3 Mahalle Daha Kavşak Suyuna Kavuşacak

Kentin altyapısını güçlendirmek için yatırımlarını sürdüren Bartın Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin hızlı ve etkin çalışmalarıyla içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattı yapım işleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Karaköy Mahallesi, Esentepe Mahallesi ve Aladağ Mahallesine depo yapımı ve kavşak suyu hattı yapımı devam ediyor

Bartın Belediyesi’nin hizmet ile toplumsal faydayı birleştiren belediyecilik anlayışıyla yaptığı bu kalıcı yatırımlarla planlı şekilde modern bir altyapı ağı oluşturuluyor. Bu çalışmalar kapsamında 2021 yılında 111 çalışanı, 33 iş makinesi, araç ve ekipmanlarla 2.480 metre yağmur suyu hattı, 7.210 metre kanalizasyon hattı ve 8.466 metre de içme suyu hattı çalışması gerçekleştirildi.

Kavşak Suyu Hatları Yenilendi

Vatandaşların günlük yaşam konforunu arttırmak için birçok alandaki hizmetlerini sürekli kılan Bartın Belediyesi, suyun her damlasını önemseyerek eş zamanlı olarak farklı noktalarda içme suyu hattı yapım işleri gerçekleştiriyor. Bu çerçevede kavşak suyu hatlarını da yenileyen ekipler, halkın sağlıklı ve kesintisiz su içebilmeleri için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 2021 yılında 1660 metre kavşak suyu hattı yenilenerek, hizmete alındı.

Bir Proje Daha Hayat Buldu

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın büyük önem verdiği projeler arasında yer alan Kavşak Suyu Projesi kapsamında da ihtiyaç duyulan noktalarda çalışma yapıldı. Vatandaşların kavşak suyu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Hürriyet Mahallesi, Tuna Mahallesi ve Orduyeri Mahallesi kavşak suyu ile buluştu. Proje kapsamında 3064 metre yeni kavşak suyu hattı döşendi.

9 Yeni Çeşmeye Kavşak Suyu Verildi

Tuna Mahallesi’ne bağlı 211., 215., 222. ve 223. Sokaklarda 2.5 km uzunlukta 75’lik HDPE borularla kavşak suyu hattı çalışması yapılarak, mahalle kavşak suyu ile buluşturuldu. Kısa sürede tamamlanan çalışmaların ardından Tuna Mahallesi’nde Lalekent, Martı,Gülkent, Menekşe, Furkan, Bahar, Zerda, Kalaycıoğlu Sitelerine yapılan 9 yeni çeşmeye kavşak suyu verildi. Daha önce haftanın bir günü tanker ile gönderilen kavşak suyu, artık Karaağaçlık Bölgesi’nde her gün akıyor.

TOKİ Kavşak Suyuyla Buluştu

Tuna Mahallesi’nde projenin başarıyla uygulanmasının ardından Kavşak Suyu Projesi kapsamında Hürriyet Mahallesi’nde de çalışma yapıldı. Bu mahallede yürütülen çalışmalar 3 etapta tamamlandı. Yürütülen çalışmalar kapsamında ilk etapta Hürriyet Mahallesi’ne 10’ar tonluk 2 tane kompozit depo kuruldu. Depo ile çeşmeler arasında 25’lik PPRC borularla 350 metre uzunluğunda hat çalışması yapıldı. Daha sonra ise 6 farklı noktaya çeşmeler yerleştirilerek kavşak suyu verilemeye başlandı. Önceden bu mahalleye haftada bir gün kavşak suyu tankerleriyle 10 ton su verilebilirken, yapılan bu çalışma sayesinde artık haftada 2 gün(Çarşamba ve Pazar) 40 ton su veriliyor. Çalışmalar çerçevesinde Hürriyet Mahallesi’nde 2.etap olarak adlandırılan 582. Sokak’ta 10 tonluk kompozit Kavşak Suyu deposu yerleştirme çalışması da kısa sürede tamamlandı. 10 tonluk depo ve ona bağlı olarak 4 adet çeşme ile bölge halkına hizmet verilmeye başlandı. 3.etap çalışmaları kapsamında da 1 tane kompozit depo da Mahalle Muhtarlığının üst tarafına yerleştirilerek 3 kavşak suyu çeşmesinden hizmet veriliyor.

Orduyeri’nde 2 Sitenin Kavşak Suyu İhtiyacı Karşılandı

Bu proje kapsamında Orduyeri Mahallesi’nde Martı Sitesi ile Aslanoğlu Sitesi’nde ikamet eden vatandaşlara da büyük bir kolaylık sağlandı. Proje kapsamında 32’lik PPRC borularla 900 metre su hattı çekilerek, 2 adet kavşak suyu çeşmesine su verildi. Geçmişte bu bölgeye de haftada bir gün tankerle kavşak suyu verilebilirken, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte çeşmelerden her gün kavşak suyu akıyor.

Birçok Noktada Çalışmalar Devam Ediyor

Orduyeri Mahallesi 685. ve 687. Sokak, sakinleri ile Birikim, Belde Konut, Şoförler, Aykent, Başaranlar, Şirinyuva, Güvenkent ve Öğretmenler Sitelerinde ikamet eden vatandaşların kavşak suyu ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla bölgeye 10 tonluk 2 adet kompozit Kavşak Suyu deposu yerleştirildi. Geçmişte bu bölgeye haftada bir tankerlerle 10 ton su verilebilirken, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 2 depodan 8 kavşak suyu çeşmesiyle haftada 2 gün 20’şer ton su verilebilecek. Buradaki çalışmalara paralel olarak Karaköy Mahallesi, Esentepe Mahallesi ve Aladağ Mahallesi’nde de depo yapımı ve kavşak suyu hattı yapımı devam ediyor. Kavşak suyu projesi kapsamında 10’ar tonluk depolardan şuana kadar toplam 24 çeşmeye su verildi. Proje kapsamında tüm çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 10’ar tonluk 10 adet depodan 40’ın üzerinde çeşmeye su verilmiş olacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.