Özkan: Kamuoyu Karar Versin

Tertip Komitesi Üyesi ve Kemerspor Kulübü Genel Sekreteri Hüseyin Özkan’dan “Skandal” açıklamasına yanıt geldi.

Özkan; “Herkes haddini bilecek. Demeç vereceksen, hakkını arayacaksan sizlere her sene verilen kitapçıkları zahmet edip okumuş olsanız bu semeci vermezdiniz, ya da siz çok biliyorsanız gelin burada siz görev yapın biz meraklısı değiliz. Kitapçıkta açıkça yazıyor, aşağıda okuyup spor kamuoyu karar versin kim haklı kim haksız olan çıkar herkesten özür diler ” Dedi.

12) İTİRAZLAR VE İTİRAZ ÜCRETLERİ

a) Tertip Komitelerine yapılacak itirazlar: İllerde oynanan Yerel Amatör lig müsabakaları ile ilgili olarak Tertip Komiteleri nezdinde Talimata uygun olarak yapılacak itirazlar için 5 gün içerisinde Federasyon hesabına 200 TL. itiraz ücretinin yatırılıp banka dekontunun itiraz dilekçesine eklenmesi zorunludur. İtiraz sürelerine Cumartesi ve Pazar günleri de dahildir. 5. ve 7. gün cumartesi, pazar veya resmi tatil gününe denk geldiğinde takip eden ilk çalışma günü itiraz edilebilir.

18) MÜSABAKALARDA FUTBOLCULARIN LİSANSLARINDA TAHRİFAT OLMASI VEYA KENDİSİNE AİT OLMAYAN LİSANSLA OYNAMASININ BELİRLENMESİ

BAL, Yerel Amatör Müsabakalar ve Türkiye Şampiyonalarında müsabaka öncesi, müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisans tahrifatı, lisanstaki fotoğrafın değiştirilmesi vb. konularında yazılı/sözlü bir itiraz olduğunda, hakem tarafından, bu kişi veya kişilerin kimlik kontrolü yapılarak fotoğrafı, müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Hakem bu fotoğrafı, itiraz; müsabakanın ilk yarısında yapılıyorsa devre arasında, ikinci yarısında yapılıyorsa müsabaka sonunda çektirir. İtiraz edilen futbolcu oyuncu değişikliği yapılarak oyundan alınıyorsa, hakem fotoğrafı oyuncu değişikliği anında çektirir. Fotoğraf çektirilemediği takdirde hakkında itiraz edilen futbolcunun lisansındaki fotoğraf ile kimlik bilgilerinin karşılaştırılması yapılır. Hakem bu inceleme sonucu kanaatini raporuna yazar. Kimlik kontrolü yaptırmaktan veya fotoğraf çektirmekten kaçındığı takdirde bu durum hakem tarafından raporunda belirtilir.

Aşağıda tertip komitesi kararı sizlere sunulmuştur. Eğer bu konuyu değerlendirmeye alsaydık biz suç işlemiş olurduk

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BARTIN İL TEMSİLCİLİĞİ

SAYI : 2014 / 2015 15.10.2014
KONU : 08.10.2014 Tarihli itiraz

KUMLUCA ESNAFSPOR KULÜBÜ BAŞKANLIĞINA

08.10.2014 Tarihinde İl Tertip komitemize vermiş olduğunuz dilekçe ile 28.09.2014 tarihinde Ulus’ta oynanan Ulus Çınarspor – Kumluca Esnafspor Müsabakasında Ulus Çınarspor kulübünün sahte futbolcu oynattığı iddiasında bulunmaktasınız. Komitemize vermiş olduğunuz dilekçenin incelenmesinde yapılan itirazın FMT 22.nci maddesinin b bendine girdiği ve FMT talımatının 23.maddesinin 1 numaralı bendinde bu talimatın 22. Maddesinde yer alan b-ç-d-ğ-h-j- bentlerinde yazılı nedenlerden dolayı müsabakayı takip eden 5 ( Beş ) gün içerisinde belgeleri ile birlikte itiraz edilebilir. Belgesi ibraz edilmeyen ve itiraz harcı yatırılmayan itirazlar incelenmez ;

2014-2015 futbol sezonunda uygulanacak esaslar kitapçığının 18. Maddesinde sahte lisansla oynadığına yazılı / sözlü bir itiraz olunduğunda, hakem tarafından , bu kişi veya kişilerin kimlik kontrolü yapılarak fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çektirilir. Hakem bu fotoğrafı, itiraz ; müsabakanın ilk yarısında yapılıyorsa devre arasında, ikinci yarıda yapılıyorsa müsabaka sonucunda çektirir. İtiraz edilen futbolcu oyuncu değişikliği yapılarak oyundan alınıyorsa hakem fotoğrafı oyuncu değişikliği anında çektirir hükmü yer almaktadır.

Yapılan itirazın itiraz bedelinin 03.10.2014 tarihinde( Her ne kadar Kurban bayramı dolayısıyla idari izin olması Bankaların ve resmi kuruluşların saat 13:00 kadar açık olduğundan süreyi durdurmayacağı ) yatırılması gerekirken beş günlük süreyi geçirerek 08.10.2014 tarihinde yatırıldığı ve itiraz edilen müsabaka takım resminin internet sayfasından alınarak ibraz edildiği resimlerin o maça ait olduğunun komitemizce karar verilememesi o maçın başlangıcında seremonideki resimlerin sporcuları yüzlerinin tam net olarak belirlenememesi ve güçlü deliller ibraz edilmediğinden komitemiz dilekçenizi işleme almamıştır.

bartin.info

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sporsever 6 yıl önce

açıklamalarda çelişki var. birincisi eğer süreden itiraz reddedildiyse içerikle ilgili açıklama yapılmaz. açıklamada içerik yani futbolcunun tanınamadığı belirtilmiştir. süreden reddediyorsanız içerikle ilgili inceleme yapamazsınız.
diğer konu ise yapılan sahtekarlığın hiçbir şekilde eleştirilmemesi çok ilginç. adeta sahtekarlık olduğu itirazını yapanlara saldırı yapılıyor. ne yaman çelişki. bartında sporun ileri neden gitmediği belli oluyor.

Avatar
kitapçığı okuyan haddini bilen! sporsever 6 yıl önce

öncelikle şunu belirtmekte yarar var ; arefe günü saat 13:00'dan itibaren, 2429 sayılı ulusal bayram ve genel tatiller hakkında kanuna göre *resmi tatildir.(idari değil) idari izin olan kısım öğleden öncesi için kamu çalışanlarına verilen izindir. had bildirmek yerine zahmet edip kanunu açıp okumuş olsaydınız bunu bilirdiniz!
son gün resmi tatile denk gelmiş ancak yarım gün olarak denk gelmiş. futbol müsabaka talimatı "5. gün resmi tatile denk gelirse takip eden ilk çalışma günü itiraz edilebilir" demektedir. burada bir soru işareti ortaya çıkıyor. 5. gün yarım gün tatile denk gelirse ne olacak. talimatta buna ilişkin bir ifade bulunmamakta. yani burada komiteye bir takdir yetkisi doğmuş.
durum bu olmakla beraber, sürenin geçmiş olmasından dolayı kabul etmediğin bir başvurunun, esası(içeriği) hakkında nasıl karar veriyorsun?
kumluca u19 forveti 15, rakip stprler 20 yaşında, sonra ülke futbolu neden gelişmiyor neden gelişsin ki:)
sonuç olarak demirören istifa

Avatar
hüseyin özkan @kitapçığı okuyan haddini bilen! sporsever 6 yıl önce

kardeşim bizim baktığımız arife günü bankaya para yatıyormu yatıyor o zaman bir zahnet gidecek yatıracaklar biz esnaf olarak ödememizi bankalar açıkken bayramdan sonraya bırakabiliyormuyuz hayır ogün öğleye kadar yatırıyoruz yatırmassak günü geçmiş olur eğer esnaf iseniz bilmeniz lazım sayın kitapçığı okuyan sporsever adınızı bilmiyorum ama sizi kutluyorum siz kitapçığı okumuşsunuz benim tavrım okumayanlara

Avatar
KİTAPÇIK.. 6 yıl önce

yazılı kurallar çerçevesinde yapılırsa sahtekarlık bile taktir edilecek nerdeyse..bi ulusçınarspora teşekkür etmediğiniz kalmış ey komite .kumlucaesnafspor bu lige yıllardır katılmıyor.yani buralardada her türlü sahtekarlık kol geziyormuş.bu da bir tecrübe olmuştur..ben kumluca esnafsporun teknik direktörü olsam toplarım 11 tane esnaf 20-40 yaş arası çıkarım kemerspor u19 maçına ve bu yönetici arkadaştanda bu itiraz ,fotoğraflama ve bilimum kuralların pratikte nasıl yapıldığını öğrenmek isterim.

Avatar
haddini bileceksin mi.? 6 yıl önce

meraklısı olmadığınız belli hüseyin bey ..kitapçıktan kopyala yapıştırlar la yönetici olunuyorsa merak etme herkes en az senin kadar yönetici olur..sen bu müsabaka şampiyon olsan ne olmasan ne ..çok mu mühim..ama daha gencecik çocukların haklarını 5 gün şaçmalığına kurban ediyorsanız allah 10 katı burnunuzdan getirir merak etmeyin..

Avatar
HÜSEYİN ÖZKAN @KİTAPÇIK.. 6 yıl önce

prati̇kte yapmaya gerek yok ki̇tap söylüyor sana nasil yapacağini öğrenmek i̇sti̇yorsan federasyon sayfasinda ki̇tapçik var orayi okuyarak öğrenebi̇li̇rsi̇n

Avatar
HÜSEYİN ÖZKAN @haddini bileceksin mi.? 6 yıl önce

o zaman terti̇p komi̇tesi̇ seçi̇mleri̇nde geli̇n si̇zde aday olun görev alin o zaman konuşun bi̇z yanliş yaptiysak allah 100 kati burnumuzdan geti̇ri̇si̇n