Önümüzdeki 4 Yıl Bartın İçin Çok Önemli

AK Parti Bartın Merkez İlçe Danışma Meclisi toplantısı Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Başkanı Av.Hüseyin Manav, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüpustaoğlu, İl kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, İl Gençlik Kolları Başkanı Av.Orhan Ağdacı, ilçe ve belde yönetim kurulu üyeleri, köy ve mahalle temsilcileri, İl Genel ve Belediye Meclisi üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bartın Kültür Merkezinde divan Başkanlığını Merkez İlçe Başkan yardımcısı Av.Akın Akgül’ün yaptığı toplantı saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüpustaoğlu’nun açış konuşmasının ardından İl Başkanı Hüseyin Manav bir konuşma yaparak, 1 kasım seçimlerinde elde edilen zaferde emeği olan herkese teşekkür etti.

Ustaoğlu: “Şehir Merkezinde 18 mahallenin 11’inde birinci, 7’sinde ikinciyiz”

Merkez İlçe Başkanı Ustaoğlu konuşmasında, "Merkez İlçe Teşkilatı olarak 1 Kasım seçimlerinin hemen ardından önümüzdeki seçim çalışmalarını 2 Kasım tarihiyle çalışmalarımıza başladık. Merkez ilçe olarak, oy oranımız yüzde 53, Şehir merkezinde de 18 mahallenin 11’inde birinci 7’sinde ikinci parti olduk, halkımıza teşekkür ediyoruz, şimdi 18 mahallemizin mahalle yönetimlerini  ve köylerimizdeki temsilcilerimizi güçlendirmek için yeniden yapılanma çalışmaları yapıyoruz. Teşkilatımızın birlik ve beraberliği için tek vücut olmamız gerekiyor. Varsa hatalarımız bu hataları ve sorunları kendi içimizde halletmemiz gerekiyor" dedi.
 
Manav: “İnsanımızın yaşam kalitesini yükselttik”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav da konuşmasında: "2002'den bu yana halkımızın da bize verdiği destekle ülkemize çok büyük adımlar attırdık. İnsanımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına hem ekonomik, hem siyasi hem de hukuki anlamda pek çok yeniliğe imza attık.  Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıyacak ve Avrupa ile Asya'nın örnek ülkesi haline getiren pek çok yeniliği yapmak bizlere nasip oldu. İnşallah bundan sonra 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize de bir bir ulaşacağız. Biz dinamik bir siyasi partiyiz. Bazı siyasi partiler buna ana muhalefet partisi de dahil kapılarını halka seçimden seçime açıyor. Ama bizim partimizin kapıları her zaman halkımıza açık" şeklinde konuştu.

Konuşmasında 2019'daki yerel seçimlere de değinen Manav, "AK Parti'de bir seçim biter bir seçim başlar. En yakın seçim 2019'daki yerel seçimler. Biz bunun için 2 Kasım tarihinden itibaren çalışmalarımıza başladık. Varsa aksayan yönlerimizi tespit etmek, seçimden çıkardığımız dersler doğrultusunda sandık görevlilerimizde ya da başkanlarımızda sıkıntılar varsa bunların giderilmesi noktasında çalışmalarımıza şimdiden başladık. Sayın Başbakanımızın 2016 Eylem Planını açıkladığı toplantıya bizlerde katıldık.  Başbakanımız 1 Kasım seçimlerinde söz verdiğimiz her şeyin eylem planıyla gerçekleştirileceğini söyledi. Planın açıklanmasıyla birlikte ilk günden itibaren bazı maddeleri de hayata geçirilmeye başlandı. Bizler böyle bir oluşumun böyle bir siyasi partinin mensubu ve yöneticisi olmaktan onur ve gurur duyuyoruz" dedi.

Tunç: “AK Parti milletimizin yegane umududur”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç'ta  toplantıda yaptığı konuşmada AK Parti’nin 5 genel seçimden de açık ara birinci çıkarak, milletin yegane umudu olduğunu gösterdiğini belirterek, 1 kasım seçimlerinde milletin ülkemizin yolunu açtığını, uzlaşmaz bir tavır içerisinde bulunan muhalefet partilerine cevap vererek, tercihini, istikrardan yana, yatırımdan yana, ilerlemeden yana kullandığını belirtti.

13 yıl önce işçisine memuruna emeklisine maaş ödeyemeyen bir Türkiye vardı

Milletvekili Tunç, 13 yıl önceki Türkiye’nin işçisine memuruna maaş ödeyemez bir Türkiye olduğunu, yarım milyar için İMF kapılarında el pençe divan duran bir Türkiye’den bu gün o paranın 5  katını yani 2,5 milyar lira tutarında  sadece Bartın’a yatırım yapan bir Türkiye’ye gelindiğini söyledi. Milletvekili Tunç, Bartın’da devam eden 2,5 milyar lira tutarında yeni yatırımın olduğunu belirterek, istikrar sayesinde bu yatırımları tamamlayabilirdik, 7 hazirandaki tablo 1 kasım seçimlerinde de tekrar etmiş olsaydı, bu yatırımları 10 yıllarca tamamlayamazdık, şimdi ise artık bir endişemiz kalmadı, milletimizin istikrara evet demesi sayesinde önümüzdeki 4 yıl içerisinde bu yatırımları tamamlayacağımız gibi yenilerini de ilave edeceğiz ve Bartın’a önümüzdeki 4 yılda yatırımlarda en parlak dönemini yaşatacağız” dedi.

“Seçimlerde vadettiklerimizin hepsini gerçekleştirmek için adımlarımızı attık”

 "AK Parti bugüne kadar kırılması zor olan rekorları kıran bir parti oldu. Bundan sonrada AK Parti'nin rekorlarını AK Parti'den başka hiçbir parti kıramaz. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri hep beraber atlattık. Artık Türkiye yeni bir döneme girdi. İstikrara adım attı. Hükümet programımız okundu ve güven oylaması aldı. Sayın Başbakanımız da 1 Kasım seçimlerinde halkımıza vaat etmiş olduğumuz icraatlarla ilgili takvimi açıkladı. Önümüzdeki haftadan itibaren gerçekleşecek icraatlar var. 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık icraatlarımız var. 1 yıl içerisinde seçim beyannamemizde yer alan sözlerin yüzde 90'ını gerçekleştireceğiz. Halkımıza ne söz vermişsek hepsini harfiyen hatta yenilerini ilave ederek gerçekleştireceğiz ve halkımızın alım gücünü de arttıracağız. Reformlara da devam edeceğiz.

"Milletimizin mesajını alamayanlar kaybetti"

Milletvekili Tunç; “7 Haziran seçimlerinde milletimiz AK Parti'yi yüzde 41'le yine birinci yapmıştı. Ama tek başına iktidarı kuracak bir çoğunluk elde edememişti. Milletimiz AK Parti'den vazgeçmediğini belirtmişti. Ama muhalefet partileri bu mesajı anlamak istemediler. Halkımıza AK Parti'nin seçimleri kaybettiğini ve milletin gözünden düştüğünü söylemeye çalıştılar. Milletimiz de 1 Kasım'da muhalefet partilerine cevabını verdi. AK Parti'yi kurulduğu günden bu güne kadar girdiği seçimlerden daha da yüksek bir oy oranıyla yeniden tek başına iktidara getirdi. Milletimize teşekkür ediyoruz.”

 "Türkiye'nin yolunu açan Milletimize teşekkür ediyoruz"

Milletimiz Türkiye'nin yolunu açtı diyen Milletvekili Tunç; “7 Haziran'daki tablo 1 Kasım'da da yaşansaydı ülkemizin ekonomideki durumu, dış politikadaki durumumuz, yatırımlar ne olacaktı? Kara kara düşünmeye başladık. Çünkü koalisyon dönemlerinde yatırımların yürümediğini çok iyi hatırladığımız için şu kültür merkezi inşaatının bile 15-20 yıl sürdüğünü hatırladığımız için kara kara düşünmeye başladık. 1 Kasım'da da bunları milletimize anlattık. Milletimiz de aklıselim davrandı ve 7 Haziran'da başka partilere oy veren yüzde 10'luk kesim o partilerden vazgeçip geldi AK Parti'yi tercih etti. Onlara tekrar teşekkür ediyoruz. Güvenlerini boşa çıkarmayacağız.” Dedi.

"Bartın'a il hüviyetini AK Parti kazandırdı"

Bartın AK Parti'den nasibini en fazla alan illerden bir tanesi olduğunu belirten Milletvekili Tunç; “Bartın 1991 yılında il oldu 2002 yılına kadar 11 yıl boyunca bir hükümet binasına bile kavuşamamıştı. AK Parti'nin yatırım hamlesi sayesinde Bartın'ın kaza olmaktan kurtaran ve il hüviyeti kazandıran yatırımları AK Parti iktidarı gerçekleştirdi ve gerçekleştiremeye de devam ediyor. Bunun için milletimiz AK Parti'yi Bartın'da yüzde 53,5 oy oranıyla birinci yaptı. Bu millet her seçimde yeni katılımlarla AK Parti'yi destekliyorsa bu bizi şımartmayacak. Azmimizi, sorumluluğumuzu daha da arttıracak. Her geçen gün Bartın'ımıza eserler kazandırmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Bartın’a yapılan yatırımlar

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç konuşmasının devamında Bartın il merkezinde yapılan ve önümüzdeki süreçte yapılacak olan yatırımları anlattı. Milletvekili Tunç konuşmasında ayrıca tüm yapılan ve yapılmakta olan yatırımların istikrar sayesinde gerçekleştirildiğini vurguladı.

Şehir merkezindeki tüm yatırımlar AK Parti hükümetinin yatırımlarıdır

Milletvekili Tunç konuşmasında, “Bartın İl merkezinde önemli yatırımlarımız var. Belediye şu an muhalefettedir. Ama biz başka partiden deyip ihmal etmiyoruz. Şu an Bartın’da büyük yatırımlar yapıyoruz. Bartın’ın atık su arıtma projesi Çevre Bakanlığı ve Avrupa Birliği projesidir. Bunu biz başlattık. Zaman zaman belediye başkanı ziyaret edip, sanki onlar yapıyormuş gibi hava estiriyor. Bu hükümetin yatırımıdır. Bunu her yerde konuşmanız lazım. Yine doğalgaz çalışmalarımız var. Bunun ihalesini de AK Parti iktidarı, Enerji Bakanlığı EPDK yaptı. Meclisten karar alınsın diye aylarca basına demeçler verdik. Bartın belediyesi bir an önce şu kararı alsın da, ihaleye çıkalım diye açıklamalar yaptık. O dönemde doğalgaz pahalı yakıt. Bartın’a gerek yok diyorlardı. Ama ne oldu biz ihalesini yaptık ve başlattık. Şimdiye kadar da bitmesi lazımdı. Kazılan yerlerin parasını şirket belediyeye veriyor. Bir an önce yapılması lazım. Ama gecikmeler oluyor. Vatandaşımız bunlardan şikayetçi. Yine Bartın il merkezinde su deposu yetersizdi. Kültür Bakanlığı’ndan 1,5 milyon lira ödenekle Esentepe’de 3 bin tonluk su deposu yapıyoruz. İnkumu su şebekesini de aynı iş kapsamında gerçekleştiriyoruz. İnkumu derin deniz deşarji da hükümetin yatırımıdır. Bartın İl Merkezindeki derelerin tamamını ıslah ediyoruz, Gecen deresi, Kavallar deresi, Esentepe deresini ıslah ettik, Üniversitenin altından geçen Yazıcılar deresinin ıslahı devam ediyor, 31 Aralıkta yeni bir ihale yapıyoruz. Tuna Mahallesi Hasanlar Deresi, Balamba dereleri, Emniyet Müdürlüğü yanındaki kayacık deresi ve Cumhuriyet Mahallesinde su balığı deresinin devamı, Karaçay mahallesinde Uzunöz’den gelen derenin ıslahını yapacağız, Bunların hepsi şehir merkezinin daha yaşanılabilir hale gelmesi için gerçekleştirdiğimiz AK Parti’nin icraatlarıdır. 600 milyon TL'lik Bartın Irmağı Islah Projesi. Bütün partilerin Belediye başkan adayları seçimlerde bunu yapacağını söyledi. Bunu peki kim yapıyor? DSİ yani AK Parti iktidarı yapıyor. 11 kilometresinin şuanda yapım ihalesine çıkacağız. Yapım ihalesinde TOKİ Köprüsü de var. TOKİ Köprüsüne 2,5 milyon TL para ayırmıştık. Ama maalesef imar planı yapılmadığı için kalmıştı. Şimdi DSİ'nin projesi kapsamında o köprüyü de Bartın'a kazandırmış olacağız.  Şehir merkezinde girdiğiniz zaman sıcak asfalt yoktu. Yolların kenarlarında kaldırım yoktu. Yol kenarlarında otlar vardı inekler rahat otlayabilirdi. Şimdi şehir merkezi girişi nasıl? Belki de Çatmaca ve Gölbucağı tarafında yapılan yol ve kaldırım çalışmalarını Belediye yaptı zannediyordur vatandaş. Bunları Karayolları Hükümetimiz yapıyor. Şimdi İl Özel İdare'den türbe kavşağına kadar toplam 2,5 kilometrenin ihalesini yaptık. 20 milyon TL para aktardık. Orada alt geçit yapacağız. Yakın zamanda başlayacağız.

Yılmaz Tunç'un konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Anahtar Kelimeler:
Yılmaz TunçAk Parti
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan ekinci 6 yıl önce

maden ruhsatı alanlar bundan böyle havzada yeralan yeraltı ve yerüstü su kaynaklarının kullanım imtiyazınada sahip olacak.hepimize geçmiş olsun.bunların vatan sevgisi ancak bu kadar olur.beraber yürümüşler o yollarda çıkardıkları maden yasasından belli.