İstişare ve Ortak Akılla Hareket Ediyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Adayı Cemal AKIN seçim çalışmalarını sürdürürken Bartın’ın coğrafyası, tarihi ve kültürel değerleri ile birlikte çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve bu potansiyelin ekonomik kalkınma için doğru ve yerinde adımlarla değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

MHP Bartın Milletvekili Adayı Cemal AKIN seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Köy toplantıları ve esnaf ziyaretlerine ağırlık veren AKIN, ilçe ve beldelerde de vatandaşlarla buluşup Bartın’ın yarınlarını şekillendirecek projelerini anlatıyor.

Bartın’ın yeni istihdam imkânları sağlayacak sanayi tesislerine kavuşması gerektiğini ifade eden AKIN,

“İlimiz coğrafi özellikleri, doğal güzellikleri, tarımsal alanda kullanılabilecek arazileri ve su kaynakları, tarihi ve kültürel değerleriyle çok büyük potansiyele sahip. Bu potansiyelin ekonomik kalkınma için doğru ve yerinde adımlarla kullanılması, değerlendirilmesi gerekiyor. Bizler ‘Güçlü Bartın’ hedefiyle çıktığımız bu kutlu yolda projelerimizle ilimizin değerlerini ekonomiye kazandırıp ilimizi güçlü yarınlara taşıyacağız” dedi.

Akın açıklamasında, “İlimizin coğrafi, doğal, tarımsal, tarihi ve kültürel değerleriyle birlikte yeraltı kaynaklarını da en doğru ve en yerinde adımlarla ekonomiye kazandırmanın arzusundayız. İlimizde turizmin sahillerle ve sadece yaz sezonuna sıkışıp kalmasına müsaade etmeyeceğiz. Ormanlarımızdan, yaylalarımızdan turizm alanında da yararlanılmasını sağlayacağız.

Bartın ve Kastamonu illeri sınırları içinde kalan Küre Dağları Milli Parkı’nın eşsiz güzelliklerini koruyarak ilimiz sınırları içinde kalan bölgeleri turizm faaliyetlerine açacağız. Kış turizmi için mutlaka alternatifler üreteceğiz. Telkırma başta olmak üzere yöremize özgü el işi değerlerimizi de daha etkin şekilde ekonomik olarak değerlendireceğiz.

Coğrafi işarete sahip Ağda Tatlımızdan Amasra Salatası’na, Kumluca Cevizli Helvası’ndan Kurucaşile Taş Sacı’na kadar yöresel lezzetlerimizi de gastronomi turizmine kazandıracağız. Belediye Başkanlığı görevimizde büyük gayretlerle kanalizasyon ve atıklardan kurtarıp eski ihtişamına kavuşturduğumuz Bartın Irmağı’nın doğallığını koruyarak dünya turizmine kazandırılması içinde ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerinde bulundu.

Sanayi ve yeraltı kaynakları konusunda da istihdam sağlayacak projelerle ‘Güçlü Bartın’ hedefine yol alacaklarını kaydeden AKIN,

“Yer altı kaynaklarımızın verimli bir biçimde yeryüzüne çıkarılıp ekonomiye kazandırılmasına önem vereceğiz. Binlerce gencimize istihdam olanakları sağlayacak yeni sanayi tesislerini ilimize kazandırmanın mücadelesini vereceğiz. İlimizde özellikle sulama imkânı bulunan, ırmak ve çay yataklarına yakın olan tarımsal alanları teşvikler sunarak çiftçilerimizin kullanımına sunacağız. Misyonu ve vizyonu olan bir kent için çalışacağız. İlimizi cesaretli, kararlı adımlarla temsil ederken güçlü bir biçimde temsil edeceğiz. İstişare ve ortak akılla hareket edecek, gerektiğinde dik duruşumuzla şehrimizin dününe, bugününe ve yarına sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

Açıklamasının son bölümünde sorumluluk bilinci ve tecrübe ile hizmete talip olduğunu söyleyen AKIN,

“Çok yoğun bir şekilde seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler seçimden seçime değil, her fırsatta insanı ile iç içe ve gönül gönüle olmayı tercih ettik. Hiç bir zaman karşılık beklemeden insanımıza hizmet ettik. Halkımızda her zaman olduğu gibi bizleri büyük bir samimiyetle karşılayıp misafir ediyorlar. Destekleriyle bizleri onurlandırıyorlar. Bizim insanımıza, doğduğumuz ve doyduğumuz bu şehre karşı sorumluluğumuz var. Çocuklarımıza, gençlerimize daha yaşanabilir, daha müreffeh bir şehir bırakmak zorundayız. Bunun için ‘Güçlü Bartın’ hedefimize kararlı bir şekilde yürümeliyiz. Halkımızın bizlere vereceği yetkiyi gayretle, hakkaniyetle ve adaletle ilimizin güçlü yarınları için kullanacağız. Her gün yüzlerce vatandaşımızla buluşup görüşüyoruz. Fikirlerini, talep ve önerilerini dinliyoruz. Projelerimizi anlatıyoruz. Projelerimiz üzerinde tartışıp yeni fikirler üretiyoruz. Nihayetinde insanlarımıza ve sevdalısı olduğumuz Bartın’a hizmet yarışında bulunuyoruz. Halkımızın hayır dualarını alarak güçlü bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Biliyoruz ki Bartın her şeyin üstünde ortak değerimiz. Bu değeri koruyarak, kollayarak ve insanımıza sahip çıkan bir anlayışla hareket ediyoruz. Halkımıza da destekleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Cemal Akın
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.