İstifalar Başladı

14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimleri için istifalar başladı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimleri yenileme kararı Resmi Gazetenin bugünkü 1. mükerrer sayısında yayınlandı.

Yüksek seçim kurulu Cumhurbaşkanı'nın ardından toplanarak seçim takvimini kararlaştırdı. Karar Resmin Gazetenin 2.mükerrer sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Karara göre aday olmak isteyen;

Hâkimler ve savcılar, Yüksek yargı organları mensupları, Yükseköğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu üyeleri, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, Kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, Kamu idarelerinde görev yapan sözleşmeli personeller, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/C maddesi kapsamındaki geçici personeller, Belediye başkanları, Subaylar ile astsubaylar, Siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, Belediye meclisi üyeleri, İl genel meclisi üyeleri, Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar aday olmak için 14 Mart Perşembe günü saat 17.00'ye kadar görevlerinden istifa edecek.

İlk İstifa Ak Parti'de

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla görevinden istifa eden Turhan Kalaycı’nın ardından İl Başkanlığı görevine getirilen Yaşar Arslan, düzenlenen törenle görevi devraldı. 

İl Başkanlığı binasında, coşkulu bir kalabalığın yer aldığı törene eski il başkanları, AK Partili Belediye Başkanları, il, ilçe, belde, kadın kolları, gençlik kolları teşkilatları ve partililer katıldı. Törende Yaşar Arslan’a görevinin hayırlı olmasını dileyen önceki dönem Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “Bu kutlu davada Yaşar Başkanım aslında daha önce bir bayrağı değiştirmişti Hüseyin Başkanımıza devretti sonrada bize geldi. Tekrar Sayın Cumhurbaşkanımızın olurlarıyla, Genel Merkezimizin destekleriyle Yaşar Başkanımız Başkan olarak atandı. Kendisine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Biz cumartesi günü bir haber aldık. Dediler ki ‘Başkanım istifa et’ dediler. Bizde hemen pazartesi günü istifamızı yaptık. Sonra Salı günü teşkilatımızdan Başkanlarımız, İl Koordinatörlerimiz bir araya geldiler bir temayül yaptılar. Ve biz 3 arkadaşımız Yaşar Başkanım, Ali Eyüpustaoğlu Başkanım ve Orhan Başkanımız olmak üzere Ankara’ya gittik. Sayın Cumhurbaşkanımız Yaşar Arslan Başkanımızı İl Başkanımız olarak bu süreçte atadı. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi. 

“AK davanın AK neferlerinin başı gözü üzerinedir”
Seçimlerin önemin de dikkat çeken Kalaycı, “Öyle bir seçimin arifesindeyiz ki tüm dünyayı ilgilendire, bizim gönül coğrafyamızı ilgilendiren, Kafkaslardan Afrika’ya, Türkiye’den Amerika’ya her taraf ilgilendiren bir seçimin arifesindeyiz. Bugün İl Başkanı Yaşar Arslan olmuş hayırlı uğurlu olsun. AK davanın AK neferlerinin başı gözü üzerinedir.  Milletvekili kim olacak? Şu mu olacak? Bu mu olacak? Kim olursa olsun Sayın Cumhurbaşkanımız kimi derse desin. Bugün tilki ile tavuk aynı kümeste. Kendisini vatansever adleden teröristle aynı yerde. Kendisini dindar adleden deistle aynı yerde. Artık biz karşımızdaki ittifakın ne olduğunu, kimler olduğunu bilerek bu yola devam edeceğiz. Biz artık bayrağımızın mücadelesini yapacağız, kurtuluş mücadelesini yapacağız. Türkiye’mizin, Türklerin, İslam Aleminin mücadelesini yapacağız. Mazlum coğrafyaların mücadelesini yapacağız. Deprem oldu ne beklediler bizden? Dünyanın bir ucundan insanlar bize dua etti ve yardımlarını gönderdi. Bu seçim onun bunun seçimi değil. O yüzden kim vekil olmuş olmamış hiç önemli değil. Önemli olan Türkiye’miz, vatanımız, memleketimiz, birlik ve beraberliğimiz ve Bayrağımız. Kutsal davamız. Dinimiz, devletimiz. O nedenle sizleri bu konular üzerinde çok iyi düşünmenizi, en az Recep Tayyip Erdoğan kadar çalışmanızı. Artık çok kısa bir süre kaldı. 2 aylık bir süre. Uyku yok. Allah’ın izniyle Sayın Cumhurbaşkanımıza yakışır bir dava neferli olacağız. Hep birlikte Bartın’da 2-0’ı yapacağız inşallah. Ben benimle görev yapmış tüm İl Yönetimimize, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, Teşkilatımızın her bir ferdine, İlçe Teşkilatlarımıza, İlçe Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Belde Teşkilatları, Belde Kadın Kolları ve Gençlik Kolları olmak üzere, çok değerli Muhtarlarımız olmak üzere, tüm sivil toplum örgütleri olmak üzere her birine şükranlarımı sunuyor bu kutlu davayı Sayın Başkanımız Yaşar Arslan Beye bu bayrağı devrediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim bir ve beraber eylesin. Benim 9 yıldır sayın vekilimizle bir birlikteliğim, beraberliğim var. Benim İl Başkanı olmamda çok büyük katkısı var. Benim buralara gelmemde çok büyük katkısı var. Siyaseti öğrenmemde çok büyük katkısı var. Ben sayın Grup Başkanvekilime canı gönülden teşekkür ediyorum. İl genel başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Arslan: “Bu kutlu görevi Allah bana üstlenmeyi nasip etti” 


Kalaycı’dan görevi devralan Yaşar Arslan da,  “Tüm Bartın’ımıza selam olsun. Aynı zamanda kurucu il başkanımızın ve diğer başkanlarımızın bu davadaki mücadelesi hiçbir zaman unutulmadı, unutulamaz. Her zaman en önde yer aldılar ve AK Parti’mizin bayrağını dalgalandılar. Sadece onlar değil, kadın kollarımız, gençlik kollarımızla birlikte tüm teşkilat mensuplarımız bunun mücadelesini verdi, veriyor da. 2009’da da şahsım AK Parti’de aktif siyasete başladı. Partimizde o günlerden bugüne kadar çeşitli görevlerde bulundum ve il başkanlığı yaptım. Bugün ise yeniden bu kutlu görevi Allah bana üstlenmeyi nasip etti.” dedi.

“Yeniden tek başına iktidar olacağız”
Birliktelik çağrısı da yapan Arslan; “Partimizde il başkanlığı görevi dahil görev yaptığım her kademede herkese eşit mesafede ve adil olmaya çalıştım. Hiçbir zamanda hiçbir dava arkadaşımla küskünlük, dargınlık gütmedim. Çünkü bizim davamızda küsmek, darılmak yok. Sayın Cumhurbaşkanımızda bugün seçim tarihini açıkladı. Önümüzde tüm AK Parti Teşkilatı olarak 65 günlük gibi bir zaman dilimi var. Bu zaman içerisinde, işimizden, evimizden fedakarlıklarda bulunarak yeniden AK Parti’mizi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı tek başına iktidara taşımak için tüm gayretimizle çalışacağız. 
“14 Mayıs akşamı Bartın’dan 2 milletvekili çıkaracağız. 14 Mayıs akşamı Bartın’da sandıklar açıldığında 2018’de nasip olmayan iki milletvekilliğini inşallah bu seçimde partimizden çıkaracağız. Bunun için mücadele edeceğiz. Çünkü ülkemizin kuruluşunun 100. Yılı da göz önüne alındığında 2023 seçimleri sadece bizim ülkemiz için değil, dünyadaki tüm mazlum halklar ve İslam coğrafyası içinde büyük önem taşıyor. Şunu da belirtmek isterim ki malum çok büyük bir deprem afeti yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ne yazık ki ülkemiz asrın depremiyle karşı karşıya kaldı. Böyle bir afette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.” şeklinde konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
değişim şart 1 yıl önce

millet ittifakı tahminim süpüre süpüre alacaktır. bu kadar bir enflasyon görmedik. hergün fiyatların değiştiği bir ülke yarın için kimse güvenli değil. insanların ev araba hayali vardı artık o da kalmadı. insanlar 5 kg yağ 5 kg un alma hayaliyle günü bitiriyorlar. ev kiraları doğalgaz elektrik fiyatı el yakıyor. verilen zamlar misliyle geri alınıyor. enflasyonun önünde duramayan bir hükümet var şuan başımızda. son söz milletin.