Tatil Evleri Farklı Yöntemle Tekrar İhaleye Çıkıyor

Bartın İl Özel İdaresi, Merkez İlçe Güzelcehisar Köyü İnkum Mevkiinde yer alan ve tapuda 138 ada 1 parsel nolu taşınmaz üzerinde bulunan 6 Bloktan oluşan 12 adet tatil evini pazarlık usulü ihale ile tekrar satışa çıkardı.

İlgili Foto Galeriye Git

Muhammen satış bedeli 1.250.000 TL olarak belirlenen 6 blok, 12 adet bağımsız bölümden oluşan dubleks tatil evlerinin 29 Haziran tarihinde düzenlenecek ihalesine katılmak isteyen istekliler için geçici teminat bedeli ise 37.500 TL.

Mülkiyeti İdaremize ait, İlimiz Merkez İlçe Güzelcehisar Köyü İnkum Mevkiinde, tapuda 138 ada 1 parsel nolu, 4963,26 m² yüzölçümlü taşınmaz üzerinde bulunan, aşağıda cins ve özellikleri belirtilen 6 blok, 12 adet bağımsız bölümden oluşan dubleks tatil evlerinin satış işlemleri ayrı ayrı olmak üzere, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 50. maddesine göre pazarlık usulü ile ihale edilecektir.

1. İhalenin;

a) Yapılacağı yer: Bartın İl Özel İdaresi, Kemerköprü Mah. 150. Cad. No:2, İl Encümeni Toplantı Salonu

b) Yapılacağı tarih:Aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.

2. İhale, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 50. maddesi gereğince “Pazarlık Usulü” ile İl Encümenince yapılacaktır.

3. Muhammen bedelin %3’ü oranındaki geçici teminat bedeli, Bartın İl Özel İdaresi hesaplarına yatırılacaktır. Geçici teminat için, 2886 D.İ.K’nun 26. maddesinde belirtilen değerler geçerlidir.

4. İhale şartnamesi, Bartın İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden 200 TL (İki Yüz Türk Lirası) karşılığında temin edilebilir.

5. Satış bedeli üzerinden ayrıca KDV alınacaktır. 6. İhaleye katılmak için gerekli belgeler:

a) Muhammen bedelin %3’ü oranında ihale geçici teminatının yatırıldığına dair banka dekontu veya teminat mektubu,

b) İhale şartnamesinin okunup kabul edildiğine dair imzalı nüshası,

c) I. Gerçek kişiler için; nüfus cüzdan sureti ve ikametgâh belgesi,

II. Tüzel kişiler için; ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yıla ait tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,

d) Tebligat için adres beyanı, irtibat telefonu ve varsa elektronik posta adresi,

e) Vekâleten ihaleye katılanlar, istekli adına katılan kişinin noter tasdikli vekâletnamesi ile noter tasdikli imza sirküleri,

f) Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren,

I. Gerçek kişi olması halinde noter tasdikli imza beyannamesi

II. Tüzel kişi olması halinde teklif vermeye yetkili olduğunu gösterir belge ile imza sirküleri,

g) İhale şartname bedelini yatırdığına dair tahsilat makbuzu.

7. İhale konusu ile ilgili yapılacak iş ve işlemlerde her türlü vergi, resim, harç, tapu vb. tüm giderler alıcıya aittir.

8. Taşınmazın satış bedeli, ihale onayının alıcıya tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde peşin olarak tahsil edilecektir.

9. Taşınmazın satış ihalesine teklif verecekler; ihale evraklarını satış şartnamesinde belirtilen maddelere uygun olarak hazırlayarak ihale günü saat 12:00’a kadar Bartın İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

10. E-posta, telgraf ve faksla yapılacak müracaatlar ve/veya postada meydana gelebilecek gecikmeler kabul edilmeyecektir.

11. İhale komisyonu 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 29. Maddesi gereğince ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

12. Şartnameye uymayan veya başka şartlar taşıyan teklifler kabul edilmeyecektir.

DUYURULUR.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
İnkum
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.