yaratmaya çalıştığı bilgi kirliliği sayesinde konuyu çarpıtıp işledikleri günahı unutturmaya çalışan AKP Bartın Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, güneşi balçıkla sıvamaya çalışmış ama bunda da başarısız olmuştur. Ayrıca, 'biz kimlik kontrolü yapıyorduk, üye kayıt etmiyorduk' diye insanların gözünün içene baka baka yalan söylemeye devam etmesi, tuttukları oruçların sevaplarını da silmiş götürmüştür. Bu sözler kendilerini aklamak için maalesef Allah katında da yeterli değildir.

KUTSAL VE MAHREM DUYGULARINI SÖMÜRMEYİZ

AKP Bartın Kadın Kolları Başkanlığı, yapmış oldukları açıklamayla her ne kadar üye olma karşılığında ramazan yardımı dağıttıklarını inkâr edip bizleri yalancılıkla suçlasalar da maalesef Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Bartın'da da din ticareti ve din sömürüsü doruk noktasına ulaşmıştır. Bizim bütün amacımız, bu rezilliğe meydan okumak ve bunu da kamuoyuna her yönüyle ve en çıplak haliyle anlatabilmektir. Dini siyasete alet etmek çok yanlış bir davranış. Sayın Kurtkaya yapmış olduğu basın açıklamasında mensubu bulunduğu siyasi partiyi dünyanın en büyük sivil toplum örgütü ilan etmekte ve siyasi parti olarak hayır sever yurttaşlardan elde ettikleri ramazan yardımlarını ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza siyasi parti olarak ulaştırdıklarını kendisi ifade etmektedir. Kurtkaya'nın basın açıklamasındaki bu cümle bile AKP' nin ramazan yardımları üzerinden nasıl siyaset yaptığının bir örneğidir. Devletin bu işi yapan kurumlan ve her türlü örgütlenmesi mevcutken hayırsever yurttaşlarımızın yapacakları ramazan yardımlarını dağıtmak üzere neden AKP örgütlerine teslim ettiğinin de sorgulanması gerekir. Bizler, Cumhuriyet Halk Partililer olarak asla oy avcılığı yapıp, üye sayımızı artırmak için insanların en kutsal ve mahrem duygularını sömürmeyiz. Bunun günah olduğuna ve siyaseten de ahlaka sığmadığı inancındayız. CHP ile AKP'nin arasındaki en büyük fark budur.

AYNAYA BAKIN VE KENDİNİZLE YÜZLEŞİN

İki parti arasındaki farktan bahseden AKP Bartın Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya hanımefendiye, işlerine gelmediği için kabullenmek istemedikleri asıl farkı, sizler aracılığıyla buradan kendisine anlatmış, göstermiş oldum. Bizim AKP Bartın Kadın Kolları Başkanlığı'na tavsiyemiz, izledikleri bu yanlış yoldan bir an önce dönmeleridir. Kendilerinden, siyaseti; ahlak ve etik kuralları içerisinde icra etmelerini istiyoruz. Bizim AKP Bartın Kadın Kolları Başkanlığı'na tavsiyemiz, izledikleri bu yanlış yoldan bir an önce dönmeleridir. Kendilerinden, siyaseti; ahlak ve etik kuralları içerisinde icra etmelerini istiyoruz. Yalanla, dolanla, talanla bir yere varılmaz. Doğruluk ve dürüstlük bizim en kıymetli hazinemizdir. Aldığımız aile terbiyesi de zaten bunu gerektirir. İnkar etmeyi bırakın, yalan söyleyip insanları kandırmaktan vazgeçin. Aynaya bakın ve kendinizle yüzleşin. Eğer yüzünüzde ufacık bir kızarıklık dahi yoksa bu büyük veballe yaşamınızı sürdürün ve kaldığınız yerden de yolunuza devam edin.


iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
necdet kalafat 11 yıl önce

daha önce yazdıklarım gibi a k p de geri dönüşüm başlamıştır bunların düşüş lerini hızlandırmak için sayın devlet bahçelinin dediği gibi laf yetiştirmek için değil sorunları ve çözümleri söyliyerek başarıya ulaşılacağını düşünüyorum.