Zafer Köyü Taşkın Koruma İhalesi 12 Aralık'ta

Milletvekili Tunç, Bartın'ın il merkezi, ilçe, belde ve köylerinde taşkın riski bulanan her noktasına el attıklarını belirterek, bu kapsamda 2013 yılı yatırım programına aldıkları ve proje çalışmaları tamamlanan Ulus Zafer Köyü Kumluca Çayı 2.Kısım taşkın koruma inşaatı yapım ihalesinin 12 Aralık gerçekleştirileceğini ve inşaatın süratle tamamlanarak, Zafer köyünün taşkınlardan korunacağını söyledi.

19 Adet Taşkın koruma inşaatı tamamlandı, 12 tanesi de programda

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, iktidarları döneminde Bartın ili genelinde, 19 adet taşkın koruma inşaatını tamamladıklarını belirterek, 12 tanesinin de yapım sürecinin devam ettiğini söyledi. Milletvekili Tunç Bartın'da taşkın tehlikesi bulunan bütün dereleri masaya yatırarak, bu güne kadar 19 tanesini tamamladıklarını söyledi. Tamamlanan taşkın koruma çalışmalarının, Ulus Abdipaşa Beldesi Ovaçayı, Amasra İlçe Merkezi Horhor Deresi, Arıt Beldesi Arıt Çayı, Merkez ilçe Özbaşı Köyü Aşağıdere Mahallesi Mumlar ve Iskalan Dereleri, Gerişkatırcı Köyü Gökırmak çayı ve Yan Dereleri, Kozcağız Beldesi Sanayi Sitesi Kozcağız Çayı, Hasankadı beldesi Günye Deresi, Ulus lçesi Eldeş Köyü ve Eldeş Dereleri, Bartın 1 Sol Sahil Kaya Kazısı, Merkez Gerişkatırcı Köyü ve Arazileri Gökırmak Çayı Yandereleri İkmali Taşkın Koruma İnşaatı, Ulus ilçesi Ulukaya Köyü Uluçay, Koğura Dereleri, Bartın 1 Sol Sahil Kaya Kazısı 2. Kısım İnşaatı, Kozcağız Beldesi Küçük Sanayi Sitesi Taşkın Koruma İkmal İnşaatı, Merkez Alibaş Köyü dereleri, Merkez Derbent Köyü Kirenlik Deresi, Merkez Epçiler Köyü Atak Deresi, Merkez Kayadibikavlak Köyü Kanıç Mahallesi Arıt Çayı, Merkez Sipahiler Köyü dereleri, Ulus ilçesi Kozanlı Köyü Uluçay ve Kesercik Dereleri, Merkez Esentepe deresi olduğunu söyledi.

Milletvekili Tunç, 2013 yılı yatırım programında da 12 adet taşkın koruma tesisinin bulunduğunu belirterek, bu tesislerle 1 ilçe, 3 belde, 3 mahalle, 6 köyün taşkınlardan korunacağını söyledi. Bunların da Merkez Kavallar Mahallesi Subalığı Deresi, Ulus İlçe Merkezi Ulus Çayı, Ulus Küllü Köyü 1 Nolu Kurudere, Merkez Geçen Köyü Aygır Deresi, Amasra Çakraz Köyü Büyükdere, Ulus Zafer Köyü Kumluca Çayı 2.Kısım, Ulus Akörensöküler Köyü Söküler Mahallesi 1 Nolu Kurudere, Merkez Gökçekıran Köyü Büyükdere, Arıt Beldesi Arıt Çayı ve Yandereleri 2. Kısım, Kozcağız Beldesi Ağular Deresi, Kumluca Beldesi Kumluca Çayı, Merkez Kavallar Mah. Subalığı Deresi 2.Kısım inşaatının olduğunu söyledi.

2014 yılında da 33 adet derenin ıslahı programa alınacak

Milletvekili Tunç, 25 haziranda proje ihalesi yapılan; Bartın Merkez Epçiler Atak deresi ile Aşağı Mahalle Acısu ve Acıelmatarlası dereleri, Sipahiler köyü dereleri, Kayadibi Kavlak köyü Ahmetler Mahallesi deresi, Kızılelma ve Akbaba köyleri Çıvgınlar deresi, Bayıryüzü köyü Bayramoğlu Mahallesi Kara dere, Kutlubeyyazıcılar köyü Elmalı deresi, Kayadibi köyü deresi, Kocareis köyü Kavlak Mahallesi ile Dallıca köyü Süzek ve Ağıl dereleri, Hasanlar köyü 1 ve 2 nolu kuru dereler, Akcamescit köyü 1 nolu kurudere, Karainler köyü 1 ve 2 nolu kuru dereler, Gecen köyü Karaköy deresi, Budakdüzü ve Kutlubeydemirci köyleri 1 ve 2 nolu kuru dereler, Arıt Balat Mahallesi Arıt çayı, Ulus ilçe merkezi Ulus çayı ve Çerçi deresi, Abdipaşa beldesi Ovaçayı, Kumluca Konak köyü derecami mahallesi Dive ve Aksu dereleri ile Köfünler Mahallesi Sarıçorak deresi, Kumluca Yılanlar köyü Kumluca çayı ve Karayar deresi, Kumluca Keçideresi köyü Ambar deresi ve 1 ve 2 nolu kuru dereler, Ulus Bahçecik köyü karayaprak ve şimşir dereleri, Ulus Kadıköyü İslamlar Mahallesi Akgüney deresi, Kumluca beldesi Kendirlik deresi, Amasra Çakraz Uçurak deresi, Amasra İnpiri köyü Çengelmeydanı deresi ve 1 nolu kuru derelerin da 2014 yılı içerisinde taşkın koruma yapım ihalelerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

iOS ve Android uyumlu cihazlarınızdan Bartın'daki önemli gelişmelerden anında haberdar olun.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.